Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Nakon u-p-d-a-t-e - crni ekran-WIN 10
STRANA 1 OD 1
starwriter Nakon u-p-d-a-t-e - crni ekran-WIN 10 14.05.2018. 15:24 T65888

status: user
broj poruka: 73
Danas sam uradio update Windowsa (na računaru je Win 10) i posle automatskog resetovana desetak minuta (sistemski disk mi je SSD) je bilo potrebno da se završi `logi in/sign in` a nakon toga se pojavljuje crni desktop bez ikakvih ikonica (osim recycle bin-a). Hard disku i programima imam pristup samo preko task menagera, ako napravim `new task` ,pa kroz `browse`. no neće ni sve programe startovati niti mogu videti sve fajlove (foldere vidim,ali fajlove u njima ne ako su doc, jpeg itd). Nekako sam dosao do system restore, ali ne daje mi niti jedan datum za vraćanje na neko prethodno stanje.
Očito je update nešto zeznuo, da nije možda KMS activator kojije od ranije ubacen (pre nekoliko meseci) napravio problem?
Da li postoji neko resenje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Nakon u-p-d-a-t-e - crni ekran-WIN 10 14.05.2018. 16:27 #646070

status: user
broj poruka: 312
Crna pozadina oznacava da Windows nije legalan te stoga ne mozes drzati wallpaper po zelji.
Verovatno ti je stopiran KMS/AutoKMS servis.
Ovo je samo dijagnoza, kako da resis ``kvar`` pojma nemam.


:: Danas sam uradio update Windowsa (na računaru je Win 10) i posle automatskog resetovana desetak minuta (sistemski disk mi je SSD) je bilo potrebno da se završi `logi in/sign in` a nakon toga se pojavljuje crni desktop bez ikakvih ikonica (osim recycle bin-a). Hard disku i programima imam pristup samo preko task menagera, ako napravim `new task` ,pa kroz `browse`. no neće ni sve programe startovati niti mogu videti sve fajlove (foldere vidim,ali fajlove u njima ne ako su doc, jpeg itd). Nekako sam dosao do system restore, ali ne daje mi niti jedan datum za vraćanje na neko prethodno stanje.
:: Očito je update nešto zeznuo, da nije možda KMS activator kojije od ranije ubacen (pre nekoliko meseci) napravio problem
:: Da li postoji neko resenje?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 14.05.2018. 16:54 #646071

status: user
broj poruka: 3345

Digni task manager i u new task ukucaj explorer.exe i vidi sta se desava.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: .... 14.05.2018. 18:41 #646074

status: user
broj poruka: 4228
To je dobar savet i obično ima efekta. Hajde da vidimo kako će se pokazati u ovom slučaju kada ne vidi ni datoteke.

Možda je problem do nekog virusa koji se aktivirao? Predlažem ti da iskeniraš taj ssd na nekom drugom računaru.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Digni task manager i u new task ukucaj explorer.exe i vidi sta se desava
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starwriter pokusao 14.05.2018. 18:56 #646076

status: user
broj poruka: 73
Kada ukucam `explorer.exe` u new task ništa se ne dešava. Jedino kroz opciju browse u new task uspevam da pronalazim hard disk, listam sve foldere (ali ne vidim sve fajlove u njima), i startujem programe pronalazeći im `exe`. Pretpostavljam da je stopiran `KMS/AutoKMS servis` (ali nisam siguran). Pokušao sam da, ušavši u command prompt, pronađem i deinstaliram KMS/AutoKMS servis (i vidim da li je u njemu problem) ali ga nisam pronašao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 14.05.2018. 19:05 #646077

status: user
broj poruka: 3345
Pokusaj u cmd da ukucas sfc /scannow i enter


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: .... 14.05.2018. 19:28 #646078

status: user
broj poruka: 4228
cmd pokreni kao Administrator.

Pozdrav!

Vlada

:: Pokusaj u cmd da ukucas sfc /scannow i ente
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.05.2018. 20:41 #646081

status: user
broj poruka: 1991
https://pastebin.com/ZYwVxAwZ

pa ti nama lepo dostavi nesto, ako ne sve od ponudjenog na recimo pastebin

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starwriter Ujutru 14.05.2018. 21:15 #646082

status: user
broj poruka: 73
Sutra ujutru biću kraj računara koji mi pravi problem, pa ću pokušati nešto od navedenog da uradim.
Hvala.:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 14.05.2018. 23:23 #646086

status: user
broj poruka: 2155

Ako si radio po uputstvima za cuvanje SSD-a tj. prebacio si temp folder i ostale foldere na fizicki HDD postoji mogucnost da tu nesto ne valja. Meni je promenio slova na particijama i nije mogao da nadje my documents folder gde drzi svakakve gluposti pa mi to pravilo probleme.

Probaj da udjes u SAFE MOD.

https://www.digitalcitizen.life/4-ways-boot-safe-mode-windows-10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starwriter nije uspelo 18.05.2018. 07:47 #646149

status: user
broj poruka: 73

Morao sam ipak obrisati windows i instalirati novi. Nije se na kraju hteo uopste podići windows, nitu onoj osakaćenoj varijanti niti u safe modu. Ali hvala svima na predlozima i pomoći.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs