Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Problem sa glodarima
STRANA 1 OD 2  
Wllaxy Problem sa glodarima 26.05.2018. 22:27 T65914

status: user
broj poruka: 96

U poslednje vreme pojavio mi se problem sa dva laserska miša (Logitech V nano i Gigabyte ECO500) koji se ogleda u tome da kako god pokretao miš po podlozi kursor se ne pomera ni milimetar dok na običnom papiru to ide traljavo ali se barem pomera.

Probao na nekoliko računara sa tri različita OS (Win10, W7 i XP), menjao USB ulaze (2.0 i 3.0), različite podloge od najobičnijih plastičnih do solidno kvalitetne CM Steelseries i ništa se ne menja. Potonju sam čak probao i da operem i ništa...

Baterije su takođe menjane (od punjivih Energizer do Vartinih) - ništa.

Pretpostavlja li neko šta bi mogao biti problem i kako ga rešiti a da to ne bude odmah `kupi novog miša`!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Problem sa glodarima 26.05.2018. 22:35 #646347

status: user
broj poruka: 18940
1. Jesi li probao miseve na drugom racunaru?
2. Da li mozda imas nesto sto bi moglo da ometa signal receveru, tipa neki BT uredjaj ili sl.?
3. Da li si probao da maksimalno priblizis receiver misu (pomocu produznog USB kabla)?


::
:: U poslednje vreme pojavio mi se problem sa dva laserska miša (Logitech V nano i Gigabyte ECO500) koji se ogleda u tome da kako god pokretao miš po podlozi kursor se ne pomera ni milimetar dok na običnom papiru to ide traljavo ali se barem pomera.
::
:: Probao na nekoliko računara sa tri različita OS (Win10, W7 i XP), menjao USB ulaze (2.0 i 3.0), različite podloge od najobičnijih plastičnih do solidno kvalitetne CM Steelseries i ništa se ne menja. Potonju sam čak probao i da operem i ništa...
::
:: Baterije su takođe menjane (od punjivih Energizer do Vartinih) - ništa.
::
:: Pretpostavlja li neko šta bi mogao biti problem i kako ga rešiti a da to ne bude odmah `kupi novog miša`!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re 26.05.2018. 22:53 #646350

status: user
broj poruka: 96

1. Jesam i to sve sa različitim OS, napisao smo u drugom pasusu.
2. Nema, mada verujem da bi ometalo i kada je podloga papir, plus što dugmad rade bez problema, samo s kursor ne pomera.
3. Pokušavao i to, kao i sa uključivanjem na prednjem panelu kada je receiver udaljen max 20 član od miša...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Problem sa glodarima 26.05.2018. 23:05 #646352

status: user
broj poruka: 4228
Da ne smeta tvoj telefon? Verovatno je bio blizu svaki put kada si bio pored nekog računara. Ili wifi ruter?

Pozdrav!

Vlada

:: 2. Da li mozda imas nesto sto bi moglo da ometa signal receveru, tipa neki BT uredjaj ili sl.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: Re: Re: Problem sa glodarima 26.05.2018. 23:11 #646353

status: user
broj poruka: 96
Nije bio sigurno ali evo za svaki slučaj sam ponovo pokušao, ovaj put s svim mobilnim u drugoj sobi i ništa. Inače BT na telefonu mi nije nikad uključen.

Nijedan BT uređaj nema u sobi a inače nisu hteli da rade ni na poslu, na dva računara u kancelariji gde takođe nema nikakvog BT uređaja.

Pozzzz

:: Da ne smeta tvoj telefon? Verovatno je bio blizu svaki put kada si bio pored nekog računara. Ili wifi ruter
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: 2. Da li mozda imas nesto sto bi moglo da ometa signal receveru, tipa neki BT uredjaj ili sl.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Koji miš sada koristiš? 26.05.2018. 23:18 #646354

status: user
broj poruka: 4228
Koji ne `štrajkuje`?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: Koji miš sada koristiš? 26.05.2018. 23:30 #646355

status: user
broj poruka: 96
Kako misliš koji ne `štrajkuje`? Oba me bojkotuju na bilo kojoj drugoj podlozi osim na papiru gde kao što rekoh oba nekako rade (traljavo ali se kursor pomera) , dok jedini koji radi i kod mene je najobičniji optički žičani A4Tech koji sam poneo sa posla da probam.


:: Koji ne `štrajkuje`
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Na to sam i mislio: 26.05.2018. 23:36 #646357

status: user
broj poruka: 4228
koji hoće da radi, jer ovi drugi glodari odbijaju poslušnost.

Da nemaš neki aplikativni softver instaliran i na poslu, i kod kuće? Kako rade u safe modu?

Možda previše pitam, ali samo iz najbolje namere.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: Na to sam i mislio: 26.05.2018. 23:49 #646359

status: user
broj poruka: 96
Kao što rekoh oba laserska wireless uslovno rečeno ne rade jer pokazuju da živi (klikovi na svim dugmadima rade ali kursor se ne kreće kad pomera miševe) dok žičani optički miš od cca 700 dinara testo na svim probanim računarima i podlogama.

Nema nikakvog softvera koji bi to mogao da uzrokuje u to sam siguran iz više razloga.

:: koji hoće da radi, jer ovi drugi glodari odbijaju poslušnost.
::
:: Da nemaš neki aplikativni softver instaliran i na poslu, i kod kuće? Kako rade u safe modu
::
:: Možda previše pitam, ali samo iz najbolje namere
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 27.05.2018. 00:11 #646360

status: user
broj poruka: 4225
Uradi sljedeće:
Idi u Device Manager, pa unhide hiden devices, pa idi na Mice and other pointing device i obriši sve uređaje koje imaš.
Bitno je da ni jedan miš ne bude uključen, kada brišeš.
Briši preko tastature.

Ako to ne pomaže, otišao laser ili je oštećen.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: re 27.05.2018. 00:27 #646361

status: user
broj poruka: 96
Uradio sve sto si mi rekao ali je stanje nepromenjeno...

Jedino mi ostaje jos da probam necim da obrisem laser uz nadu da mozda nije zaprljan ali nisam siguran sta bi bilo najbolje za tu namenu?

Mada, cudi me da dva lasera stradaju fakticki u isto vreme...


:: Uradi sljedeće
:: Idi u Device Manager, pa unhide hiden devices, pa idi na Mice and other pointing device i obriši sve uređaje koje imaš
:: Bitno je da ni jedan miš ne bude uključen, kada brišeš
:: Briši preko tastature
::
:: Ako to ne pomaže, otišao laser ili je oštećen
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky @wllaxy 27.05.2018. 07:49 #646366

status: user
broj poruka: 393
Instaliraj dodatni softver za Logitech i probaj sa podešavanjima u Set Pointu ( valjda se tako zove softver ili sam mozda i zaboravio .)
Da li imaš podešavanje dpi-a preko samog miša?
Očisti dobro kontakte za baterije! Ovo često pravi problem kod Magic mouse-a npr.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: @wllaxy 27.05.2018. 09:12 #646367

status: user
broj poruka: 96
Instalirao poslednju verziju Setpointa i igrao se s opcijama ali nije bilo nikakve promene.

Na samom mišu nema podešavanja DPI.

Kontakti su čisti, brz ikakve prljavštine...


:: Instaliraj dodatni softver za Logitech i probaj sa podešavanjima u Set Pointu ( valjda se tako zove softver ili sam mozda i zaboravio .)
:: Da li imaš podešavanje dpi-a preko samog miša?
:: Očisti dobro kontakte za baterije! Ovo često pravi problem kod Magic mouse-a npr
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Možda... 27.05.2018. 10:42 #646368

status: user
broj poruka: 393
Da probaš da raskacis sve USB uređaje i nabacis USB receiver na produžni i što dalje od laptop-a ili desktop-a da bismo izbacili smetnje iz jednačine.
Možda je do risivera. Probaj sa nekim drugim ako imaš mogućnosti i ako je to onaj unifying...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy @@@ 27.05.2018. 10:52 #646370

status: user
broj poruka: 96



Sumnjam da je do receivera jer kao što tepih, oba miša rade kada pritisnem levi ili desni klik, srednje dugme odmah iznad scrolla etc. Da je receiver problem on sigurno ne bi primao nikakav signal pa onda ni ta dugmad ne bi radila ali probaću i to što so mi rekao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper Re: Možda... 27.05.2018. 13:24 #646372

status: user
broj poruka: 503

I ja sam za to da se udalji od kompa produznim ...ako postoji mogucnost



:: Da probaš da raskacis sve USB uređaje i nabacis USB receiver na produžni i što dalje od laptop-a ili desktop-a da bismo izbacili smetnje iz jednačine.
:: Možda je do risivera. Probaj sa nekim drugim ako imaš mogućnosti i ako je to onaj unifying..
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @@@ 27.05.2018. 15:59 #646375

status: user
broj poruka: 18940
Nisam video da si napisao da rade klikovi na misevima, u tom slucaju je crko sezor, nema sta drugo. Mis prima signal, rade klikovi, a ne pomera se, skakuce ili se vuce = neispravan senzor.
Probaj ovo sa produznim, mada mislim da to nista nece promeniti. Cudno je i neobicno da bas u isto vreme i drugi mis... Mozda se to desilo zbog USB-a na ploci, da li si koristio prednji USB? Mozda da proveris da li su dobro povezane zice na pinove na ploci, ako je pogresno, zna da ubije uredjaje, sem ako si normalno koristio flash-eve itd.

::
::
::
:: Sumnjam da je do receivera jer kao što tepih, oba miša rade kada pritisnem levi ili desni klik, srednje dugme odmah iznad scrolla etc. Da je receiver problem on sigurno ne bi primao nikakav signal pa onda ni ta dugmad ne bi radila ali probaću i to što so mi rekao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy @ gatekeeper & imarkovic 27.05.2018. 16:17 #646378

status: user
broj poruka: 96

Probao sa produznim nakon sto sam otkaacio sve ostale USB uredjaje i situacija je jos gora nego sinoc u smslu da vise i ne vidim kursor na ekranu, samo kada kliknem desno dugme pojavi mi se onaj prozorcic sa opcijama View, Sort by, Refresh...

Oba misa su mi bila nakacena na prednjem panelu tokom prethodnih godina s tim sto ta dva USB ulaza non-stop koristim i za eksterne HDD i oni bez problema rade i sad.

Izgleda da ce morati da se kupuje neki novi mis, ovaj put zicani ali sam u dilemi da li opet kupovati laserski ili ovaj put ici na opticki, kao i sta kupiti do max 30 evra. Ono sto sam gledao od Logitech (G serija) mi je ipak preskupo a sa ovim A4Tech Bloody i Redragon (video sad neki Hydra na akciji) nesto nemam iskustva...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @ gatekeeper & imarkovic 27.05.2018. 16:26 #646379

status: user
broj poruka: 18940
Nemoj da kupujes ReDragon, misevi su tezak krs, tastature su im OK, ali miesvi bas losi. Nikad nisam preporucivao A4Tech, iako mi se nikad nije dopadao taj brend, taj bloody je dobar mis za te pare, vise puta sam mu popravljao klikove, tacnije na A90, i video sam da ubacuju kvalitetne delove, jednostavno nema drugog izbora. Logitech ni u ludilu nema za te pare, G-serija. Za Hydra nisam ni cuo.


::
:
::
:: Izgleda da ce morati da se kupuje neki novi mis, ovaj put zicani ali sam u dilemi da li opet kupovati laserski ili ovaj put ici na opticki, kao i sta kupiti do max 30 evra. Ono sto sam gledao od Logitech (G serija) mi je ipak preskupo a sa ovim A4Tech Bloody i Redragon (video sad neki Hydra na akciji) nesto nemam iskustva..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy hydra 27.05.2018. 16:36 #646380

status: user
broj poruka: 96

Hydra je model Redragona. Pa i ja sam cuo da su im tastature OK pa rekoh da su im onda moguce i misevi istog kvaliteta.

U sustini meni treba neki jeftiniji mis za svakodnevno koriscenje plus neka od RPG igara koja trazi koriscenje misa kao sto je sada Pillars of Eternety II i slicno (za Witcher 3, Dragon Age etc sam svakako koristio PS4)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 29.05.2018. 01:11 #646407

status: user
broj poruka: 9460
Hmm, bas cudno da dva glodara odapnu maltene u isto vreme.
Jbmlga. Hoce da odapme main kontrol cip i to nije nista cudno. Ne vredi nikakava zamena ni lasera ni LE Diode. Postoji mala mogucnost da ti je USB iz nekog razloga povecao napon iznad 6V i ko zna
Ako ti nesto vrede i hteo bi da popravljas, javi se na zxspectrumm@gmail.com i resicemo, zamena lasera i cipa, sta god...
Posto nisu bas vredni glodari, ti proceni da li se isplati.. Uglavnom, sredi se to,

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: ... 30.05.2018. 20:12 #646434

status: user
broj poruka: 96
Hvala, ali kao što si i sem rekao nisu vredni trošenja vremena...

Juče sam kupio A4Tech Bloody V7M pa ćemo videti kako će da se pokaže... Za sada nikako da mu otključam core 3/4 opcije u Bloody 6 softveru (šta god sam probao ne funkcioniše).


:: Hmm, bas cudno da dva glodara odapnu maltene u isto vreme
:: Jbmlga. Hoce da odapme main kontrol cip i to nije nista cudno. Ne vredi nikakava zamena ni lasera ni LE Diode. Postoji mala mogucnost da ti je USB iz nekog razloga povecao napon iznad 6V i ko zn
:: Ako ti nesto vrede i hteo bi da popravljas, javi se na zxspectrumm@gmail.com i resicemo, zamena lasera i cipa, sta god..
:: Posto nisu bas vredni glodari, ti proceni da li se isplati.. Uglavnom, sredi se to
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 30.05.2018. 20:38 #646435

status: user
broj poruka: 3346

Treba ti crack za softver da bi otkljucao core 3 i 4. Imas uputstva na netu. Inace, za core 3 i 4 se placa unlock proizvodjacu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: .... 31.05.2018. 08:38 #646443

status: user
broj poruka: 96
Probao sam više crackova sa neta, ali ni sa jednim nisam uspeo da aktiviram pošto na svakom crackovana bloody 5 verzija koja je potrebna da bi se crackovalo pre updatea na bolidu 6 jednostavno ne prepoznaje miša tj. kaže mi da ga priključim, a on već priključen i radi. Probao sam da ga izvadim i konektujem na svim ostalim USB ali ne pomaže ništa od toga.


::
:: Treba ti crack za softver da bi otkljucao core 3 i 4. Imas uputstva na netu. Inace, za core 3 i 4 se placa unlock proizvodjacu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 31.05.2018. 09:44 #646446

status: user
broj poruka: 3346
Ovde imas linkove ispod video zapisa:

https://tinyurl.com/ybgopl5t

Ako hoces da ti mis bude detektovan, mora da je napunjen/ispraznjen na negde 35-40%, iskljucen pa uboden. I onda tada radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: .... 31.05.2018. 14:58 #646456

status: user
broj poruka: 96
Kako mislis napunjen/ispraznjen na 35-40% posto V7M nema baterije niti je punjiv, to su valjda samo R modeli?

Inace metod sa tog linka je bio prvi koji sam probao i isao sam korak po korak i nije moglo da se aktivira.


:: Ovde imas linkove ispod video zapisa
::
:: https://tinyurl.com/ybgopl5
::
:: Ako hoces da ti mis bude detektovan, mora da je napunjen/ispraznjen na negde 35-40%, iskljucen pa uboden. I onda tada radi
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs