Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
WIN 7 smara
STRANA 1 OD 1
LVirt WIN 7 smara 02.07.2018. 18:52 T66009

status: user
broj poruka: 289
Sinoc sve bilo ok, danas kad sam startovao imam samo ovo https://imgur.com/a/Q8QjvPo
Nema ikona, taskbara, niceg. Mogu jedino da dobijem task manager na uobicajeni nacin ali to ne pomaze. Sta da mu radim da ne reinstaliram?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: WIN 7 smara 02.07.2018. 20:29 #647410

status: user
broj poruka: 18940
System restore, pa vrati.
Sem ako si ga ugasio, da bi ustedeo mesto..
Eventualno CMD, sfc /scannow, zatim properties na particiju, pa check, selektuj obe opcije.


:: Sinoc sve bilo ok, danas kad sam startovao imam samo ovo https://imgur.com/a/Q8QjvP
:: Nema ikona, taskbara, niceg. Mogu jedino da dobijem task manager na uobicajeni nacin ali to ne pomaze. Sta da mu radim da ne reinstaliram?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ...i pripremi instalacioni disk 02.07.2018. 21:04 #647413

status: user
broj poruka: 10985
odnosno DVD iii flash na kojem se nalazi ``instalacija`` w7.


Ako uspevas da udjes u pocetni w7 menu (F8 ili neki drugi ``F`` tokom POST-a), probaj sa Last Known Good Configuration...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Re: 02.07.2018. 22:26 #647423

status: user
broj poruka: 289
Dual boot je u pitanju. F8 radi, ali Last Known Good Configuration ne pomaze, isto je.

Nemam opciju Repair your computer za taj disk i taj win tako da nemam ni System restore. Za drugi disk i win na tom kompu ima, i to sam oporavio sa System Restore. Da, dva windowsa na dva diska, isti problem. Ne znam sta bi.

Takodje, ne znam za sta bih iskoristio instalacioni disk jer se win butuje, nije MBR. Samo eto zvrji tako prazan i crn.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 03.07.2018. 01:08 #647429

status: user
broj poruka: 2155

a da nije istekla registracija pa moras ponovo da ga aktiviras?

idi u task manager > file> run > explorer.exe

mada sumnjam jer si u safe modu, nesto ne valja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Instalacioni disk ce ti biti potreban 03.07.2018. 01:32 #647430

status: user
broj poruka: 10985
...ako ti sistem, nakon ``sfc /scannow`` ustanovi da neki fajl nedostaje (sto je veoma verovatno).
Drugo, nisi odmah napisao (nego nas pustas da nagadjamo) da se radi o dual boot-u. Jos ako si oba OS-a smestio na istu particiju ili na dve particije jednog te istog diska, zeznuo si se zesce (kome god da treba dual boot
PC, moj savet glasi: OS1=jedan disk, OS2=drugi disk, OS selekcija putem boot manager-a prilikom POST-a).
Vazna napomena: tokom instalisanja drugog OS-a, obavezno ``otkaciti`` disk na kojem se nalazi prvoinstalisani OS, jer ce u protivnom ovaj drugi OS da preuzme kontrolu nad mehanizmom butovanja i da jede govna...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 03.07.2018. 01:41 #647431

status: user
broj poruka: 289
Ne, druze, nije ista particija. Ni isti disk. Dva diska, i po jedan win na svakom. Sorry sto nisam odmah rekao da je dual boot, ali ne cini mi se da je problem do toga. I ne znam zasto za jedan win imam Repair Your Computer, a za drugi ne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 03.07.2018. 02:00 #647432

status: user
broj poruka: 289
Lol evo proradio win kao na dugme kad sam uradio ovo sto je rekao ICEsd. Hvala.
Sta to sad znaci? Do aktivacije nije, aktiviran je.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: re 03.07.2018. 17:23 #647443

status: user
broj poruka: 2155

Iz nekog razloga win 7 te salje u safe mode, kao sto se vidi na tvojoj slici, moguce je da je neki drajver u pitanju, virus/antivirus, neki program koji je instaliran a nije kompatibilan sa win 7 ili neki defektan hardver ( mozda memorija ). Crn ekran me je povukao da win niije aktiviran jer tako izbacuje kad istekne registracija i trazi ponovno aktiviranje. Glavni zakljucak je da win 7 ne moze da startuje normalno vec stalno ide u safe mode.

Ono sto sam ti dao je samo startovanje explorer-a rucno i povratio ti se desktop i start meni da mozes da kopas po win da nadjes sta je problem. Bez detaljne analize samog win-a niko ti ne moze reci uzrok problema.

proveri sta sve win startuje ( start up deo )> start>run> msconfig

Pa pogledaj servise i start up. Na to me navodi onaj cmd prozor koji je na slici, njega je neko pokrenuo ( program ili virus ).

Moj savet ti je da ne gubis vreme vec reinstaliraj win, pre ces ga osposobiti nego ovako da trazis gresku, mada trazenjem greske se uci dosta.

:: Lol evo proradio win kao na dugme kad sam uradio ovo sto je rekao ICEsd. Hvala
:: Sta to sad znaci? Do aktivacije nije, aktiviran je
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Re: re 03.07.2018. 17:31 #647444

status: user
broj poruka: 289
Ne, ja sam sam otisao u safe mod, mogao je i u normal, ali sam probao da vidim sta je. Nista, sad cu da testiram memoriju itd, pa ce da vidimo. Hvala ti na sugestiji, ima tu svasta pa je reinstalacija prilicno nepozeljna :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs