Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Sjeban monitor, sta dalje?
STRANA 1 OD 1
Adzem Sjeban monitor, sta dalje? 13.05.2018. 21:23 T65887

status: user
broj poruka: 3797
Dakle, ovako...
Devojka je stavila nesto tesko preko monitora(bas ovako tackastog oblika), kada je on bio horizontalno spakovan i sada imam ovo: https://imgur.com/a/clxQmt3

Na slici je previse izrazeno, a uzivo je mnogo diskretnije. Pod prstom osecam blagu hrapavost i imam utisak da je plastika mikronski ulubljena i pritiska piksele i panel. Kao kada prstom ja to uradim, pa ostaje belicasto-sivkasti efekat... Nema nikakvih boja, defekta, tako da sam poprilicno siguran da je panel citav. Sta sad uraditi? Monitor je Benq xl2411z. Hvala!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 13.05.2018. 23:30 #646059

status: user
broj poruka: 12785
Probaj da masiraš pixele, ja sam tako davno davno odglavio na nekom Aceru pixele. Uzmi nešto sitno, ali tupo, i jednostavno pritiskaj brzo i puštaj, tačnije tapkaj po pixelima ali tapkaj toliko da se vidi na ekranu pritisak.

Ja sam koristio Wacom olovku koja mi je bila tu pri ruci jer je plastična i tupa.

http://www.cyberpunk.net/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.05.2018. 23:55 #646060

status: user
broj poruka: 9460
Nisu pixeli ovde problem, vec ta zastitna plastika se udubila i pritiska panel ili je samo izgrebano. Ne mozes nista uciniti, pomiri se i ostavi tako.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.05.2018. 00:42 #646061

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam da li bi bilo efekta, a da proba sa nekom vakum gumom, tipa ono sto se lepi na prozor od auta, samo da zalepi i malo povuce taj problematican deo, toliko da samo bude dovoljno da odglavi nagnjecen deo ekrana... Sem ako je trajno taj deo ostecen.


:: Nisu pixeli ovde problem, vec ta zastitna plastika se udubila i pritiska panel ili je samo izgrebano. Ne mozes nista uciniti, pomiri se i ostavi tako
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 14.05.2018. 00:48 #646062

status: user
broj poruka: 2998
Deluje mi kao da je ostecen odnosno probusen taj zastitni sloj, cetvrta tacka u prvom redu kao da ima rupicu.
Deluje mi da je malo vise to od mikronskog (0.001mm) udubljenja.

Ako ti bode oci, jedino da stavis neku sivkastu pozadinu. Ili sarenije nesto.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.05.2018. 01:06 #646063

status: user
broj poruka: 9460
IM, moze da pokusa, nista ga ne kosta, ali sumnjam da ce biti efekta, jer su ti kratercici mali i ne moze da ih izvuce tek tako.
Ako je to zastitna plastika, ona se moze totalno skinuti...Ali ne bih savetovao za tolicko malo da sjebes ceo monitor. Nije to strasno, navici ces se vremenom da ne gledas u te tackice :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 14.05.2018. 09:32 #646064

status: user
broj poruka: 3797
Hvala drugari, ma ovo na slici nije realno. Uzivo se jedva vidi i to samo na crnoj podlozi. Ja vec godinama drzim iskljucivo crnu podlogu, pa cu morati tu neku ikonicu da stavim, ali cu pokusati prvo sa vasim predlozima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Objansi devojci par stvari... 15.05.2018. 18:35 #646105

status: user
broj poruka: 440
... :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs