Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
PCIe x1 USB 3.0 kontroler i još ponešto
STRANA 1 OD 1
Krieger PCIe x1 USB 3.0 kontroler i još ponešto 27.06.2018. 13:06 T65988

status: user
broj poruka: 312
Kao što i sam naslov kaže potreban mi je jedan ovakav kontroler za GA-EP45-DS3L ploču, malo me davi da mi na eksterne diskove prebacuje sadržaj brzinom ranjenog orla pa sam mislio da to ubrzam.
Po mogućstvu bih želeo kontroler bez nekih napucanih hladnjaka jer je kućište pomalo krcato kablovima (3 HDD-a su unutra tako da ne bih da se tuku sa pomenutim).
Naravno, i neka korektna cena se podrazumeva (do 2000 RSD). Sve preko mi ne završava posao.
Elem, šta bih mogao da stavim od povoljnih procesora na ploču s obzirom da je relikvija u pitanju a trenutno je na njoj E7300 hlađen TX3 EVO kulerom uz neku polovnu korektnu grafiku sa DDR5 memorijom ali da nije kuvana i pečena u rerni.
Ostatak konfiguracije je 2x1GB OCZ na 800 MHz i 2x2GB Silicon power takođe na 800 MHz, dakle sve ukupno 6 GB DDR2 rama, napajanje je Silverstone Strider 500W.
Trenutna grafika je plač majke Božije a to je Asusov ATi 5450 sa 512 MB DDR2 koji polako prestaje da bude sposoban i Youtube klipove da pušta a o filmovima sa novijim kodecima da ne pričam, nema nekih značajnijih dropova u frejmovima ali stvarno ko u 2018.-toj koristi grafiku sa DDR2 memorijom koja nije ništa brža od RAM-a koji ploča ima na sebi.

Svi dobronamerni predlozi su dobrodošli, unapred hvala svima na čitanju.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
knele88 aaa 27.06.2018. 13:28 #647176

status: user
broj poruka: 450
Za proc..
Na istoj ploci i hladnjaku mi stoji q6600 klokovan na 3ghz, isto 6GB DDR2 i stara gtx460gs i lepo zavrsava posao roditeljima za skaype youtube (HD snimci) internet i EON ( gledanje serija), isto 3 harda ( 2 sataII i jedan SSD za sistem).... eto neko moje iskustvo nisam imao potrebu za kontrolerom....

Sve je na nama, da li pobednik ili gubitnik...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 27.06.2018. 14:57 #647177

status: user
broj poruka: 587
Ako je samo da bi iskoristio brzinu USB 3 za eksterne memorije,onda što jeftinije i to je npr ovo:
https://goo.gl/9Ne9Be
ovo:
https://goo.gl/yQr9C5
Ili ovo:
https://goo.gl/zoB1TV

Jednostavno traži USB 3 na KP u sekciji kablovi i adapteri naći ćeš to što ti treba...

AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
LG W2240+Skyworth 32E3000/Microlab FC360 2.1/Win 10 1803 x64


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 27.06.2018. 16:01 #647178

status: user
broj poruka: 3346
Ili KP sto rece Frantic ili ako hoces sa garancijom:

https://tinyurl.com/y9frq3r8


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: .... 27.06.2018. 21:16 #647185

status: user
broj poruka: 312
Prvi koje sam zvao su oni i rekli su da nemaju.
Inače nije mi jasno kako to da gurnu 4 porta na PCIe x1 čija je maksimalna propustljivost 500 MB što će reći da samo jedan port može da radi po punoj USB 3.0 specifikaciji? Govorim o PCIe 2.0 standardu naravno.
Zvaću ih sutra opet pa ću da vidim, maltene su mi u komšiluku. Ovaj sa KP ima pokrivljen limčić koliko vidim, a jedan od predloga je PCIe x4 koji nemam gde da bodem.
Sve u svemu bojim se da ova tuga od procesora ne izbottleneckuje celu priču jer kad eksterni HDD nabodem pozadi prilikom transfera velikih fajlova cca. 50 GB UHD filmova ne kože da nabije ni punu USB 2.0 brzinu.
Bem li ga.
P.S. Dodatno me ubila u pojam ova ukleta utakmica sa brazilom.


:: Ili KP sto rece Frantic ili ako hoces sa garancijom
::
:: https://tinyurl.com/y9frq3r
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 27.06.2018. 21:55 #647186

status: user
broj poruka: 1586
Ne znam gde si nasao podatak o propustljivosti PCIe x1 od 500Mb, kada je za njega propisano 5gbit/s - prakticno koliko i sam USB3.0, zato je obicno i na PCI-e kartici. Za koriscenje vise portova na jednoj PCI-e kartici, trebace 4x, sto mislim da je tebi suvisno ako ces da kacis jedan eksterni.

Za procesor nadji neki Q8xxx serije, i radice sve to jako lepo sa 6GB rama i grafiku, nadji neku iz serije AMD 7750 ili mozda malko mladju ili ekvivalent GeForce sa ddr5.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 27.06.2018. 22:00 #647188

status: user
broj poruka: 18940
Bolji USB3 kontroler od ovog neces naci:
http://www.duocom.rs/sr/proizvod/transcend-pcie-2xusb3-0-card-ts-pdu3/36037


:: Prvi koje sam zvao su oni i rekli su da nemaju
:: Inače nije mi jasno kako to da gurnu 4 porta na PCIe x1 čija je maksimalna propustljivost 500 MB što će reći da samo jedan port može da radi po punoj USB 3.0 specifikaciji? Govorim o PCIe 2.0 standardu naravno
:: Zvaću ih sutra opet pa ću da vidim, maltene su mi u komšiluku. Ovaj sa KP ima pokrivljen limčić koliko vidim, a jedan od predloga je PCIe x4 koji nemam gde da bodem
:: Sve u svemu bojim se da ova tuga od procesora ne izbottleneckuje celu priču jer kad eksterni HDD nabodem pozadi prilikom transfera velikih fajlova cca. 50 GB UHD filmova ne kože da nabije ni punu USB 2.0 brzinu
:: Bem li ga.
:: P.S. Dodatno me ubila u pojam ova ukleta utakmica sa brazilom
::
::
:: :: Ili KP sto rece Frantic ili ako hoces sa garancijom
:: ::
:: :: https://tinyurl.com/y9frq3r
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Hvala imarkovic 28.06.2018. 02:18 #647193

status: user
broj poruka: 312
Ovo vec ima smisla i uklapa se u budzet, 2 porta, mala karta, a ne ove noname budzevine sa 4 porta koje mi se nikada nisu svidjale.

@MilosNBG
Hvala i tebi na predlozima za CPU i GPU, otom potom, ajde prvo da zavrsim ovo oko USB 3.0, matora je konfa a ploca je iskreno brutalna za ono doba, dovoljno je samo pogledati masivni hladnjak chipseta i gomilu PCIe x1 slotova, a uzeta je davne 2009.-te, tu negde tacno 23. januara =)



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 28.06.2018. 09:33 #647202

status: user
broj poruka: 145
Proveri kako se ti USB uredjaji vide u Device Manager - u

Ides na System -> Device manager - > Disk Drives -> Policies, tu proveri sta je ukljuceno.

U poslednje vreme mi se cesto desavalo da diskovi idu znatno sporije jer su tu ukljucene pogresne opcije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: re 28.06.2018. 09:42 #647206

status: user
broj poruka: 312
Ma sta da proveravam brate mili kad imam par malenih zvucnika koji se napajaju preko USB-a, znas kako krlja zvuk kad se procesor malcice optereti.
Vreme je pregazilo ovo al steta, 7.1 zvuk, opticki izlaz, 8 USB 2.0 portova plus 2 napred. Jbg, evo jos malo pa 10 godina kako radi.


:: Proveri kako se ti USB uredjaji vide u Device Manager - u
::
:: Ides na System -> Device manager - > Disk Drives -> Policies, tu proveri sta je ukljuceno
::
:: U poslednje vreme mi se cesto desavalo da diskovi idu znatno sporije jer su tu ukljucene pogresne opcije.
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: ... 28.06.2018. 12:57 #647220

status: user
broj poruka: 1261
Lepo je čovek naveo da priča o PCIe x1 po Gen 2.0 standardu a propusna moće te linije jeste ravno 500MB/s. Ja ne znam gde si ti našao podatak da PCIe 2.0 x1 ima propisanu brzinu 5Gb/s što prevedeno u megabajte iznosi ravno 625MB/s, što je btw brzina USB 3.0 standarda. Verovatno si pomešao sa 5GT/s kako se negde obeležava PCIe 2.0 propusna moć ali to je oznaka za GigaTransfer i nema veze ni sa Gigabitima ni GigaBajtima. Po ovome se jasno vidi da na x1 PCIe 2.0 slotu ta kartica neće moći da uposli ni jedan USB 3.0 na maksimalnoj brzini. Ovo uopšte ne predstavlja problem jer čovek navodi eksterni hard koji ima višestruko manje brzine protoka tako da mu ovo ne može biti usko grlo nikako. Čak i da uzme ovu sa 4 USB 3.0 porta na PCIe x1 kartici opet će moći da koristi bar 3 ako ne i sva 4 eksterna hard diska istovremeno jer današnji hard diskovi upisuju oko 150MB/s i to samo na početku kapaciteta i pri sinhronom upisu. Neka realna prosečna brzina upisa (ukoliko hardovi nisu žešće fragmentovani) bi bila oko 100 do 120MB/s što pomnoženo sa 4 daje oko 480MB/s i to taman ostaje u granicama PCIe 2.0 x1 specifikacije. Kao što vidiš nikakvih problema ne bi imao u tom scenariju korišćenja.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB

:: Ne znam gde si nasao podatak o propustljivosti PCIe x1 od 500Mb, kada je za njega propisano 5gbit/s - prakticno koliko i sam USB3.0, zato je obicno i na PCI-e kartici. Za koriscenje vise portova na jednoj PCI-e kartici, trebace 4x, sto mislim da je tebi suvisno ako ces da kacis jedan eksterni.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 28.06.2018. 16:51 #647225

status: user
broj poruka: 145
Mozda glupo pitnaje, kakve veze ima USB napajenje sa kvalitetom zvuka??

Proveri to sto sam ti rekao. USB2 je i dalje ne tako sport stnadard.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: re 29.06.2018. 02:46 #647273

status: user
broj poruka: 312
Pa ima veze jer se po zvuku USB napajanih zvucnika cuje da tu nesto ne valja, inace sa normalnim zvucnicima koji se bodu u klasican steker tih problema nema - dakle zvucna je ispravna. Samim tim se i vidi da se krntija muci i nesto mi se cini da ne da nece da rade ovi adapteri kako treba nego ili overclock pa da se razlete voltaze u tri lepe ili batali i koristi tu krntiju za surf i download. Filmove ionako gledam na UHD televizorima pa ako nabodem titl nabo sam ako ne jbg, vracaj pa opet.
Kad budem pri parama za bacanje uzecu ovo imarkovicevo cudo, cini se da je najbolji izbor od ovih sa 4 porta.

:: Mozda glupo pitnaje, kakve veze ima USB napajenje sa kvalitetom zvuka?
::
:: Proveri to sto sam ti rekao. USB2 je i dalje ne tako sport stnadard
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs