Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Legalnost Sistema
STRANA 1 OD 2  
ZooLoo Legalnost Sistema 21.06.2018. 00:55 T65969

status: user
broj poruka: 3974
Pitanje za kolege, drugar ima firmu za servis i prodaju racunara, sklapanje konfiguracija po zelji i slicno, delovi itd. pa mi treba informacija vezana za Windows sisteme, da li je legalno da kupuje preko Amazona i slicnih sajtova kljuceve i da ih koristi kao `original digital license`, OEM ili Retail kljucevi su u pitanju.

Da li to prolazi kod firmi ako nagrne inspekcija?


PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.06.2018. 02:20 #646940

status: user
broj poruka: 4225
https://www.ebay.es/itm/like/142773311201
Kod nas je proklamovano da je neophodno da operativni sistem mora biti na istom računu sa računarom ii da je kupljen isti dan OEM licenca.
Normalni inspektor ti neće pisati prijavu(onaj koji je završio više od 4 razreda osnovne škole i nema MAGISTRATURU ili DOKTORAT), ali ovi iskompleksirani idioti sa 4 razreda osnovne škole i doktorskom diplomom hoće.
Da ne pametujem, ovo su smjernice za naše inspektore.
http://www.e-smartsys.com/sr/partneri/microsoft/Documents/Leg_brosura.pdf
Drugim riječima, bez fiskalnog računa ništa !

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Legalnost Sistema 21.06.2018. 07:52 #646948

status: user
broj poruka: 18940
Konsultuj Microsoft centar u Beogradu i raspitaj se o svemu. Šta oni kažu, to je amin. Eventualno neka pređe na linux, pa nek inspektor gleda šta hoće. Kod mene na poslu skoro smo završili sa prebacivanjem sa Ubuntua na Windows, skoro svi su se po malo bunili, u pitanju je preko 100 PC-a.

:: Pitanje za kolege, drugar ima firmu za servis i prodaju racunara, sklapanje konfiguracija po zelji i slicno, delovi itd. pa mi treba informacija vezana za Windows sisteme, da li je legalno da kupuje preko Amazona i slicnih sajtova kljuceve i da ih koristi kao `original digital license`, OEM ili Retail kljucevi su u pitanju
::
:: Da li to prolazi kod firmi ako nagrne inspekcija
::
::
:: PC Igre https://goo.gl/nReEin
::
:: HB https://goo.gl/v7sVst
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 21.06.2018. 08:25 #646951

status: user
broj poruka: 3974
Znaci klasicna srpska posla, kao i za sve ostalo. Posto ima saradnju sa par firmi u gradu, imao je u planu da im odradi legalizaciju sistema, a firme su normalno htele isto ali za sto manje para, pa otud i pitanje inace prosto je uzeti disk od 200-300e i lagano, nego bi svi da prodju sto jeftinije. Linux matori nije opcija, iskljucivo Windows 7 ili 10.

Racunao sam da je mozda moguce jer je Amazon a ne G2a i slicni sajtovi, kao neka sigurnost plus nije jeftino kao ovo na Ebay.. Ovo na Ebay nije lose za gaming varijante i za nas koji koristimo kuci racunar za bleju itd, ali cisto sumnjam da nece samo u jednom trenutku da istekne i onda pukni opet par evra. :D

Za firme i gde je situacija i reputacija u pitanju ne moze bas ovako, najebace i on i oni. :D



PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 21.06.2018. 08:35 #646952

status: user
broj poruka: 18940
Nije to sa licencama baš toliki bauk, kako ljudi misle. Neka tvoj drugar kupi ovu licencu, nek se otvori, makar bacio tih par $, kada dobije licencu, neka pozove Microsoft i oni će mu reći preko telefona da li je ta licenca legalna, odnosno validna ili nije, prosto i jednostavno, nemoj da komplikuješ dalje. I ne može da istekne, jer je trajna, ističe samo `trial` i ne može ti niko ništa, ni inspektor, ni kurta ni murta.

:: Znaci klasicna srpska posla, kao i za sve ostalo. Posto ima saradnju sa par firmi u gradu, imao je u planu da im odradi legalizaciju sistema, a firme su normalno htele isto ali za sto manje para, pa otud i pitanje inace prosto je uzeti disk od 200-300e i lagano, nego bi svi da prodju sto jeftinije. Linux matori nije opcija, iskljucivo Windows 7 ili 10
::
:: Racunao sam da je mozda moguce jer je Amazon a ne G2a i slicni sajtovi, kao neka sigurnost plus nije jeftino kao ovo na Ebay.. Ovo na Ebay nije lose za gaming varijante i za nas koji koristimo kuci racunar za bleju itd, ali cisto sumnjam da nece samo u jednom trenutku da istekne i onda pukni opet par evra. :D
::
:: Za firme i gde je situacija i reputacija u pitanju ne moze bas ovako, najebace i on i oni. :
::
::
::
:: PC Igre https://goo.gl/nReEin
::
:: HB https://goo.gl/v7sVst
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 21.06.2018. 08:54 #646953

status: user
broj poruka: 3974
Pa dobro, prenecu mu. Ja imam W10 uzet tako za sitne pare, preko nekog gaming sajta, ubacio, testirao preko CMD-a one fore, pise svuda da je legalan, i lifetime, cak i Retail rec se pojavljuje iako sam uzeo OEM key.

PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.06.2018. 10:17 #646955

status: user
broj poruka: 4225
Nažalost živimo u zemlji gdje M$ kaže da je sve u redu, ali poreska kaže da nije. To je sve. Mi smo što se tiče M$-a ispunili svoju dužnost, ali nismo prema poreskoj. Da drugačije objasnim.
Na aliexpressu sam uzimao stvari po 2$, koje kod nas koštaju preko 300$.
Par puta je prošlo ok, ali par puta sam platio na proizvod od 2$ porez, koji je kod nas iznosio 289$.
Ili primjer gdje je knjiga kod nas objavljena i košta 1300€, ja sam platio u Britaniji 29Ł, ali su tražili da platim 1200€ da je preuzmem na carini, što sam odbio.
Poenta je u tome da pljačkaši zadovolje svoju formu pljačke.
Ono što sam ti napisao je uputstvo i Biblija za inspektore.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 operator 21.06.2018. 11:55 #646962

status: user
broj poruka: 2936
Nemoj vise objasnjavati majke ti.
`Nažalost živimo u zemlji gdje M$ kaže da je sve u redu, ali poreska kaže da nije. To je sve. Mi smo što se tiče M$-a ispunili svoju dužnost, ali nismo prema poreskoj. Da drugačije objasnim.`
Jedino nisi platio drzavi porez,a pravno si lice(firma).Vrucina.........

Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 21.06.2018. 12:08 #646963

status: user
broj poruka: 18940
U tom slucaju unapred uradis sledece. Platis Microsoft-u, ili angazujes firmu CET iz K.Mihajlove da dodje kod tebe, izvrsi legalizaciju softvera, dokumentuje to i udari svoj pecat i potpis i to uramis.

Znam kakvi su poreski inspektori, isti profil kao busplus kontrolori, ali znaju da citaju pecat. Inace, firma Cet je jedna od najozbiljnijih za sve Microsoft kurseve, njihove proizvode itd. Tu je i masinski fakultet.

Ovo sve te kosta ko Sv.Petra kajgana ali miran si :)
Ili platis 2$, ili kupis proizvod sa hologramom.

:: Nažalost živimo u zemlji gdje M$ kaže da je sve u redu, ali poreska kaže da nije. To je sve. Mi smo što se tiče M$-a ispunili svoju dužnost, ali nismo prema poreskoj. Da drugačije objasnim
:: Na aliexpressu sam uzimao stvari po 2$, koje kod nas koštaju preko 300$
:: Par puta je prošlo ok, ali par puta sam platio na proizvod od 2$ porez, koji je kod nas iznosio 289$
:: Ili primjer gdje je knjiga kod nas objavljena i košta 1300€, ja sam platio u Britaniji 29Ł, ali su tražili da platim 1200€ da je preuzmem na carini, što sam odbio
:: Poenta je u tome da pljačkaši zadovolje svoju formu pljačke
:: Ono što sam ti napisao je uputstvo i Biblija za inspektore
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: Re: re 21.06.2018. 12:19 #646964

status: user
broj poruka: 2936
I ti si otkrio toplu vodu.Odes u radnju kupis,dobijes fiskalni i miran si zauvek.Platio si pores drzavi i to je svetinja za sve i u svakoj drzavi.Ako ti je to osnovna delatnost(komp) jedino sto jos mozes a trazis povracaj pdv-a.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: U tom slucaju unapred uradis sledece. Platis Microsoft-u, ili angazujes firmu CET iz K.Mihajlove da dodje kod tebe, izvrsi legalizaciju softvera, dokumentuje to i udari svoj pecat i potpis i to uramis.
::
:: Znam kakvi su poreski inspektori, isti profil kao busplus kontrolori, ali znaju da citaju pecat. Inace, firma Cet je jedna od najozbiljnijih za sve Microsoft kurseve, njihove proizvode itd. Tu je i masinski fakultet
::
:: Ovo sve te kosta ko Sv.Petra kajgana ali miran si :
:: Ili platis 2$, ili kupis proizvod sa hologramom
::
:: :: Nažalost živimo u zemlji gdje M$ kaže da je sve u redu, ali poreska kaže da nije. To je sve. Mi smo što se tiče M$-a ispunili svoju dužnost, ali nismo prema poreskoj. Da drugačije objasnim
:: :: Na aliexpressu sam uzimao stvari po 2$, koje kod nas koštaju preko 300$
:: :: Par puta je prošlo ok, ali par puta sam platio na proizvod od 2$ porez, koji je kod nas iznosio 289$
:: :: Ili primjer gdje je knjiga kod nas objavljena i košta 1300€, ja sam platio u Britaniji 29Ł, ali su tražili da platim 1200€ da je preuzmem na carini, što sam odbio
:: :: Poenta je u tome da pljačkaši zadovolje svoju formu pljačke
:: :: Ono što sam ti napisao je uputstvo i Biblija za inspektore
:: ::
:: :: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 21.06.2018. 12:48 #646965

status: user
broj poruka: 18940
Kako ce pravno lice da kupi i dobije fiskalni racun, koji inace izgledi za 3 meseca zbog termo papira? Odosmo daleko, ali poenta je da kod nas oni gledaju nalepnicu sa hologramom, ne znam kako je sada, ali znam da mogu da provere i online tvoju licencu, samo oni to nece na taj nacin, ne isplati se.

:: I ti si otkrio toplu vodu.Odes u radnju kupis,dobijes fiskalni i miran si zauvek.Platio si pores drzavi i to je svetinja za sve i u svakoj drzavi.Ako ti je to osnovna delatnost(komp) jedino sto jos mozes a trazis povracaj pdv-a
::
::
:: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
::
::
:: :: U tom slucaju unapred uradis sledece. Platis Microsoft-u, ili angazujes firmu CET iz K.Mihajlove da dodje kod tebe, izvrsi legalizaciju softvera, dokumentuje to i udari svoj pecat i potpis i to uramis.
:: ::
:: :: Znam kakvi su poreski inspektori, isti profil kao busplus kontrolori, ali znaju da citaju pecat. Inace, firma Cet je jedna od najozbiljnijih za sve Microsoft kurseve, njihove proizvode itd. Tu je i masinski fakultet
:: ::
:: :: Ovo sve te kosta ko Sv.Petra kajgana ali miran si :
:: :: Ili platis 2$, ili kupis proizvod sa hologramom
:: ::
:: :: :: Nažalost živimo u zemlji gdje M$ kaže da je sve u redu, ali poreska kaže da nije. To je sve. Mi smo što se tiče M$-a ispunili svoju dužnost, ali nismo prema poreskoj. Da drugačije objasnim
:: :: :: Na aliexpressu sam uzimao stvari po 2$, koje kod nas koštaju preko 300$
:: :: :: Par puta je prošlo ok, ali par puta sam platio na proizvod od 2$ porez, koji je kod nas iznosio 289$
:: :: :: Ili primjer gdje je knjiga kod nas objavljena i košta 1300€, ja sam platio u Britaniji 29Ł, ali su tražili da platim 1200€ da je preuzmem na carini, što sam odbio
:: :: :: Poenta je u tome da pljačkaši zadovolje svoju formu pljačke
:: :: :: Ono što sam ti napisao je uputstvo i Biblija za inspektore
:: :: ::
:: :: :: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Svi ste pomalo u pravu 21.06.2018. 12:52 #646967

status: user
broj poruka: 4228
Operator najviše.
Ali ako vas nije posetila inspekcija poreske uprave možete da nastavite sanjate da ste i dalje u pravu.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Au 21.06.2018. 12:58 #646968

status: user
broj poruka: 2936
imarkovic-u prekidam diskusiju.Mislio sam da se bar malo razumes u problematiku.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Au 21.06.2018. 13:11 #646969

status: user
broj poruka: 18940
Pa nisam pravno lice, ako si to mislio. A nije mi ni posao da se razumem u to sta radi inspekcija i poreska uprava. Ne znam sta si hteo da kazes, ali bar napisi onako kako treba, a ne usput.

@vladarko, napisi iskustva.

:: imarkovic-u prekidam diskusiju.Mislio sam da se bar malo razumes u problematiku
::
::
:: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Već sam pisao i bojim se da sam dosadan 21.06.2018. 13:35 #646973

status: user
broj poruka: 4228
To su moja iskustva kod jedne mušterije:

- najavi se inspekcija da dolazi sutradan, otprilike 24h unapred.
- ide od računara do računara i gura fleš na kome se nalazi (nelicenciran, ironija) program kojim, ja mislim, čita redžistri da bi pokupio spisak programa koji su instalirani i kada su instalirani/deinstalirani.
- nakon osam dana šalje listu programa zatečene na svakom računaru ponaosob za koje traži dokaze o kupovini i daje osam dana da se ti dokazi dostave, odnosno da se dokupi ono što treba.
- dokazi su u vidu faktura, odnosno gotovinskih računa sa fiskalnim računom. Konkretno, ova mušterija je imala fakture za 4 računara sa Windows os, za 6 računara su kupili GGW licence (ne treba ništa da se dira/reinstalira, ali je najskuplja licenca).
Za office koji je deinstaliran prethodnog dana tražili su potvrdu o kupovini, tako da je mušterija morala da dokupi office.
- od softvera koji im je interesantan, a da sam primetio na ovom konkretnom slučaju je: prvenstveno Microsoft (Windows, Office), CAD programi (AutoCAD, SolidWorks). Nisu gledali a/v softver, TeamViewer i slično.

Ne gledaju nikakve nalepnice. Oduševljava me kada vidim prodavce na kp kako ističu kao razlog više cene to što računar ima nalepnicu, ali ne želim sa njima da ulazim u raspravu oko toga.

Ograđujem se od mogućnosti da druga neka inspekcija ili drugi put neće drugačije postupiti. Ovo je primer za koji znam i koji sam preživeo. Moje mišljenje je da će prvo pokušati da dovedu u red: daju razuman rok da se dostave dokazi o ranijoj ili novoj nabavci softvera.
Ono što primećujem je da nisu proveravali spisak osnovnih sredstavai. Samo su tražili da ih odvedu do računara koje će pogledati i proveriti. U inspekciju je došao čovek koji je terenski poreski inspektor i spoljni saradnik, vičan računarima, zaposlen na određeno vreme.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.06.2018. 13:38 #646974

status: user
broj poruka: 4225
Idem na preplivavanje Dunava u Novom Sadu sa 15 poreskih inspektora s vremena na vrijeme. Tačno znam, kako ko od njih razmišlja i kako se postavlja u odnosu na situacije.
Imao sam više firmi u Srbiji, Bosni i Hrvatskoj.
Mentalitet je na ovim prostorima sličan tj. ukalupljen i malo njih razmišlja van matrice.
Ima uputstvo, to se ne slaže sa tim i on piše kaznu.
Ćao za 90% inspektora koji uglavnom rade do 500€ plate.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko ... 21.06.2018. 13:43 #646975

status: user
broj poruka: 4228
Za pitanje koje Zooloo postavlja ne znam kako bih odgovorio, tj, mislim da mu je neko već odgovorio: raspitati se u PU (poreskoj, ne policijskoj upravi) da li može da licence kupljene putem interneta pravda. Takođe, tražio bih napismeno tu preporuku.

Znam da, pošto koristim licencirani Team Viewer, moram za svaku licencu za novu verziju ili apgrejd da platim državi onaj porez koji bih platio da ga kupujem u Srbiji. Ali, to je moja lenjost, jer mislim da prilaganjem overene potvrde o poreskoj saradnji dve zemlje (D i SRB, o dvostrukom oporezivanju. možda grešim) mogu da izbegnem plaćanje i tog poreza koji nikako nije mali.

@operator: hej, ovi su bili iz NS!

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: re 21.06.2018. 13:44 #646976

status: user
broj poruka: 908
Kako plivas kad imas bionicku nogu?imas neki propeler kao inspektor gadget? .-)

:: Idem na preplivavanje Dunava u Novom Sadu sa 15 poreskih inspektora s vremena na vrijeme. Tačno znam, kako ko od njih razmišlja i kako se postavlja u odnosu na situacije
:: Imao sam više firmi u Srbiji, Bosni i Hrvatskoj
:: Mentalitet je na ovim prostorima sličan tj. ukalupljen i malo njih razmišlja van matrice
:: Ima uputstvo, to se ne slaže sa tim i on piše kaznu
:: Ćao za 90% inspektora koji uglavnom rade do 500€ plate
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 21.06.2018. 14:39 #646977

status: user
broj poruka: 18940
Jel to ono, neredovno?


:: Idem na preplivavanje Dunava u Novom Sadu sa 15 poreskih inspektora s vremena na vrijeme.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re: Re: re 21.06.2018. 18:06 #646984

status: user
broj poruka: 4225
Kad god stignu i ne kenjaju kako su se umorili, a u većini slučajeva obilaze kockarnice, pa svi zalegnu, a oni `jadni` idu i pregledaju opremu, dok žandarmerija pretresa ljude. Ludilo iz više faza ludila.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
@vladarko
Pa Novi Sad ima i najljubaznije inspektore. Nisu oni što su sa 4 razreda osnovne i traže da potpišeš da je prošao obuku.
Inače, softver za provjeru je malo govance ok par stotina kilobajta, koje je pravio jedan lik iz bivše Jugodate.
Skuplja sve M$ licence, sve licence od Autodesk-a i sve licence od Adobe-a.
Team Viewer im nije u opisu posla, jer ih ne plaćaju.
Važi provjera i za Skype business.

:: Jel to ono, neredovno?
::
::
:: :: Idem na preplivavanje Dunava u Novom Sadu sa 15 poreskih inspektora s vremena na vrijeme.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 21.06.2018. 19:29 #646987

status: user
broj poruka: 18940
Drugar je na kvarnjaka iskopirao tih 100 i nesto kb programa, kad su proveravali u firmi gde radi, bas cu da mu trazim da vidim na sta to lici.

@vladarko, hvala sto si podelio ovo. Jedan covek koji se bavi ekskuzivnom stolarijom od drveta koji ne moze da se nadje u Evropi, nego okolo, ne razume se, pa je imao sve na crno. Bio mu je inspektor, malo ga `castio`, samo mu je rekao sta je potrebno da obezbedi da bi sve bilo legalno. Kupio je za sve Win7 starter, posto mu bolje ne treba, to je cela prica, tako da ima i toga.


::
:: Inače, softver za provjeru je malo govance ok par stotina kilobajta, koje je pravio jedan lik iz bivše Jugodate
:: Skuplja sve M$ licence, sve licence od Autodesk-a i sve licence od Adobe-a
:: Team Viewer im nije u opisu posla, jer ih ne plaćaju
:: Važi provjera i za Skype business
::
:: :: Jel to ono, neredovno?
:: ::
:: ::
:: :: :: Idem na preplivavanje Dunava u Novom Sadu sa 15 poreskih inspektora s vremena na vrijeme.
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 21.06.2018. 20:26 #646988

status: user
broj poruka: 3974
Pa morace da se raspita, inace diskovi ne ginu i bogacenje pilicara.

Najjace sto firme i bi i ne bi da udare licencu ali im 250-300e skupo za sistem.. Jel ima negde na veliko da se uzmu sistemi jeftinije, ovi nasi pilicari deru...



PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.06.2018. 20:39 #646989

status: user
broj poruka: 4225
Nema bato. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije po Šoić sistemu.
Ima već 5 godina otkako nema. Bilo nekada od DDOR-a, ali davno da se otkupe win 7 licence.
Tako sam i ja legalizovao firmu.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 21.06.2018. 21:46 #646996

status: user
broj poruka: 609
Koliko ja znam za firmu samo faktura ili gotovinski racun za kupljen sw.
Mozete i da kupite preko neta (npr win rar,totalcommander itd) ali kad udjete u help meni mora da pise ime firme i da imate mail - potvrdu da ste kupili taj i taj software
Nama su poslali ovaj link da proverimo sta sve imamo na racunarima
http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/o-nama/softver/softver.html



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: 21.06.2018. 23:46 #646997

status: user
broj poruka: 4228
Nema na čemu, nego već sam pisao na ovom forumu o tome, al` me mrzelo da tražim, hehe...

Što se tiče čašćavanja, čitao sam i da je bilo takvih slučajeva, lično ne znam. Ono što znam, je da je bolje skloniti računare koji nisu neophodni za radni proces ili su mnogo `nevaljali`. Recimo, ova firma ima nekoliko računara sa licenciranim Windows 7 koji se nalaze u okviru više sistema (lasersko sečenje, npr.) ali to nisu hteli ni da pogledaju. Samo računare koji stoje na stolovima. Međutim obilaze sve radne prostorije i jedinice.

Za firme, mislim da je najjeftinij Windows onaj koji kupiš kad i računar. Sve ostalo je skuplje i komplikovanije.

Neko možda može i da se kocka - da ne legalizuje ništa dok mu ne dođe inspekcija, a onda šta košta da košta.

Pozdrav!

Vlada

:: @vladarko, hvala sto si podelio ovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: 22.06.2018. 07:57 #647000

status: user
broj poruka: 1992
http://tinyurl.com/yb7627oq

za tih par kriticnih app-a mozda bi trebalo istraziti sta i gde beleze na trenutno koriscenoj distribuciji
npr.
HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstall

onda ni taj famozni tool nece naci nista...

http://tinyurl.com/y8ckul8g

a ako se jos najavljuju, he he...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Drugar je na kvarnjaka iskopirao tih 100 i nesto kb programa, kad su proveravali u firmi gde radi, bas cu da mu trazim da vidim na sta to lici
:: :: Inače, softver za provjeru je malo govance ok par stotina kilobajta, koje je pravio jedan lik iz bivše Jugodate
:: :: Skuplja sve M$ licence, sve licence od Autodesk-a i sve licence od Adobe-a
:: :: Team Viewer im nije u opisu posla, jer ih ne plaćaju
:: :: Važi provjera i za Skype business
:: ::
:: :: :: Jel to ono, neredovno?
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Idem na preplivavanje Dunava u Novom Sadu sa 15 poreskih inspektora s vremena na vrijeme.
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs