Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem sa grafickom
STRANA 1 OD 1
Hyper Problem sa grafickom 17.05.2018. 18:23 T65892

status: user
broj poruka: 563
Naime imam problem da mi graficka radi isto u 2d i 3d.....core clock se samo menja sa 400 na 550MHz a memorija uvek 1000MHz....znaci kada sam na desktop u idle rezimu meni radi na maksimumu iako graficka nije uopste opterecenja stoji 0%.....voltaza je uvek 1.1....graficka je HD5550 1GB GDDR5....instaliran svez cist system ,isprobano par drajvera i opet sve isto....cak ubacen i novi bios ali tada je zabagovala pa sam vratio stari i izgleda jedini za nju....sta je problem i ima li pomoci?

slika iz gpuz-a u idle rezimu

https://imgur.com/a/WnAu5Jl
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 18.05.2018. 00:55 #646148

status: user
broj poruka: 2155

AMD odavno stavlja da je cuvanje energije iskljuceno u drajverima, vidi sliku:

https://www.dodaj.rs/image/dZlOI

ukljuci obelezenu opciju pa proveri.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Re: Problem sa grafickom 18.05.2018. 10:09 #646152

status: user
broj poruka: 1198

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.0Ghz
8GB G.SKILL 2400mhz DDR4
1x 120GB SSD Patriot Blast, WD 320GB
ASUS EX-GTX 1050 2GB DDR5
Asus DVD/RW

:: Naime imam problem da mi graficka radi isto u 2d i 3d.....core clock se samo menja sa 400 na 550MHz a memorija uvek 1000MHz....znaci kada sam na desktop u idle rezimu meni radi na maksimumu iako graficka nije uopste opterecenja stoji 0%.....voltaza je uvek 1.1....graficka je HD5550 1GB GDDR5....instaliran svez cist system ,isprobano par drajvera i opet sve isto....cak ubacen i novi bios ali tada je zabagovala pa sam vratio stari i izgleda jedini za nju....sta je problem i ima li pomoci
::
:: slika iz gpuz-a u idle rezim
::
:: https://imgur.com/a/WnAu5J


U IDLE rezimu je 57 stepeni i vrti vent na 28% ? Au :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: re 18.05.2018. 11:34 #646156

status: user
broj poruka: 563
zadnji driver za ovu graficku su 15.7.1 i tu opciju ne mogu ni da nadjem ali mislim da nije to....ovaj graficka ima cetri moda kada se udje u bios,problem je sto nikad nece da ide na cetvrti koji bi trebao da bude u idlu....core clock 157 i memorija 300Mhz....

Filni

Temperatura je ta zato sto radi na maksimalnim klokovima iako je u 2D idle rezimu,nece da se smanji napon na 0.9,core clock na 157 I memorija 300 vec stoji zakucano na tim vecim vrednostima kao da igram neku igricu....a i sam kuler neko vreme prati temperature pa se zakuca na 28,nemam pojam sta je ali graficka radi normalno....


Evo uspeo sam da dobijem normalne vrednosti tek kada sam modovao bios,tj prebacio nize klokove u drugi mod....sada u 2d radi normalno a kada udjem u 3D povecava na maksimum....jedino me jos zeza kuler,ali mislim da on crkava pa zeza
::
:: AMD odavno stavlja da je cuvanje energije iskljuceno u drajverima, vidi sliku
::
:: https://www.dodaj.rs/image/dZlO
::
:: ukljuci obelezenu opciju pa proveri
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Sve ok 20.05.2018. 13:49 #646208

status: user
broj poruka: 452
Ako se dobro sećam, AMD je izbacio nejniže energetske režime na seriji 5000 (i mislim 6000) jer se dešavalo da, u situacijama kada je na grafu priključeno više monitora, dođe do korupcije izlaznog signala.

Dakle, situacija je `normalna`, tj stanje je ovakvo već godinama i ne bi trebalo ni da bude problema, a ne možeš ni puno da promeniš (verovatno bi radilo da staviš neke prepotopske drivere).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs