Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kako ustanoviti da li klimi fali freona?
STRANA 1 OD 1
Krieger Kako ustanoviti da li klimi fali freona? 10.06.2018. 20:10 T65945

status: user
broj poruka: 312
Imam Whirlpool-ovu 12-ticu i ne znam da li je to moj subjektivni osecaj ili ne ali definitivno sutra zovem servisera da regulise ovo jer mi se cini da sam se ranije smrzavao u prostoriji gde je instalirana a sada nekako kao da hladi preko one stvari...
Da li moze da se nesto ustanovi preko zvuka kompresora itd.?
Inace jako malo je koriscena za razliku od Vivaxa u drugom stanu koji nije servisiran ne pamtim od kad.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 10.06.2018. 20:21 #646697

status: user
broj poruka: 819
ako ne hladi kao pre onda fali freona pregledaj spojeve i ventile na cevima ako je icureo freon poznaje se




NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije meni klimadžije rekoše ovo : 10.06.2018. 21:03 #646698

status: user
broj poruka: 1119
gurni termometar medj` rebra, pusti hladjenje, ako je 11, 12 stepeni C, to mu dodje OK (Midea 12)

****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Kako ustanoviti da li klimi fali freona? 11.06.2018. 10:21 #646716

status: user
broj poruka: 985
moze da bude puna freona a da hladi sa 50 posto snage,i razlog moze biti cudan ali veoma cest-tokom par godina se u unutrasnjosti klime nahvata prljavstina,na ventilator,na ono sace iznutra,i tada klima ne radi punom snagom.... treba barem jednom godisnje servisirati unutrasnju jedinicu ciscenjem od zalepljenih naslaga prljavstine jednostavnim prskanjem hemije za ciccenje i zatim ispiranje vodom... radio sam to licno 20-ak puta do sad i rezultati su bili OGROMNI... DIY varijanta ciscenja kosta max 300 dinara za sve sto treba od hemije,i uradi se za pola sata....


:: Imam Whirlpool-ovu 12-ticu i ne znam da li je to moj subjektivni osecaj ili ne ali definitivno sutra zovem servisera da regulise ovo jer mi se cini da sam se ranije smrzavao u prostoriji gde je instalirana a sada nekako kao da hladi preko one stvari..
:: Da li moze da se nesto ustanovi preko zvuka kompresora itd.
:: Inace jako malo je koriscena za razliku od Vivaxa u drugom stanu koji nije servisiran ne pamtim od kad.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Kako ustanoviti da li klimi fali freona? 11.06.2018. 14:24 #646722

status: user
broj poruka: 312
Verovatno mislis na spoljnu jedinicu? tj. ne verovatno nego 200%, u svakom slucaju sve cu znati u cetvrtak popodne


:: moze da bude puna freona a da hladi sa 50 posto snage,i razlog moze biti cudan ali veoma cest-tokom par godina se u unutrasnjosti klime nahvata prljavstina,na ventilator,na ono sace iznutra,i tada klima ne radi punom snagom.... treba barem jednom godisnje servisirati unutrasnju jedinicu ciscenjem od zalepljenih naslaga prljavstine jednostavnim prskanjem hemije za ciccenje i zatim ispiranje vodom... radio sam to licno 20-ak puta do sad i rezultati su bili OGROMNI... DIY varijanta ciscenja kosta max 300 dinara za sve sto treba od hemije,i uradi se za pola sata...
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: Kako ustanoviti da li klimi fali freona? 11.06.2018. 21:19 #646732

status: user
broj poruka: 985
ne druze,300% mislim na ciscenje UNUTRASNJE jedinice...kao sto sam napisao,radio sam to najmanje 20-ak puta i rezultati su veoma pozitivni... ako treba uputstvo kako i cime ocistiti UNUTRASNJU jedinicu a ne mozes da nadjes podatke na netu,rado cu napisati ovde,samo kazi......


:: Verovatno mislis na spoljnu jedinicu? tj. ne verovatno nego 200%, u svakom slucaju sve cu znati u cetvrtak popodn
::
::
:: :: moze da bude puna freona a da hladi sa 50 posto snage,i razlog moze biti cudan ali veoma cest-tokom par godina se u unutrasnjosti klime nahvata prljavstina,na ventilator,na ono sace iznutra,i tada klima ne radi punom snagom.... treba barem jednom godisnje servisirati unutrasnju jedinicu ciscenjem od zalepljenih naslaga prljavstine jednostavnim prskanjem hemije za ciccenje i zatim ispiranje vodom... radio sam to licno 20-ak puta do sad i rezultati su bili OGROMNI... DIY varijanta ciscenja kosta max 300 dinara za sve sto treba od hemije,i uradi se za pola sata...
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Re: Re: Kako ustanoviti da li klimi fali freona? 12.06.2018. 00:01 #646737

status: user
broj poruka: 312
Pa ovaj lik ce da skine celu plastiku i da je opere u kadi hemijom a nece postedeti ni ono sto je ``nalepljeno`` na zid tj. rebra i pi..e materine, jedino sta ne moze da servisira je turbina kako kaze a i to ne ulazi u sastav ciscenja.
Inace, ja sam stvarno bio ubedjen da ti mislis na spoljnu jedinicu jer unutrasnju je jako lako ocistiti jer je jelte pristupacna dok spoljna zahteva malo mnogo vise cimanja a i ona je slozices se sklona tome da pokupi razna g..na iz komsiluka sto prasine sto ko zna cega.
Tu si me malo zbunio.


:: ne druze,300% mislim na ciscenje UNUTRASNJE jedinice...kao sto sam napisao,radio sam to najmanje 20-ak puta i rezultati su veoma pozitivni... ako treba uputstvo kako i cime ocistiti UNUTRASNJU jedinicu a ne mozes da nadjes podatke na netu,rado cu napisati ovde,samo kazi.....
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ma 12.06.2018. 00:26 #646738

status: user
broj poruka: 985


samo ti ocisti unutrasnju jedinicu,ne mora apsolutno nista da se skida,izvadis filtere,uzmes najobicniji MER CLIN 2/1 sa prskalicom,u svakoj radnji max 150 dinara flasa,podignes poklopac kao kad vadis filtere,skines filtere,naspricas rebra mer clinom,naspricas ventilator kroz otvor kroz koji izlazi vazduh,ponovis to dva puta u razmaku od 15 minuta ,i isperes mlakom do toplom vodom i rebra i ventilator unutrasnje jedinice... kad pocne da ide cista voda a ne prljavstina,zadatak uspesno obavljen ...neces verovati sta ce sve izaci iz unutrasnje jedinice.... za kraj dezinfikujes sa malo alkohola ili asepsola,isto pospricas rebra i ventilator i tako jednom godisnje i miran si... naravno filtere cistis jednom mesecno pranjem obicnom vodom...i to je sve :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs