Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
problem sa monitorom
STRANA 1 OD 1
lazar1989 problem sa monitorom 26.05.2018. 11:50 T65912

status: user
broj poruka: 47
Imam benq monitor , i sledeci problem, znaci monitor radi normalno , i odjednom se na dodnjem desnom djelu ekrana pojavi kao tamna sjenka. Nekada veca nekada , manja , nekada iskljucim monitor opet ga ukljucim i sjenke nestane i radi normalno sve u fulu . A onda opet kad ugasim i upalim monitor sjenka se pojavi , da napomenem u monitoru se konstantno cuje neko lagano kao pistanje *(zujanje), ne jako ali se cuje. I da nekada se zna desiti da zuji po pola sata-sat i odjednom prestane i radi sve super , i onda kad komp ode na stand bay i ugasi se monitor i kada ga opet upalim , pocne da zuji , i poja vi se sjenka .

E sada kablove sam mjenjao do njih nije . Jel uzrok lampa ili moze biti jos nesto , jer ako je lampa onda je gotovo , ili da ga nosim kod elektricara da cujem predloge , iskustva ??????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 26.05.2018. 14:31 #646331

status: user
broj poruka: 3346
Ako je `neonka` monitor, onda je moguce da odlazi neonka ili inverter. Mozda i kondenzatori su naduveni. Cak moze da bude i hladan lem ili kontakt na inverteru ili sa neonkom. Dok se ne otvori, mozemo samo da pretpostavljamo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.05.2018. 15:35 #646332

status: user
broj poruka: 9460
Najverovatnije lampa crkla. Oa i zuji kada krene polovicno da svetli.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Providan si 26.05.2018. 15:46 #646333

status: user
broj poruka: 69
Pre pola godine postavio isto pitanje. https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=65374&forid=12&katid=2


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.05.2018. 16:02 #646334

status: user
broj poruka: 9460
Al pamtis, krv ti ebem :)
Opet mu se pojavili isti simptomi.
Mora da menja CCFL.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: Providan si 26.05.2018. 16:07 #646335

status: user
broj poruka: 47
ja znam da sam negdje pitao i sda nisam dobio kenkretan odgovor u medju vremenu skroz sam ga malo koristio , sad opet ga koristim aktivnije , pa reko da pitam , eto nema teorije da bi se sjetio da je ovdje pitanje postavljeno


:: Pre pola godine postavio isto pitanje. https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=65374&forid=12&katid=
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: ... 26.05.2018. 16:08 #646336

status: user
broj poruka: 47
jel to ima gdje da se uzme za ovaj monitor , jbg meni su problem majstori kod mened , bukvalno nema majstora za monitore - televizore , ima li se gdje to kupit pa da pokusam sam mjenjat ili uz strucnu pomoc.


???

:: Al pamtis, krv ti ebem :)
:: Opet mu se pojavili isti simptomi
:: Mora da menja CCFL
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 .... 26.05.2018. 16:12 #646337

status: user
broj poruka: 47
i samo da kazem , u medju vremenu sam rastavljao komplet monitor , i stanje je sledece : na ploci oni kondezatori cini mi se da su ok mada ne mora da znaci al eto naduvanih nigdje nema, skidao sam i panel i ima samo jedna neonka , i nigdje na njoj ne vidim da je crna ako se to moze vidjeti okom. znaci izgleda normalno. eto toliko sto sam ja mogao sam skontat
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.05.2018. 16:24 #646338

status: user
broj poruka: 9460
Pa ako si vec rastavio panel i dosao do neonke, prikljuci ga tako i prati kako svetli i sve ce se lepo videti. Ne moras flet kabel da spajas, samo ccfl i tako ga kresni.

Koji je monitor u pitanju kad ima samo 1 neonku. Pre ce biti da su 2 - 2 kablica izlaze? Neki Samsung 19`? Obicno sam tu vidjao sa samo 2 neonke.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: ... 26.05.2018. 17:44 #646339

status: user
broj poruka: 47
u pitanju je benq gl2250 led monitor , i ja kada sam sve ono rastavio , samo 1 kablic je bio koji vodi do jedne lampe ja drugu nisam ni vidio niti je ima . A jbg nisam tako rastavljenog ga palio , onako naoko mi je izgledalo sve ok , a sto je najcrnje evo sada pretezno radi ok , nekada kada se pojavi mala tamna sjena upalim ga i ugasim na dugme i radi ok. Ne znam dal da ga opet rastavljam , ima dosta zezanja oko panela a nisam toliko strucan da znam sta da trazim kao gresku , ili sta da ispitam unimerom, onako naoko kondezatori izgledaju ok , ne bi rekao da je negdje nesto probilo ili tome slicno.



:: Pa ako si vec rastavio panel i dosao do neonke, prikljuci ga tako i prati kako svetli i sve ce se lepo videti. Ne moras flet kabel da spajas, samo ccfl i tako ga kresni
::
:: Koji je monitor u pitanju kad ima samo 1 neonku. Pre ce biti da su 2 - 2 kablica izlaze? Neki Samsung 19`? Obicno sam tu vidjao sa samo 2 neonke
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.05.2018. 18:40 #646340

status: user
broj poruka: 9460
Aha, jedan kablic, znaci LED.

Onda je moguce i vrlo verovatno da je LED poceo da crkava, a manje verovatno drajver za njega. Uglavnom, treba da se rastavi panel da se dodje do LED i onda testirati i sve ce biti jasno.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Koju si ti `lampu` video? 26.05.2018. 19:53 #646341

status: user
broj poruka: 9381
Ako je ekran LED?
CCFL ima lampe i one su ugradjene u displej, veoma se tesko menjaju, najcesce moras da rastavis citav displej u slojevima i to je veoma pipav posao, koji svaki ozbiljan servis odbija da radi, iz prostog razloga sto se izgubi vise sati vremena a ne moze da se naplati vise od 10€. To rade samo priuceni serviseri, koji imaju vremena da se bakcu sa tim i na kraju ti naplate po principu `daj koliko das, nisam sedeo za dzabe...`
LED monitor ima LED DIODE oko ekrana koje mu daju pozadinsko osvetljenje i laksi su za popravku ali i teze crkavaju.


MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 26.05.2018. 21:49 #646343

status: user
broj poruka: 9460
Pipavo je i sa CCFL i sa LED. Sve mora napolje u oba slucaja.
CCFL uopste nije tesko zameniti ako se ima originalna lampa sa kucistem za taj displej. Obicno to ne bude tako, lampa pasuje, ali kuciste ne i onda budzenje i zato ispadne jos teze.

Posao od sat vremena uglavnm kada je sve original, samo zamena.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: Koju si ti `lampu` video? 26.05.2018. 22:48 #646348

status: user
broj poruka: 47

ma ja kazem lampa , ima u principu jedna led traka i to je to , e sada odaklen znam sta je i do cega je , evo zadnjih 10-ak dana monitor radi na sledecem principu , kada ga ugasim i posle upalim ima malo zatamljenje kako sam i napisao , posle 1 min uzmem jednostavno nma dugme ugasim i upalim monitor i proradi bez problema, pa mi nije jasno jel moze led traka tako cas da radi cas da ne radi , ili je do neceg drugog.


:: Ako je ekran LED
:: CCFL ima lampe i one su ugradjene u displej, veoma se tesko menjaju, najcesce moras da rastavis citav displej u slojevima i to je veoma pipav posao, koji svaki ozbiljan servis odbija da radi, iz prostog razloga sto se izgubi vise sati vremena a ne moze da se naplati vise od 10€. To rade samo priuceni serviseri, koji imaju vremena da se bakcu sa tim i na kraju ti naplate po principu `daj koliko das, nisam sedeo za dzabe...
:: LED monitor ima LED DIODE oko ekrana koje mu daju pozadinsko osvetljenje i laksi su za popravku ali i teze crkavaju
::
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS High Sierr
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: ... 26.05.2018. 22:50 #646349

status: user
broj poruka: 47

evo kazem ti , najgore mi je sto mi se desava da kada se pojavi ta sjena posle palenja moonitora ja sacekam jedan minut , jednostavno opet upalim i uggasim monitor na dugme i bude sve u fulu bez i jedne mrlje radi kao nov. to me buni , da je konstantno zatamljen razumio bi

:: Aha, jedan kablic, znaci LED
::
:: Onda je moguce i vrlo verovatno da je LED poceo da crkava, a manje verovatno drajver za njega. Uglavnom, treba da se rastavi panel da se dodje do LED i onda testirati i sve ce biti jasno
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Vidi vako 27.05.2018. 02:37 #646365

status: user
broj poruka: 312
LED kao LED ne trpi toplo vreme. Znaci pali klimu kad koristis taj monitor ili se seli negde gde je hladno. I obavezno uzimaj Haldol na vreme, moze i depo
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: Vidi vako 27.05.2018. 10:48 #646369

status: user
broj poruka: 47
a vidite ja bas imam kontra iskustvo a evo i zasto , eto bas kako sam prije otvarao temu i pisao , meni kada je zima i hladno vrijeme desavalo se da je komplet donja strana u sjenci al uvjek , sada kada je ugrejalo , pojavi se mala al bas mala sjena , a cesto radi bez greske , znaci bez ikakve sjene . Bukvalno kada je toplo radi bez greske , to me sve i buni


:: LED kao LED ne trpi toplo vreme. Znaci pali klimu kad koristis taj monitor ili se seli negde gde je hladno. I obavezno uzimaj Haldol na vreme, moze i depo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 27.05.2018. 14:18 #646373

status: user
broj poruka: 3346
Onda je negde los kontakt ili hladan lem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: .... 27.05.2018. 16:15 #646376

status: user
broj poruka: 47
pa jel mogu ja to nekako da prvovjerim , da mi ukazete gdje da trazim tu gresku ? evo vec neko vrijeme tamna mrlja se pojavi samo kad upalim monitor , posle ga jednostavno ugasim i upalim na dugme i radi u fulu , dok opet ne iskljucim komp monitor se ne ohladi i sve tako, ne vjerujem da je do led sijalica , tesko da bi se tako ponasale ?


:: Onda je negde los kontakt ili hladan lem
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: .... 27.05.2018. 16:15 #646377

status: user
broj poruka: 47
pa jel mogu ja to nekako da prvovjerim , da mi ukazete gdje da trazim tu gresku ? evo vec neko vrijeme tamna mrlja se pojavi samo kad upalim monitor , posle ga jednostavno ugasim i upalim na dugme i radi u fulu , dok opet ne iskljucim komp monitor se ne ohladi i sve tako, ne vjerujem da je do led sijalica , tesko da bi se tako ponasale ?


:: Onda je negde los kontakt ili hladan lem
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 27.05.2018. 16:41 #646381

status: user
broj poruka: 9460
Ma i sa LED je zajebancija.
Moze i LE Dioda da svetli polovicno, tinja, da bude u KS, da ne provodi...
Posto je cela ta traka vezana u segmente i ti segmenti onda paralelno, najverovatnije ti ne radi jedan segment tamo gde vidis zatamljenje.
Treba rastaviti i onda LED traku spojiti i videti sta se desava.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Najjednostavnije resenje 27.05.2018. 17:18 #646382

status: user
broj poruka: 243
Nemoj gasiti monitor.
Ja se ne secam da li sam uopste ugasio monitor od selidbe i sastavljanja nove konfiguracije ima tome vise od godinu dana. Pustis ga da ode u stand by rezim sam od sebe i gotovo


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: Najjednostavnije resenje 28.05.2018. 00:07 #646389

status: user
broj poruka: 47
pa to se i desava tada , kada komp ode na sleep monitor se ugasi , kada ga upalim nekada radi normalno dok se nakada upali sa zatamljenjem . kad se pojavi sa zatamljenjem ja ga na dume upalim i ugasim i 90% puta to rijesi problem , nekada treba to ponovit 2-3 puta



:: Nemoj gasiti monitor
:: Ja se ne secam da li sam uopste ugasio monitor od selidbe i sastavljanja nove konfiguracije ima tome vise od godinu dana. Pustis ga da ode u stand by rezim sam od sebe i gotov
::
::
:: Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculp
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 29.05.2018. 01:02 #646406

status: user
broj poruka: 9460
Lazare, definitivno imas problem sa LED osvetljenjem i tu nema price.

Ako rikne ili ako hoces da popravljas...jvi se na mail. U svakom slucaju, ostavi tako ako radi...Kad crkne...tu smo. Dace Bog da ti vrisene ovih dana.. :) Salim se :):)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs