Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
amd driveri i podesavanja.
STRANA 1 OD 1
100tinalog amd driveri i podesavanja. 23.03.2018. 20:38 T65754

status: user
broj poruka: 1219
Kolega ima problem.

Ne moze da deli sliku na tv i monitoru kao sto je mogao sa nvidia karticom.

Cak kaze da mu je slika mutna i losa.

Kako da resimo ovaj problem?


https://valid.x86.fr/a/yx48mp
https://valid.x86.fr/dhxskd
https://valid.x86.fr/a/kjjye8

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A kako je to mogao sa nvidia karticom? 23.03.2018. 21:17 #644593

status: user
broj poruka: 9369
I kojom nVidia je mogao a sa kojom AMD sada ne moze?
Kako zeli da postvi sliku? Koje su rezolucije u pitanju? Koji drajveri?
Informacija si dao kao da te mrzi...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 23.03.2018. 23:13 #644595

status: user
broj poruka: 3104
Sad sam stigao kuci.

Monitor 1280x1024, VGA
TV 1920x1080, HDMI

Nvidia GForce 310 (DVI-D to VGA)
AMD R7 250

Windows 7 64, poslednji driveri na oba. Koriscen DDU.

Dakle kad se koristila prva, Nvidiina graficka, koristilo se `dupliranje` ekrana i zbog toga sto u tom slucaju nisu moguce dve razlicite rezolucije, koristilo se 1280x1024 na oba, i tada su slova bila kristalno cista na TVu kao i na monitoru.

Sa AMDovom grafickom, na identicnim podesavanjima (dupliranje i 1280x1024) slika na TVu jeste cista dok se ne pocnes da citas tekst npr od ikonica. Dakle boja i svetlina mogu reci da su identicni, ali ostrina nije do te mere da su slova kao od pirinca.

Napominjem da slika na monitoru je savrsena i identicna na obe graficke.

Probao sam prvo da ukljucim extended i podignem monitor na 1920x1080, efekat je isti. Po predlogu kolege, iskljucio sam monitor i testiranja sam radio samo na televizoru, poceo sam da spustam rezoluciju od 1920x1080 na manje, pa sam onda spustio refresh rate i prosao takodje kroz ceo spektar rezolucije, onda sam prelistao net i primetio ljude koji su se hvalili da su problem resili sa `Change the size of all items` i to nije bas pomoglo ali je jako stanjilo slova. Takodje smo prosli `adjust ClearType text` ali i tu su slova bila zrnasta.

Kroz AMD Display settings, opcija Virtual Super resolution je Not Supported, GPU Scaling On/Off daje iste rezultate, Scaling mode sam prinudjen da koristim Full panel kad koristim `dupliranje` zato sto rezoluciju 1280x1024 daje kao kocku, HDMI link assurance je ukljucen od starta dok On/Off daju iste rezultate. Color Depth ima opciju samo 8bpc, Pixel format ima cetiri opcije i menjanje ne resava problem, ostavio sam na default 4x4x4, takodje Video>Custom nije dao pomaka.

Zaboravio sam da dodam da sam resetovao komp nakon promene podesavanja kako bih dao sansu da se apsolutno primene.

Dakle monitor daje zadovoljavaljucu sliku, ali televizor sa AMDovom daje losiju ostrinu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100tinalog Re: ... 24.03.2018. 00:31 #644598

status: user
broj poruka: 1219
Zato sto tv ti daje od monitora sliku 1280x1024

I to nije greska do karte?
https://valid.x86.fr/a/yx48mp
https://valid.x86.fr/dhxskd
https://valid.x86.fr/a/kjjye8



:: Sad sam stigao kuci
::
:: Monitor 1280x1024, VG
:: TV 1920x1080, HDM
::
:: Nvidia GForce 310 (DVI-D to VGA
:: AMD R7 25
::
:: Windows 7 64, poslednji driveri na oba. Koriscen DDU
::
:: Dakle kad se koristila prva, Nvidiina graficka, koristilo se `dupliranje` ekrana i zbog toga sto u tom slucaju nisu moguce dve razlicite rezolucije, koristilo se 1280x1024 na oba, i tada su slova bila kristalno cista na TVu kao i na monitoru
::
:: Sa AMDovom grafickom, na identicnim podesavanjima (dupliranje i 1280x1024) slika na TVu jeste cista dok se ne pocnes da citas tekst npr od ikonica. Dakle boja i svetlina mogu reci da su identicni, ali ostrina nije do te mere da su slova kao od pirinca
::
:: Napominjem da slika na monitoru je savrsena i identicna na obe graficke
::
:: Probao sam prvo da ukljucim extended i podignem monitor na 1920x1080, efekat je isti. Po predlogu kolege, iskljucio sam monitor i testiranja sam radio samo na televizoru, poceo sam da spustam rezoluciju od 1920x1080 na manje, pa sam onda spustio refresh rate i prosao takodje kroz ceo spektar rezolucije, onda sam prelistao net i primetio ljude koji su se hvalili da su problem resili sa `Change the size of all items` i to nije bas pomoglo ali je jako stanjilo slova. Takodje smo prosli `adjust ClearType text` ali i tu su slova bila zrnasta
::
:: Kroz AMD Display settings, opcija Virtual Super resolution je Not Supported, GPU Scaling On/Off daje iste rezultate, Scaling mode sam prinudjen da koristim Full panel kad koristim `dupliranje` zato sto rezoluciju 1280x1024 daje kao kocku, HDMI link assurance je ukljucen od starta dok On/Off daju iste rezultate. Color Depth ima opciju samo 8bpc, Pixel format ima cetiri opcije i menjanje ne resava problem, ostavio sam na default 4x4x4, takodje Video>Custom nije dao pomaka
::
:: Zaboravio sam da dodam da sam resetovao komp nakon promene podesavanja kako bih dao sansu da se apsolutno primene
::
:: Dakle monitor daje zadovoljavaljucu sliku, ali televizor sa AMDovom daje losiju ostrinu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.03.2018. 07:47 #644602

status: user
broj poruka: 3104
Samo malo, procitaj ceo tekst.

I sa 1280x1024 i sa 1920x1080 na AMD kartici efekat je isti, slova su, kako da kazem, kao tackasta, a tacke kao pirinac. Dok na GForce vec na 1280x1080 slova su cista i kad ugasim `duplicate` i omogucim podizanje rezolucije na TVu, i podignem na 1920x1080 slika je isto bolja.

Znaci na istoj rezoluciji od 1280x1024 ostrina je razlicita u korist Nvidije, i ja ne kapiram kako je to moguce i hocu lepo coveku da namestim sliku sa AMDovom grafickom kao sto je imao ranije.


PS, primecujem slovne greske u prvom tekstu, bio sam umoran dok sam pisao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 24.03.2018. 12:51 #644607

status: user
broj poruka: 4222
robaj ponovo nvidia karticu. Ako je opet bolje sa nvidia karticom, probaj na amd da promjeniš drajvere. Ako ni to ne mjenja situaciju, provjeri kabl, jer možda tvu odgovara bolji hdmi kabl.Ako ni to ne promjeni situaciju, onda je neispravna. Postoji ipak mogućnost da nisi obrisao sve repove od grafičke kartice. Probaj varijantu i extended čisto da upotediš da li e do kvaliteta izlaza grafičke kartice.
Ako je neko nedovoljno stručan, nOke bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re 24.03.2018. 13:16 #644608

status: user
broj poruka: 3104
Vracena je Nvidia kartica i slika jeste ista (bolja) kao i pre nego sto sam je zamenio sa AMD.
Koriscen je DDU u Safe Modu, ako to nije najbolji nacin za uklanjanje drivera, onda ne znam.
Televizor je testiran i `duplicate` i extended i sa otkacenim monitorom, tj sam. Effekat je uvek isti.
Probacu drugi kabal danas posto imamo od Sonija, ali ne kapiram kako bi to pomoglo zato sto na isti kabal onaj ima kvalitet odgovarajuci. Hoces li reci da su to neke razlicite verzije HDMI? Ja to ne kapiram.


:: robaj ponovo nvidia karticu. Ako je opet bolje sa nvidia karticom, probaj na amd da promjeniš drajvere. Ako ni to ne mjenja situaciju, provjeri kabl, jer možda tvu odgovara bolji hdmi kabl.Ako ni to ne promjeni situaciju, onda je neispravna. Postoji ipak mogućnost da nisi obrisao sve repove od grafičke kartice. Probaj varijantu i extended čisto da upotediš da li e do kvaliteta izlaza grafičke kartice
:: Ako je neko nedovoljno stručan, nOke bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 24.03.2018. 15:08 #644610

status: user
broj poruka: 3342
Koji je model TV-a? Proizvodjac+model.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 24.03.2018. 18:44 #644617

status: user
broj poruka: 2155



https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/DH-009.aspx

ostalo su ti podesavanja na TV-u, ostrina slike itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 28.03.2018. 19:16 #644710

status: user
broj poruka: 3104


Da zatvorim temu,
da se drug i ja ne bi svadjali, ja sam uzeo tu graficku od njega i refundirao mu koliko je potrosio za nju. Najverovatnije ce te je videti u oglasima u skorije vreme, a sad trenutno cu da je drzim u fioci dok ne zaboravim muku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs