Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
DENON AVR-X 540BT
STRANA 1 OD 3  
LVirt DENON AVR-X 540BT 05.07.2018. 20:41 T66023

status: user
broj poruka: 289
Da li je mozda neko slusao ovaj risiver? Na popustu je, ali ne znam kako zvuci. Prvenstveno me zanima u Hi-Fi smislu, za muziku, da li moze da se meri sa nekim dobrim starim pojacalom i tako to...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: DENON AVR-X 540BT 05.07.2018. 22:51 #647510

status: user
broj poruka: 18930
Receiver generalno, ovi osnovni modeli imaju u sebi brdo elektronike, obican trafo itd., a za pojacala je uvek vazilo pravilo, minimalno elektonike, tj. komponenti = vrhunski zvuk. Takva pojacala imaju torusne trafoe, ogromne kondenzatore i dosta su skupa.

Denon receiveri imaju naglasen bas, i samo to imaju, ne daju definisan zvuk, ne mozes cuti visoke, srednje od kolicine basa, po meni samo sluzi u sistemima 5.1, za sta je i namenjen - home theater, a to veze nema sa hi-fi-em. Ljudi koji imaju te uredjaje su generalno zadovoljni, jer u principu prodju povoljno i vrlo cesto ne cuju kako to izgleda sa pravim integralnim pojacalima, tj. koliko toga se gubi sa receiver-om.

Vintage pojacala, ako su prava pojacala su izuzetna i tesko da mogu da se porede sa ovakvim receiverima.

PS sve ovo je cisto filozofiranje ako imas neke najobicnije zvucnike, u tom slucaju sve ovo zaboravi i slobodno idi na taj receiver, preporucio bih takodje neku Yamaha ili Onkyo kao rezervnu varijantu.


:: Da li je mozda neko slusao ovaj risiver? Na popustu je, ali ne znam kako zvuci. Prvenstveno me zanima u Hi-Fi smislu, za muziku, da li moze da se meri sa nekim dobrim starim pojacalom i tako to..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.07.2018. 23:46 #647515

status: user
broj poruka: 3342
Sve zavisi od modela do modela sto se tice kvaliteta zvuka. Sto rece imarkovic, jeftiniji modeli nisu bas kvalitet sto se tice toga. I sto je naglasio, prava pojacala/risiveri imaju torusne trafoe...itd.
Nista nece faliti da kupis taj risiver, ionako dosta toga sada moze da se nasteluje preko njih. Jos ako kacis na komp, sa nekom finom zvucnom, onda tu jos dodatno mozes da nastelujes preko EQ, osim ako ne ides preko optike. Mada SB ZX moze da posalje EQ preko optike, samo je jedina mana sto glavni volume vise nije aktivan, a What You Hear je u stvari glavni volume. Problem je sto Win ne mize vezati WYH kao glavni.

Samo jedna ispravka.
Sva kvalitetna pojacala se prave od mono blokova. Moze i od stereo blokova ili kombinacija. Znaci, pojacalo moze biti mono, stereo, trokanalno, cetvoro, peto, 50-o kanalno, koliko god hoces kanalno. Zabluda je govoriti da je stereo jedini pravi Hi-Fi.
Primera radi, uzmes tri stereo pojacala i voila, eto 6.0 surround. I jedno malo mono za LFE - subwoofer.

Elem, pored svega toga, moras imati i dobre zvucnike.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Re: DENON AVR-X 540BT 06.07.2018. 01:15 #647517

status: user
broj poruka: 939
Ne bih se slozio sa tim da Denon risiveri imaju samo naglasen bas i nista drugo. Mozda najjeftiniji modeli. Imam avr 3805 i zadovoljan sam. U poredjenju sa Onkyo avr (slicnog cenovnog ranga), a posebno sa Yamahom, daje po meni bolji zvuk.

Mada je i to stvar ukusa, a zavisi i sa kojim zvucnicima se uparuje.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Receiver generalno, ovi osnovni modeli imaju u sebi brdo elektronike, obican trafo itd., a za pojacala je uvek vazilo pravilo, minimalno elektonike, tj. komponenti = vrhunski zvuk. Takva pojacala imaju torusne trafoe, ogromne kondenzatore i dosta su skupa.
::
:: Denon receiveri imaju naglasen bas, i samo to imaju, ne daju definisan zvuk, ne mozes cuti visoke, srednje od kolicine basa, po meni samo sluzi u sistemima 5.1, za sta je i namenjen - home theater, a to veze nema sa hi-fi-em. Ljudi koji imaju te uredjaje su generalno zadovoljni, jer u principu prodju povoljno i vrlo cesto ne cuju kako to izgleda sa pravim integralnim pojacalima, tj. koliko toga se gubi sa receiver-om
::
:: Vintage pojacala, ako su prava pojacala su izuzetna i tesko da mogu da se porede sa ovakvim receiverima.
::
:: PS sve ovo je cisto filozofiranje ako imas neke najobicnije zvucnike, u tom slucaju sve ovo zaboravi i slobodno idi na taj receiver, preporucio bih takodje neku Yamaha ili Onkyo kao rezervnu varijantu
::
::
:: :: Da li je mozda neko slusao ovaj risiver? Na popustu je, ali ne znam kako zvuci. Prvenstveno me zanima u Hi-Fi smislu, za muziku, da li moze da se meri sa nekim dobrim starim pojacalom i tako to..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 06.07.2018. 01:51 #647519

status: user
broj poruka: 289
Mogu da stelujem EQ preko SB, ali sto rece neko (mislim da sam ja) - jebes pojacalo kome treba ekvilajzer :)
Ovo je entry model, ne znam dal ima torusni trafo. To bese ono sto daje dobar zvuk ali hoce i da zuji? :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 06.07.2018. 07:17 #647520

status: user
broj poruka: 18930
Nece da zuji ni jedno ni drugo, ako zuji pojacalo, onda je neispravno. Torusni trafo se manje greje, stabilniji je. Sto se tice equalizer-a, isto ni ja ne volim da podesavam, nego da ostavim takvog kakav jeste.

@phoboskv, mislio sam na jeftine modele, ali ako je neko zadovoljan cak i sa njima, to je super, kao sto kazes, zavisi koji zvucnici su u pitanju. Generalno, poslednja stvar odlucuje, a to je da je covek zadovoljan.

@neXus, evo ja sam neko ko ceni stereo kada je u pitanju muzika, za filmove itd. mi je br.1 surround, ali za muziku ne. Ako uzmemo primer nekog kvalitetnog pojacala, neka budu monoblokovi, ili cevni monoblokovi+preamp, ako slusas stereo muziku i dozivis takav osecaj, kao da je cela soba ispunjena zvukom, kao da je zvuk oko tebe, gotovo kao da si negde na koncertu, to je najbolja stvar, bolja od bilo kog surround-a, a to itekako moze sa 2 zvucnika. Ali, zapravo, ovo sto si opisao nije pravi surround, vec nekoliko sistema koji sviraju odjednom.
Obicno na pojacalo dodatni izlazi po meni najbolje se iskoriste woofer-om, ili 2 woofera. Mogu i dodatni zvucnici da se prikace, ali to nije surround, vec glasniji mocniji stereo, nepravilno pozicioniran.

:: Mogu da stelujem EQ preko SB, ali sto rece neko (mislim da sam ja) - jebes pojacalo kome treba ekvilajzer :)
:: Ovo je entry model, ne znam dal ima torusni trafo. To bese ono sto daje dobar zvuk ali hoce i da zuji? :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: re 06.07.2018. 09:32 #647523

status: user
broj poruka: 3342
@IMarkovic
To o cemu pricas se zove soundstage i imaging. Velikim delom oba zavise od zvucnika u pustanju sa izvora, ako je pri snimanju izvora sve uradjeno kako treba. Mozes imati cak vrlo skupe zvucnike i pojacalo/risiver, pa cak i slusalice, ali ako je soundstage/imaging los na njima, onda jebes sve.

Kad radis sa zvukom / elektronikom (radio sam ranije pojacala), naravno i sa produkcijskim softverom, onda ti je sve jasno kako zasto i sve. (to je bio hobi)
Plus ortak je davno zavrsio visu elektrothenicku, smer audio i video (ako se dobro secam). Sad je producent, stvaralac elektro muzike i DJ. Bio je on i pre toga, ali da kazem to mu je doslo kao usavrsavanje. Ne nije segatrend, nego ta skola postoji od `84 godine...ili `87? Pa mi je objasnio druge mnoge stvari sto se tice samog zvuka pri produkciji i muzici (ne vezano za kanale), posto sam se uglavnom gubio `zasto mi pesma na kraju zvuci mutno`.

Ono sto sam napomenuo za 3 stereo pojacala, nisam mislio da ti u sva tri troknes isti stereo izvor, nego visekanalni izvor. Prvo pojacalo ima front izvor, drugo rear, a trece side.

Lakse da ti objasnim (ovo je FL Studio, jedan od mnogih DAW), pogledaj donji desni ugao, uklaviren crvenim:

http://oi66.tinypic.com/2uz8av4.jpg

E to ti je mikseta, koja ima routing. I uradis routing nekog instrumenta (VST ili vec snimljenog u visokoj rezoluciji) Na Front R/L, Rear R/L ili Center/SUB. A onda u samom kanalu setas na kojoj ce biti poziciji. I nije samo to sto se tice softverskog dela, nego i fizicke stanice (muzicki studio) imaju sve to. Cak i od davnina, od kada se pojavio prvi nacin za multitrack recording. Samo sto tada, pa i sada, vrlo su cesti stereo uredjaji nego visekanalni (mini linije, linije, zika u automobilu, telefonu, discmen-u, kasetofonu...) i zato se sve i dalje snima u stereo. Ne mislim snima kao snima muzika, nego finalni proizvod je stereo.

@LVirt
Generalno svemu treba EQ. Postoje uredjaji koji procitaju izvor zvuka, pa onda kako pojacalo sa zvucnicima reprodukuje to i onda ti kaze koje freq na koliko da postavis.
Nesto kao kolorimetar za stelovanje pribliznosti boja na televizorima i monitorima.
E sad, EQ se koristi i do same muzike/izvora. Da li je produkcijski uradjena kako treba ili ne.

Moze i torus da zuji, ako nije dobro uradjen.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 06.07.2018. 12:39 #647530

status: user
broj poruka: 18930
Ok, kapiram, ali ovde ti pises o produkciji, nisam mislio o tome nista, mislio sam samo na slusanje muzike, sto su totalno razlicite stvari i potrebe.

Ovo za trafo, jeste, svaki trafo zuji, ali na pojacalima ne sme da zuji i da ga cujes kada upalis pojacalo, to je neprihvatljivo.

:: @IMarkovi
:: To o cemu pricas se zove soundstage i imaging. Velikim delom oba zavise od zvucnika u pustanju sa izvora, ako je pri snimanju izvora sve uradjeno kako treba. Mozes imati cak vrlo skupe zvucnike i pojacalo/risiver, pa cak i slusalice, ali ako je soundstage/imaging los na njima, onda jebes sve
::
:: Kad radis sa zvukom / elektronikom (radio sam ranije pojacala), naravno i sa produkcijskim softverom, onda ti je sve jasno kako zasto i sve. (to je bio hobi
:: Plus ortak je davno zavrsio visu elektrothenicku, smer audio i video (ako se dobro secam). Sad je producent, stvaralac elektro muzike i DJ. Bio je on i pre toga, ali da kazem to mu je doslo kao usavrsavanje. Ne nije segatrend, nego ta skola postoji od `84 godine...ili `87? Pa mi je objasnio druge mnoge stvari sto se tice samog zvuka pri produkciji i muzici (ne vezano za kanale), posto sam se uglavnom gubio `zasto mi pesma na kraju zvuci mutno`
::
:: Ono sto sam napomenuo za 3 stereo pojacala, nisam mislio da ti u sva tri troknes isti stereo izvor, nego visekanalni izvor. Prvo pojacalo ima front izvor, drugo rear, a trece side
::
:: Lakse da ti objasnim (ovo je FL Studio, jedan od mnogih DAW), pogledaj donji desni ugao, uklaviren crvenim
::
:: http://oi66.tinypic.com/2uz8av4.jp
::
:: E to ti je mikseta, koja ima routing. I uradis routing nekog instrumenta (VST ili vec snimljenog u visokoj rezoluciji) Na Front R/L, Rear R/L ili Center/SUB. A onda u samom kanalu setas na kojoj ce biti poziciji. I nije samo to sto se tice softverskog dela, nego i fizicke stanice (muzicki studio) imaju sve to. Cak i od davnina, od kada se pojavio prvi nacin za multitrack recording. Samo sto tada, pa i sada, vrlo su cesti stereo uredjaji nego visekanalni (mini linije, linije, zika u automobilu, telefonu, discmen-u, kasetofonu...) i zato se sve i dalje snima u stereo. Ne mislim snima kao snima muzika, nego finalni proizvod je stereo
::
:: @LVir
:: Generalno svemu treba EQ. Postoje uredjaji koji procitaju izvor zvuka, pa onda kako pojacalo sa zvucnicima reprodukuje to i onda ti kaze koje freq na koliko da postavis
:: Nesto kao kolorimetar za stelovanje pribliznosti boja na televizorima i monitorima
:: E sad, EQ se koristi i do same muzike/izvora. Da li je produkcijski uradjena kako treba ili ne
::
:: Moze i torus da zuji, ako nije dobro uradjen.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 06.07.2018. 12:41 #647531

status: user
broj poruka: 1586
Gde ode prica od obicnog slusanja do visekanalnog razdvajanja i tako dalje.... Aj se zadrzimo na stereo prici.

U svetu audio tehnike se torusi koriste samo iz dva razloga - mogu da daju veci peak current, te su pogodni za forsiranje basa na pojacalu u kombinaciji sa enormnim filter kondenzatorima. A druga rpednost je uslovno receno manji sum, zbog konstrukcije, mada je ovo relativna kategorija, jer u dobro konstruisanom EI tranformatoru, podjednako dobro je potisnut sum a da ne pricam da vecina stare audio tehnike sa velikim EI trafoima, ima oklop preko trafoa.

Danasnji risiveri se ne mogu ni porediti sa starim pojacalima, na prvom mestu zbog AD/DA konverzije na putanji signala, prekidacki sklopovi za signal, odabir ulaza i tako dalje, sve je preko integralaca, tj signal se preklapa unutar integrisanog kola, sto sigurno ima odredjenog uticaja na sam zvuk, dok kod starijih pojacala je cela putanja analogna, preklapanje ili prekidacima ili relejima. Ima i modernih risivera koji koriste releje, pa da kazem da su bolji u smislu kvaliteta signala. A predpojacavacki stepen pojacala ili risivera ili miksete ili ekvilajzera, najvise `oboji` zvuk, ne izlaz. Sta i kako mu dovedes na predpojacalo i sta uradis sa njim - rezultat ti je na zvucniku.

Novi risiveri skoro pa svi redom su bazizrani na MOSFET izlazima, tj pojacla su im MOSFET tranzistorski izlazi, koja su generalno odlicna, malog sopstvenog suma, odnos snage i izoblicenja je odlican, Ali imaju jednu manu - ne trpe preopterecenja bilo koje vrste, ulazni signal mora da bude u odredjenom opsegu da bi se na izlazu postigao kvalitet sto 90% ljudi ne ispostuje jer ne znaju da i predpojacalo u risiveru ima svoja ogranicenja. Pa ga recimo nakaci na komp, na neku besnu zvucnu karticu, natera karticu na 80-100%, uvede predpojacalo risivera u zasicenje, ono udje u zasicenje u nekom opsegu frekvencije (najcesce na basu), pojacal i na izlazu - katastrofa. Drci, bas nedefinisan, visoki piste i vriste....

Naravno da ne moze da se porede jedan danasnji Technics, Onkyo ili Yamaha, sa onim pre trideset godina. Skoro mi je na remontu bio Technics sa legendarnim SVI hibridnim kolom, to preleoo zvuci, ili Yamaha A-760 Natural Sound ili kao sto sam skoro imao prilike da cujem jedan stari Nakamichi. Kod tih starih uredjaja je sve analogno, ali je imperativ da se redovno ciste kontakti, jer u suprotnom steti zvuku.

E ono gde svi zapinju da drndaju ekvilajzer, jer to sto u danasnjoj produkciji, pa i u poslednjih 15-20 godina, dominira loudness, zbog kojeg i mora da se koristi ekvilajzer, cesce da se smanje neki tonovi, nego da se istaknu. ili se pa isticu, pa se pojaclao brzo uvede u zasicenje, i ne moze da postigne punu znagu a da nema tonu distorzije na izlazu.

Da, postoje perverzije tipa donesu ti uredjaj kuci, pa ga nakace, pa analiziraju spektar, pa ti podesavaju ekvijlajzer shodno prostoriji u kojoj je uredjaj, ali po meni sve je to bezveze, jer je odavno dokazano da culo sluha, kao i culo vida - ne moze das eodjednom fokusira na kompletnu zvucniu sliku, svako ce cuti ono sto njegovo uhu prija i ono na sta se fokusira u datom trenutku.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.07.2018. 13:59 #647534

status: user
broj poruka: 18930
Milose, svaka cast na objasnjenju, jel mozes da napises nesto vise o tom Technicsu sa hibridnim kolima? Kakva su ti iskustva sa Sansui, ako si se sretao?

Pitam zbog drugara koji bi jeftino da prodje za neko polovno pojacalce, zajedno smo nedavno nasli nesto mnogo jeftino Tesla pojacalo, ali je brzo riknulo i nismo uspeli da ga popravimo, jos uvek stoji kao ukras, jel bi mogao ti da ga pogledas? Pored njega sam mu predlagao Sansui, Technics, toga ima na tonu preko oglasa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 06.07.2018. 14:52 #647537

status: user
broj poruka: 3342
A sta mislis odakle ta muzika koju slusas? Morala je da bude nasnimljena u studiju (bilo koje vrste). Mora produkcija da se radi, da bi ti imao visekanalno iskustvo (ukljucujuci stereo pozicioniranje) i naravno da taj finalni zapis ne zvuci bas kao kanta na bilo kojim zvucnicima, tj. sistemima. I naravno sve opet zavisi od producenta, jer ih ima koji produciraju, pa zvuk ispadne bulja sa teskom kompresijom (ne mislim na bitrate kompresiju, nego kompresor zvuka).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.07.2018. 14:58 #647538

status: user
broj poruka: 9460
Sa ovim pojacalom i dobrim kutijama ne bi bio zadovoljan jedino neki natripovani audiofil. Sve je to za kucnu uptrebu sasvim ok. Konstruktori iz Dedon-a nisu vesla sisali svih ovih decenija :)
Najopipljiviji je odabir kutija za odredjeno pojacalo. To ide jedino uz probu/slusanje.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 06.07.2018. 15:08 #647540

status: user
broj poruka: 1586
SVI je zanimljiv iz razloga sto su postigli da hibridno kolo ostaje u A klasi u svim rezimima rada, ali sa drasticno manjom mirnom strujom u odnosu na cistu A klasu, Skoro da mu je mirna struja u rezimo AB klase pojacala sto mu naravno daje bolje karakteristike pri vecin izlaznim snagama, cistiji zvuk i manja izoblicenja. Zato je i nazvan A-A klasa da bi bila sinonim da ne prelazi u B klasu tokom rada. Inace i ja sam dugo trazo sta tacno znaci A-A u oznaci, pa sretoh jednog poznavaoca pa mi covek pojasnio.

E sad da bi ljudi bolje razumeli. Jedno pojaclalo AB klase, na manjim snagama radi kao A klasa, dok na vecoj izlaznoj snazi, radi kao cista B klasa. Zato se vecina razocara pojacalom kada ga odvrne (ako je izlaz AB tipa) kao sto i jeste kod vecine. Bilo sa tranzistorima bilo sa integralcima.

Ono sto proizvodjaci cesto rade, da bi odrzali kvalitet na izlazu je jaka povratna sprega izmedju ulaznog, predpojacavackog dela i izlaznog stepena, sa recimo detekcijom klipinga, pa kada detektuje kliping, on redukuje nivo ulaznog signala, pa se desi obicnom slusaocu da pojacalo - ne moze vise da se pojaca a tockic dosao tek do pola :D :D :D

Ako verujes, Sansui do sada NIJEDAN mi nije bio u rukama :D Sibni mi slike tog Telsa pojaclaa na mejl, ili oznaku, mislim da ga imas, da pogledamo sta se moze uraditi sa njim.

A da se nadovezem na gilopileta - Odabir kutija za pojaclao je mozda i bitniji od odabira samog pojacala, to samo da se cuje, i nista vise, pozeljno na uredjaju koji se kupuje.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: ... 06.07.2018. 15:40 #647543

status: user
broj poruka: 3342
Eto lepo si objasnio vezano za pojacalo i sta je kod anlognog, sta kod digitalnog i hibridnih pojacala. Sada se tesko mogu naci takva, a ona koja se nadju, kostaju dosta ili su dosta matora.

Mada ima dosta dobrih AD/DA konvertera (bilo na kartici, pojacalu...itd.), cak sta vise odlicnih.

Mozda sto je Milos zaboravio da objasni ili sam ja promasio citajuci, a tice se zvuka je ovo:
https://thestereobus.com/2008/01/12/sample-rate-and-bitrate-the-guts-of-digital-audio/

Da ne pisem kilometarski odogovr.

Elem, u danasnjoj muzici, kako da objasnim (ovo zvuci kao Vucic sa dramskom pauzom) se dosta koristi kompresija zvucnog zapisa. Posebno u elektronskoj, Hip-Hop-u i slicnim `electro` muzikama. I sto rece Milos, jurcaju loudness. Jer kada pogledas waveform tih zapisa, ono je blagi uzas. Ali zvuci, sta da se radi. Mada opet sve to zavisi i od producenta. Bilo je mnogo slucajeva gde su muzicke numere snimljene do peak -1 ili 0db, ali kada pojacas malo u softveru ili pre presnimavanju sa kasete na kasetu (nekada davno) i dignes cak za +1db, vec nastaje distorzija zvuka.
U svakom slucaju, mnogo stvari utice na kvalitet zvuka, pocevs od samog zapisa.

I ono sto je grand finale, u studiju je sada prakticno sve digitalno, jer na kraju zavrsava sve tu DAW softveru. Da li ti snimao analogni uredjaj (gitrau, bubnjeve, bas, violinu....) ili digitalan (klavijature/midi/VST), sve jedno je. Na kraju taj zvuk je zapisan kao 0 i 1, a posle se zvace na medije - CD, traka, pa cak i vinil.

:: SVI je zanimljiv iz razloga sto su postigli da hibridno kolo ostaje u A klasi u svim rezimima rada, ali sa drasticno manjom mirnom strujom u odnosu na cistu A klasu, Skoro da mu je mirna struja u rezimo AB klase pojacala sto mu naravno daje bolje karakteristike pri vecin izlaznim snagama, cistiji zvuk i manja izoblicenja. Zato je i nazvan A-A klasa da bi bila sinonim da ne prelazi u B klasu tokom rada. Inace i ja sam dugo trazo sta tacno znaci A-A u oznaci, pa sretoh jednog poznavaoca pa mi covek pojasnio.
::
:: E sad da bi ljudi bolje razumeli. Jedno pojaclalo AB klase, na manjim snagama radi kao A klasa, dok na vecoj izlaznoj snazi, radi kao cista B klasa. Zato se vecina razocara pojacalom kada ga odvrne (ako je izlaz AB tipa) kao sto i jeste kod vecine. Bilo sa tranzistorima bilo sa integralcima.
::
:: Ono sto proizvodjaci cesto rade, da bi odrzali kvalitet na izlazu je jaka povratna sprega izmedju ulaznog, predpojacavackog dela i izlaznog stepena, sa recimo detekcijom klipinga, pa kada detektuje kliping, on redukuje nivo ulaznog signala, pa se desi obicnom slusaocu da pojacalo - ne moze vise da se pojaca a tockic dosao tek do pola :D :D :D
::
:: Ako verujes, Sansui do sada NIJEDAN mi nije bio u rukama :D Sibni mi slike tog Telsa pojaclaa na mejl, ili oznaku, mislim da ga imas, da pogledamo sta se moze uraditi sa njim.
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG lepa dopuna 06.07.2018. 17:01 #647548

status: user
broj poruka: 1586
Nexus, imarkovic, fino smo ukrstili tekstove , od studija do zvucnika, pa sad kome je sta volja

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 06.07.2018. 19:16 #647553

status: user
broj poruka: 289
Drago mi je da sam pokrenuo temu, puno korisnih stvari.

@gilopile
Pa to je problem, sigurno ne mogu da nosim zvucnike u radnju, jedino da kupim risiver pa probam kod kuce i vratim ako mi se ne svidja. Ali vracanje je petljancija, kao sto svi znamo. Ono, vracam u skladu sa zakonom od 15 dana, bla bla, ko zna kako bi to proslo.

@MilosNBG
Znaci ti mislis da to nije pitanje cene, nego da nijedan moderni risiver ne moze da se meri sa starim pojacalima iz tehnickih razloga, tj. da je to nemoguce?

A generalno, mislim, ako nije u studiju uradjeno kako treba, tu ne pomaze nista. Jedino da sam remasterizujes,
snimis ponovo lol.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 06.07.2018. 21:14 #647558

status: user
broj poruka: 3342
Pokusaj da ga kupis na daljinu, tj. online. Placanje pri prijemu. Tu mozes da dobijes raskid ugovora na daljinu i ne mora da prolazi nikakve peripetije oko `mora da prodje servis`.

Ako ti se svidi zvuk, zadrzi, ako ne, vrati. Zezaj se sa njim neko vreme (ne kasnije od 14 dana, fore jedan dan). Mada mislim da nece biti nikakve potrebe za vracanjem.

Veruj mi, da sednu dva `audiofila` u istu prostoriju i da das obojici najbolje snimljen zvuk, sa najboljih pojacala i zvucnika, obojica bi cula drugacije. Jednim delom sto ne Milos objasnio (fokus), drugim delom sto niko nije isto gradjen (uho i njegov sastav, gustina lobanje...).
TI u startu mozes da primetis krsh.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 06.07.2018. 22:48 #647559

status: user
broj poruka: 1586
nexus ti je dao odlican odgovor, Ako pricamo generalno - sve su to dobri uredjaji, za slusaoca, sa dobrim parom zvucnika, to ce uvek davati dobar zvuk. Sve su to detalji koji na dnevnom nivou slusanja, su prakticno neprimetni, osim ako nisi od onih koji ako znaju da nesto `fali`, da te to onda zulja :) ... Kao sto imas kompjuterase koji imaju 2x2gb + 2x1gb ram, pa ga nervira i zulja to sto ima gomilu modula a `malo` memorije, sto je sve popunjeno i guzva je na ploci i ne moze mirno da spava dok ne nabavi 2x4gb :D :D :D


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 06.07.2018. 22:53 #647560

status: user
broj poruka: 289
Ma more, nije bas tako. Zakerace da prodje servis da vide da nisam nesto zeznuo. Vec sam imao taj slucaj. Probacu da se dogovorim s njima, al nikad se ne zna.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: re 07.07.2018. 11:36 #647567

status: user
broj poruka: 3342
Potrošač ima pravo da odustane od ugovora zaključenog na daljinu, odnosno izvan poslovnih prostorija u roku od 14 dana, bez navođenja razloga i dodatnih troškova, osim troškova iz čl. 34. i 35. ovog zakona (u daljem tekstu: odustanak od ugovora).

Potrošač je dužan da vrati robu trgovcu ili licu ovlašćenom od strane trgovca, bez odlaganja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kada je poslao obrazac za odustanak.

Trgovac je dužan da bez odlaganja izvrši povraćaj uplata koje je primio od potrošača, uključujući i troškove isporuke, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kada je primio obrazac za odustanak.



:: Ma more, nije bas tako. Zakerace da prodje servis da vide da nisam nesto zeznuo. Vec sam imao taj slucaj. Probacu da se dogovorim s njima, al nikad se ne zna
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ne komplikujte, braćo po PC-ju... 08.07.2018. 22:53 #647626

status: user
broj poruka: 10984
Ako kolega nema potrebe za studijskim kvalitetom (nema nameru da postane novi H. fon Karajan), svaki prosecni visekanalni pojacavac/risiver marke Denon, Yamaha, Sony... u kombinaciji sa setom od 4 zvucnika + aktivni subwoofer omogucice mu kako uzivanje u slusanju muzike tako i `slusanje` filmova, komp. igara itd.

Kolega, ide li taj Denon sa nekim zvucnicima, ``u paketu`` ili ne? Ako ne ide, pitaj za zvucnike ali navedi max sumu u jewreima, pa cemo za cas da te opremimo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 09.07.2018. 20:24 #647649

status: user
broj poruka: 289
Nije u kompletu, al imam ja dobre zvucnike. Zato mi i treba dobro pojacalo, da iskoristim potencijal :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 09.07.2018. 21:26 #647650

status: user
broj poruka: 18930
Koje zvucnike?


:: Nije u kompletu, al imam ja dobre zvucnike. Zato mi i treba dobro pojacalo, da iskoristim potencijal :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 09.07.2018. 22:05 #647652

status: user
broj poruka: 289
Nije poznata marka, kineski. Ali dobri su, tu negde u rangu sa KEF-om istih dimenzija. Uporedjivao sam. Znam da zvuci smesno, kineski a dobri, ali zalomi se nekad. Imaju i pozlacene konektore i tako to. A jeftiniji su barebm duplo, verovatno i vise.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed LOL 12.07.2018. 05:28 #647685

status: user
broj poruka: 10984
Whatever Lola wants...Lola gets...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.07.2018. 05:36 #647686

status: user
broj poruka: 9460
Ma mora da su poznati ti kinezi ako prave kutije u rangu Kef-a.
Samo ih otvori, a ako imaju skretnice, moz` biti i ok. Vidjao sam razne replike, a unutra drajveri katastrofa, par kondenzatora umesto sretnice...A zvuk uzas, jedino izgled ok.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs