Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Krivi pinovi na ploci
STRANA 1 OD 1
Hyper Krivi pinovi na ploci 03.07.2018. 19:06 T66014

status: user
broj poruka: 563
Imam 5-6 krivih pinova na ploci,sada da se ne bi zamarao ispravljanjem pitanje da li je ovo simptom krivih pinova,ploca raskacena sa svega osim procesora se upali na sekund i onda se ugasi,tj zavrti ventilator i onda se ugasi...?Ako je otislo jos nesto da se ne zamaram ispravljanjem
razlog sto pitam ovakvi simptomi su par puta bili kod mrtvih ploca,sa krivim pinovima do sada se nisam susretao

ploca z77 LGA1155...procesor sigurno ispravan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 03.07.2018. 20:08 #647446

status: user
broj poruka: 1586
Hoce zbog krivih pinova da se ponasa tako, dok ih ne ispravis, neces znati pravo stanje ploce.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jeste. 03.07.2018. 20:25 #647447

status: user
broj poruka: 9369
Ispravi ih i verovatno ce raditi.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Krivi pinovi na ploci 03.07.2018. 22:27 #647451

status: user
broj poruka: 18930
Verovatno su se kratko spojili, isto sam doziveo pre par godina kod ploce poznatog preprodavca hw-a koji se jos uvek nije pronasao u biznisu

Nadam se samo da ti se neki pin nije spojio sa masom, pa da dovede do crkavanja chipa. Inace, tu plocu mozes jeftino da sredis.

:: Imam 5-6 krivih pinova na ploci,sada da se ne bi zamarao ispravljanjem pitanje da li je ovo simptom krivih pinova,ploca raskacena sa svega osim procesora se upali na sekund i onda se ugasi,tj zavrti ventilator i onda se ugasi...?Ako je otislo jos nesto da se ne zamaram ispravljanje
:: razlog sto pitam ovakvi simptomi su par puta bili kod mrtvih ploca,sa krivim pinovima do sada se nisam susreta
::
:: ploca z77 LGA1155...procesor sigurno isprava
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Re: Krivi pinovi na ploci 03.07.2018. 22:30 #647453

status: user
broj poruka: 563
Hvala svima na odgovorima,videcu da ih ispravim pa javljam,ako ne radi videcu za opravku u ovom servisu sto je i ranije spominjao imarkovic...pozdrav


:: Verovatno su se kratko spojili, isto sam doziveo pre par godina kod ploce poznatog preprodavca hw-a koji se jos uvek nije pronasao u biznisu
::
:: Nadam se samo da ti se neki pin nije spojio sa masom, pa da dovede do crkavanja chipa. Inace, tu plocu mozes jeftino da sredis
::
:: :: Imam 5-6 krivih pinova na ploci,sada da se ne bi zamarao ispravljanjem pitanje da li je ovo simptom krivih pinova,ploca raskacena sa svega osim procesora se upali na sekund i onda se ugasi,tj zavrti ventilator i onda se ugasi...?Ako je otislo jos nesto da se ne zamaram ispravljanje
:: :: razlog sto pitam ovakvi simptomi su par puta bili kod mrtvih ploca,sa krivim pinovima do sada se nisam susreta
:: ::
:: :: ploca z77 LGA1155...procesor sigurno isprava
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs