Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kupovina 2 ista TV-a za bastu kafica
STRANA 1 OD 1
OwerLord Kupovina 2 ista TV-a za bastu kafica 21.05.2018. 00:36 T65903

status: user
broj poruka: 87
Kao sto i sam naslov kaze, treba mi pomoc oko kupovine 2 ista TV-a za bastu kafica. Basta ima 100m2, nosac tende ce biti u sredini, pa ce oba TV-a biti montirana na suprotnim stranama nosaca, odnosno svaki TV ce pokrivati 50m2.

Bice koriscen prevashodno za sport (SP u fudbalu, a kasnije i za ostala sportska desavanja) i za pustanje nekih demo 4K snimaka sa YouTube-a ili usb-a.

Na osnovu svega izrecenog, koji mi mozete preporuciti model TV-a, kao i dijagonalu? Da li ce 55` biti dovoljno, odnosno trebam li ici na vecu dijagonalu? Sa jedne strane mislim da ce biti malo, ali sa druge strane se bojim da ce TV od preko 55` previse dominirati i na neki nacin zaklanjati bastu?

Hvala unapred na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 21.05.2018. 18:12 #646235

status: user
broj poruka: 302
Posto ti treba za bastu kafica, verovatno neces gledati top modele koji kostaju boga oca, nego cisto ekonomsku racunicu, pa tako ti preporucujem da pogledas Samsunga 55icu, mislim da je u texnomaniji, sa cenom od 55k din vise nego dobra kupovina. E sad karakteristike ne znam, gledam ga na bilbordu svaki dan kad idem na posao.

Poz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Sto veca dijagonala, to bolje :) 21.05.2018. 22:21 #646237

status: user
broj poruka: 939
Kad se radi o televizorima, dijagonale nikad dosta. Posebno za sport.
Uzmi slobodno 65` ili vise, ako mozes da se uklopis finansijski. Ne moras neke top modele, vec uzimaj sa duzom garancijom.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 21.05.2018. 22:51 #646239

status: user
broj poruka: 3346
https://tinyurl.com/ydb3yjvl

Ako stignes do sutra, tj sutra:

https://tinyurl.com/ydb3yjvl

5 godina garancije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OwerLord ... 22.05.2018. 13:10 #646245

status: user
broj poruka: 87
Da li sam vas dobro razumeo da mogu slobodno ici preko 55` (jel 65` sledeca velicina?), a da model i nije toliko bitan u mom slucaju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.05.2018. 13:35 #646246

status: user
broj poruka: 9460
Zavisi kolika je udaljenost od najdaljih stolova, ali 55` bi sigurno zavrsilo posao, nije to bas malo.
Premeri metrom mesto gde bi bio pa oznaci i vizuelno proceni da li ce ta velicina odgovarati.
@neXus2000 ti je dao ok predlog.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 22.05.2018. 14:20 #646249

status: user
broj poruka: 4228
+1

Pozdrav!

Vlada

:: Premeri metrom mesto gde bi bio pa oznaci i vizuelno proceni da li ce ta velicina odgovarati
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mislim da ti je 55 dovoljno 22.05.2018. 17:53 #646255

status: user
broj poruka: 7695
Vidi samo da je osvezavanje ekrana od 100 Hz pa na gore.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 22.05.2018. 18:08 #646256

status: user
broj poruka: 3346
To osvezavanje ekrana od `100Hz pa na gore` je fake osvezavanje. U sustini ubacivanje medjufrejmova u postojece frejmove, da bi se dobio soap opera effect. Time nista ne dobija. Svuda je savet da se iskljuci TruMotion, jer sve onda izgleda bulja.
Da nakacis bilo sta preko HDMI, nikada neces dobiti 120Hz, nego dobijas 60Hz i to je to. Ili 100Hz, ako je TV od 50Hz. Cak i oni televizori od 240Hz (ako je pravi panel), prave tri medjufrejma i jos tupavije izgleda.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Je si nekad ukljucivao komp preko hdmi ? 22.05.2018. 18:29 #646257

status: user
broj poruka: 7695
ako si menjao sa 60 hz na 100 hz vrlo lako si mogao da uocis razliku
na TV .Ne znam sto ne bi povecao refresh rate ako mu to dozvoljava TV
i gpu ,moze samo da mu bude jasnija slika.Ja sam dobijao jasniju sliku
preko hdmi kada sam povecai refresh rate na grafickoj ,ne znam o cemu pricas.
Mozda ti gpu nije podrzavao veci refresh rate.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv 55` za 50m2 NIJE DOVOLJNO... 22.05.2018. 21:42 #646263

status: user
broj poruka: 939
... pogotovo ako covek moze da priusti sebi vecu dijagonalu. Ako ce po ceo dan da mu ide Fashion TV, onda mu je dovoljno i 40`. Covek je lepo rekao SPORTSKA DESAVANJA, a tu je bolje imati sto vecu dijagonalu za 50m2.

Ja u dnevnoj sobi od 20m2 imam 65` i mogu da kazem da je dovoljno, mada mi ne bi smetalo ni 75`, ali nemamo svi isti ukus. Kad je kvalitetno gledanje filmova u pitanju, kod mene nema kompromisa!


Moj savet je: `nista ispod 65```! Ili mozda neki projektor? Pozdrav!




Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Je si nekad ukljucivao komp preko hdmi ? 23.05.2018. 09:32 #646269

status: user
broj poruka: 3346
Svi televizori u svakom ulazu imaju refresh rate input od 50/60Hz. Panel moze imati 120 Hz, ali sve sto radi se dobija kroz efekat zvan (u zavisnosti od proizvodjaca) TruMotion, FlowMotion, itd. I to se zove motion interpolation.

Npr. moj TV ima panel od 120 Hz i TruMotion od 900 (interpolation value), ali na HDMI ulazu ne mogu dobiti veci Hz od 60.


:: ako si menjao sa 60 hz na 100 hz vrlo lako si mogao da uocis razlik
:: na TV .Ne znam sto ne bi povecao refresh rate ako mu to dozvoljava T
:: i gpu ,moze samo da mu bude jasnija slika.Ja sam dobijao jasniju slik
:: preko hdmi kada sam povecai refresh rate na grafickoj ,ne znam o cemu pricas
:: Mozda ti gpu nije podrzavao veci refresh rate
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Velika dijagonala 23.05.2018. 10:27 #646270

status: admin
broj poruka: 712
Evo ovde imaš neke sa velikom dijagonalom na sasvim solidnom popustu:

https://www.tehnomanija.rs/akcija/dovoljno-veliki-da-osetis-pobedu

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Željko Arnautović,
Network IT doo
https://www.lisica.rs - https://www.pcberza.rs - https://www.networkit.rs
https://www.bginfo.rs - https://www.kginfo.rs - https://www.nsinfo.rs - https://www.nisinfo.rs

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Je si nekad ukljucivao komp preko hdmi ? 23.05.2018. 12:01 #646273

status: user
broj poruka: 7695
Meni daje ,ali nisi mozda menjao rezoluciju ,imas u opciji >gpu adapter >list all modes i tu ti daje opcije sa razlicitim refresh rate.


:: Svi televizori u svakom ulazu imaju refresh rate input od 50/60Hz. Panel moze imati 120 Hz, ali sve sto radi se dobija kroz efekat zvan (u zavisnosti od proizvodjaca) TruMotion, FlowMotion, itd. I to se zove motion interpolation
::
:: Npr. moj TV ima panel od 120 Hz i TruMotion od 900 (interpolation value), ali na HDMI ulazu ne mogu dobiti veci Hz od 60
::
::
:: :: ako si menjao sa 60 hz na 100 hz vrlo lako si mogao da uocis razlik
:: :: na TV .Ne znam sto ne bi povecao refresh rate ako mu to dozvoljava T
:: :: i gpu ,moze samo da mu bude jasnija slika.Ja sam dobijao jasniju slik
:: :: preko hdmi kada sam povecai refresh rate na grafickoj ,ne znam o cemu pricas
:: :: Mozda ti gpu nije podrzavao veci refresh rate
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 23.05.2018. 14:12 #646279

status: user
broj poruka: 3346
Probao i tako i sa EDID override, ali jednostavno HDMI portovi su na 60Hz. TV jednostavno ne dozvoljava.
Postoji par televizora koji pustaju preko HDMI 120Hz i mislim da je to par Sony XBR i Vizio M i P serije televizora i LG OLED neki modeli. Ali, sve je to 4K@60Hz i 1080p@120Hz.

Inace, ovom treba za bastu kafica, ne i za igrice. Cak i ako nesto nakace, nista mu nece smetati 60Hz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: .... 23.05.2018. 14:30 #646281

status: user
broj poruka: 7695
OK ja sam mu rekao ,ako vec ulaze lovu ....


:: Probao i tako i sa EDID override, ali jednostavno HDMI portovi su na 60Hz. TV jednostavno ne dozvoljava
:: Postoji par televizora koji pustaju preko HDMI 120Hz i mislim da je to par Sony XBR i Vizio M i P serije televizora i LG OLED neki modeli. Ali, sve je to 4K@60Hz i 1080p@120Hz
::
:: Inace, ovom treba za bastu kafica, ne i za igrice. Cak i ako nesto nakace, nista mu nece smetati 60Hz
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OwerLord ... 23.05.2018. 17:44 #646283

status: user
broj poruka: 87
Hvala vam na dosadasnjim odgovorima. Ja jesam za preko 55`, medjutim kolege su me preglasale, odnosno kazu da ce sve preko 55` biti preveliko, odnosno da ce previse dominirati bastom (na neki nacin su mozda i u pravu).... tako da idem na 55``.

E sad, sto se tice modela, ako uporedimo sledece:

Vivax Imago LED TV-55UHD120T2S2, Ultra HD.... 380e

i na primer

Samsung UE50MU6102.....550e
Samsung Ue55mu6122.....670e
Samsung Ue55M5502....600e
Lg 55mu6307.....650e

Ako uzmem Vivax umesto nekog od ova 4 modela, da li gubim u kvalitetu slike, ako uzmemo u obzir moje potrebe, odnosno za sta ce biti koriscen. Pitam ovo jer drugar kaze da su iste specifikacije u pitanju (Vivax vs Samsung/LG), i da bi na kraju dobio isti kvalitet slike, samo bih vise platio zbog brenda ako se odlucim za Samsung/LG? Sta vi mislite?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 23.05.2018. 18:19 #646284

status: user
broj poruka: 3346
Nisu uvek iste specifikacije. Dosta toga se razlikuje.


Vivax u startu zaobidji. Nit` je smart, nit` se zna koji je tip panela unutra. A to je vrlo bitno. Cak se i ne zna sta je u stvari unutra. Kakva mu je reprodukcija digitalnog signala, kakav mu je upscaling i sve ostalo. Da li ce biti ghostinga u brzim scenama.

Samsung ili LG je pitanje.

Samsung ima VA panel, sto je dobro kod prikaza crne boje, ali je i manji ugao gledanja (dolazi do promene u kvalitetu prikaza pod vecim uglom gledanja). I cak je pitanje da li ce zapasti VA panel, posto moze da legne AUO panel (nisam siguran koliko su se promenili na tom polju).

LG ima IPS panel i uglavnom skoro svi njihovi TV imaju IPS. Ima manju dubinu crne (mada su se tu popravili novim modelima), ali veci ugao gledanja bez gubitka kvaliteta.

S obzirom da su gosti u pitanju, veruj mi njih zabole kvalitet prikaza. Tako da mozes na Samsung ili LG, a Vivax zaobidji.

Mozes i Vivax, ali ako gazda hoce da menja televizore na svakih `garantni rok ili manje servis` dana i ono gore navedeno.

Ili Samsung ili LG od 55 (zaobidji od 50)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Da se ja pitam, ja bih tu kupio najjeftiniji u odnosu cene/dijagonala 23.05.2018. 19:23 #646285

status: user
broj poruka: 9381
Citam odgovore i ne verujem koliko mrsite muda. Vi stvarno mislite da je nekom od gostiju posle 4-5 piva bitan kvalitet prikaza, smart, refresh rate... Ako on u kaficu nema dobru atmosferu, nece ga izvaditi ni 4 ekrana od po 5 m s 4K prikazom tekme.
Dakle, Vivax 2 komada kostaju kao jedan Samsung. Pametnom dovoljno.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 25.05.2018. 14:50 #646320

status: user
broj poruka: 3346
Bolje mu je da uzme LG ili Samsung. Jer sa Vivaxom se ne zna koji je panel u pitanju. Pa da ne ispadne AU panel koji kada se pomeris vise od 5 stepeni pocne da gubi na kvalitetu slike, a bogami pocne da prerasta u inverted colors.

Jedan ortak ima FOX TV, tako nesto ga je platio tada zbog velicine, a kad vec odes da hvatas ugao veci od 20 stepeni, vec pocinje da se polako gubi na kvalitetu.
Zato to FOX, VOX, Vivax je malo za izbegavanje.

To sto na njihovom sajtu pise vidljivi kut H/V 178 stepeni, ne znaci ista. Tako sam imao i Sony, dok nisam zamenio isti za LG, pa je vidljivi ugao bio citavih 10 stepeni zbog tog AUO panela. Buraz ima Sony od 49 ili tako nesto, pa mu se vec gubi kvalitet negde na 45 stepeni. Srecom nije strasno i na vecem uglu od toga.

Slazem se da bi dobro da prodje jeftinije, ali ako ce vec ljudi gledati pod uglom, a stajace i na visini, nisam siguran za Vivax.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OwerLord .... 12.06.2018. 21:40 #646756

status: user
broj poruka: 87
Da vam javim sta sam kupio na kraju: Toshiba 75U6763DG, 3 god garancije, 230.000 ukupno, 15.000 nedeljno na rate!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs