Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Intel diskretni GPU
STRANA 1 OD 1
Masuka Intel diskretni GPU 13.06.2018. 22:51 T65957

status: user
broj poruka: 356

Pozdrav svima,

Ne znam da li ima tema vec ali ovo su zaninljive vesti za nas kao korisnike.

https://www.techspot.com/news/75066-intel-officially-confirms-discrete-graphics-card-coming-2020.html

Znam da su inali pokusaj pre ~9 godina al sad izgleda da su ozbiljni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
valiant re.. 13.06.2018. 22:57 #646780

status: user
broj poruka: 545
Nesto na tu temu... https://www.youtube.com/watch?v=um-1fAVU1OQ


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 14.06.2018. 00:15 #646782

status: user
broj poruka: 1586
Intel odavno suruje sa AMD-om, odnosno sa njihovim grafickim odeljenjem. Godinama unazad se tu i tamo provudku glasine kako bi Intel da ugura AMD grafike u svoje procesore.

U intel su vec presla dva coveka iz Radeon odeljenja tako da treba ocekivati zapraov spektakularne rezultate i kod Intela i kod AMD-a, jer je poznato odavno da sui jedna i druga kompanija za interesovane za GPGPU varijante. AMD ima dosta iskustva tu.

Poenta cele priceje stvoriti super-programabilne podprocesore na grafickoj karti, te kartu mozes softverski optimizovati za ono sto hoces - grafika, igrice ili opsti multitasking, koji bi bio potpomognut GPGPU jedinicama.

Ono sto je takodje vrlo primenjivo kod grafiek, je nesto sto AMD koristi trenuto u Ryzen-ima, a toje novi tim SMT-a, pandan Intel Hyper-Threading-u. Tako da.... ima tu dosta toga sto jedni drugima mogu da ponude na opste zadovoljstvo i jacanje monopola.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka ... 14.06.2018. 00:23 #646783

status: user
broj poruka: 356


@Valiant bas sam taj Linusov klip pre par nedelja gledao, skroz sam bio zaboravio sta su sve oni koncipirali kao sto je Milos NBG takodje naveo.

Iskreno jedva cekam da vidim sta ce ovaj put da se izrodi iz svega toga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 14.06.2018. 13:07 #646793

status: user
broj poruka: 4222
Intel je samo 2012 godine se zajebao spajanjem 3 tima koja su radila totoalno odvojene projekte. Umjesto da je izbacio tada svoju diskretnu grafičku karticu, koja je bila dominantna u odnosu na AMD i Nvidia konkurenciju, spavao je u hladu 6 mjeseci, pa je na kraju navrat na nos spojio sva tri odjeljenja i rezao troškove. Zato je izgubio 22 milijarde dolara. Ali to Balkancima objasniti, bolje glavu u pjesak zabiti.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 14.06.2018. 13:17 #646795

status: user
broj poruka: 18930
Mnogo Balkance, a i ostatak sveta zabole patka zašto Intel nije iskoristio priliku, jer je odvojio 3 tima i izgubio 22 milijarde...
nVidia je dominantnija sa svojim Quadro rešenjima, spakovano u Cisco servere, koji nude veliku moć performansi i resursa. Što se tiče ove Intel grafike, čak i da zaživi ovaj prototip, to će biti u serverima, sa svojih 16G rama i 62 core-a.

Inače, vrlo zanimljiv video sa grafičkom, koja nije htela da butuje :)

:: Intel je samo 2012 godine se zajebao spajanjem 3 tima koja su radila totoalno odvojene projekte. Umjesto da je izbacio tada svoju diskretnu grafičku karticu, koja je bila dominantna u odnosu na AMD i Nvidia konkurenciju, spavao je u hladu 6 mjeseci, pa je na kraju navrat na nos spojio sva tri odjeljenja i rezao troškove. Zato je izgubio 22 milijarde dolara. Ali to Balkancima objasniti, bolje glavu u pjesak zabiti
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 14.06.2018. 13:52 #646797

status: user
broj poruka: 1017
Malopre videh gaming pc sa Intel Iris (za mene novina:), ako se potrude mogu i kroz taj segment da pomrse racune AMD, Nvidiji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 mislim skoro odmah na pocetku klipa 14.06.2018. 14:23 #646798

status: user
broj poruka: 4654
rece da taj GPU ima `cetvrtinu` performansi od grafickih u toj nekoj `klasi`, tako da je odmah jasno bilo i da je proradila kako bi se pokazala, ali zivo me interesuje ako naprave neku novu graficku oko 2020te sta ce biti od svega toga :D




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs