Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Zakucavanje racunara
STRANA 1 OD 1
hotix Zakucavanje racunara 15.04.2018. 10:56 T65808

status: user
broj poruka: 29
Imam problem sa jednodnevnim zakucavanjem racunara.
Ne desava se svaki put, ponekad 4-5 dana se ne zakucava uopste, a onda dodje period gde svaki dan se zakuca, zamrzne slika i posle restarta radi sve ok.
Primetio sam i kad je to poceo da radi, i idalje mi nije jasno sta se desava, googlao sam, pokusavao da vidim dal je imao iko takvih problema, kada uvece gasim racunar, i lupam ostavim podignut browser sa nekim stranicama i neke programe, i kada ugasim racunar, on kao da je otisao u hibernaciju i ujutru kada ga upalim on podize sve sto nije bilo ugaseno kad sam gasio racunar. Po tome znam da ce mi se taj dan zakucati jednom racunar. Sad ne znam da li to ima veze sa time, ali tako je, hibernacija je iskljucena, sve sam to gledao, i ne znam sta je ustvari problem, da li do sistema, imam Windows 10.
Ako je ienko imao slican problem, voleo bih da mi pomogne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 15.04.2018. 11:51 #645215

status: user
broj poruka: 1004
Proveri HDD za pocetak.

I5 4670+CM 212Evo/Asus H97-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/Raidmax 735W/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hotix odgovor 15.04.2018. 12:28 #645217

status: user
broj poruka: 29



Mislis da ga testiram preko Hiren`s Boot CD?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 15.04.2018. 12:32 #645218

status: user
broj poruka: 1004
mozes prvo da vidis sta kaze HD sentinel

I5 4670+CM 212Evo/Asus H97-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/Raidmax 735W/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 15.04.2018. 12:34 #645219

status: user
broj poruka: 503

Iskljuci i fast startup ,on pravi neku vrstu hibernacije https://tinyurl.com/yd5z2hrh

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: re u-p-d-a-t-e s jeseni 15.04.2018. 20:10 #645235

status: user
broj poruka: 6643
.. to je najverovatnije problem, fast-startup koji nam je uvaljen sa Fall`s creators tralalala u windows 10.
Ta pizda materina ostavlja prijavljene korisnike, iako su se uredno odjavili i isključili računar, kod ponovnog pokretanja - i prijave na drugi nalog. Pogledaj detalje procesa u taskm, i vidi čuda, vidiš da je `još neko prijavljen`, da ima aktivne procese, od kojih su recimo, google chrome obavezni... katastrofa. Ja primetio kad sam rešavao problem sa... WorldOfTanks i zakucavanjem igre nakon update-a, i primetim i druge korisnike kao da su ulogovani, pa promenjen korisnik bez log-off-a.... katastrofa od špijunčine.

Budale računaju na sreću.

::
:: Iskljuci i fast startup ,on pravi neku vrstu hibernacije https://tinyurl.com/yd5z2hrh
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ fast startup 15.04.2018. 22:37 #645240

status: user
broj poruka: 2998
Pisao sam o ovome pre, kod mojih matorih je pravio problem. Ugasio, komp od tada nije stucnuo. Mada mi deluje da su AMD korisnici vise pogodjeni. Da neams mozda u event viewer-u northbridge error? :)

Sa intelima nisam imao problema, kako sam atom-om tako i sa `i` procesorom

p.s. Da nije FX procesor?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 15.04.2018. 23:39 #645243

status: user
broj poruka: 3346
Ti koji su sastavljali komp, definitivno nisu normlani. Taj CPU jednostavno nije na listi i dve stvari koje mogu postojati su: ne radi ili radi na teskim drogama (u ovom slucaju). Odmah da se taj CPU vrati i da se zameni za FX-8370. Ako nemaju na stanju i sta god imaju na stanju, neka vrate sve i neka uzmu pare, pa lepo kod drugog i neka za te pare sklope lep komp.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Zakucavanje racunara 17.04.2018. 13:44 #645302

status: user
broj poruka: 312
Emal ienko je imao slican problem pa je zato batalio kompove i poceo da se pegla u EmEmA.


:: Imam problem sa jednodnevnim zakucavanjem racunara
:: Ne desava se svaki put, ponekad 4-5 dana se ne zakucava uopste, a onda dodje period gde svaki dan se zakuca, zamrzne slika i posle restarta radi sve ok
:: Primetio sam i kad je to poceo da radi, i idalje mi nije jasno sta se desava, googlao sam, pokusavao da vidim dal je imao iko takvih problema, kada uvece gasim racunar, i lupam ostavim podignut browser sa nekim stranicama i neke programe, i kada ugasim racunar, on kao da je otisao u hibernaciju i ujutru kada ga upalim on podize sve sto nije bilo ugaseno kad sam gasio racunar. Po tome znam da ce mi se taj dan zakucati jednom racunar. Sad ne znam da li to ima veze sa time, ali tako je, hibernacija je iskljucena, sve sam to gledao, i ne znam sta je ustvari problem, da li do sistema, imam Windows 10
:: Ako je ienko imao slican problem, voleo bih da mi pomogne
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 17.04.2018. 21:48 #645318

status: user
broj poruka: 3346
Da mi je znati kako je komentar upao u ovu temu?

Inace, trebao je ici u temu:
https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?pg=1&topid=65809&forid=18&katid=2


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs