Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
mic 3.5mm - >xlr
STRANA 1 OD 1
nisque mic 3.5mm - >xlr 08.07.2018. 23:47 T66035

status: user
broj poruka: 1060
šta i kako aj da ne dužimo, tako se namestilo :D
hoću da mikrofon koji je klasika za pc tj 3.5mm nakačim na zvučnu koja ima kombinovani trs/xlr, zbog eto tako :D
e sad, ja kao nešto pokušavao nastavak 3.5na6.4(valjda je taj promer, izvinjavam se ako sam promašio) mikrofon nije radio. iskopao sam negde neki konverterčić od pre 100 godina koji je 3.5mm na xlr, ali to nije radilo, dal je to neispravno ili su pinovi na xlr zakačeni na pogrešne prstenove na 3.5 ne znam.
sad, da li uopšte može ova varijanta, jer negde naletao kao nije signal dovoljno jak itd, navodno ono što se zakači na trs po defaultu ima manji signal pa je trs osetljiviji itd itd. da li bi uspelo ako odem do radnje na slovo K****** i da tražim 3.5mm - >xlr?

edit:
MilošNBG javi se, izdominirao si u onoj drugoj temi, pomagaj ovde :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ma kakav Milosh Dominator, mori... 09.07.2018. 02:14 #647631

status: user
broj poruka: 10985
Jesi li isposhtovao pinout (XLR crvena=signal, to jest srednji pin na 3.5 mm)?
https://is.gd/ksmoUk

Ako ne radi, probaj ove dve stvari:
1. crna umesto crvene=srednji pin 3.5 mm (signal)
2. kratkospojena crvena i crna=srednji pin na 3.5 mm

U svakom slucaju, na XLR-u je pin br1=``masa`` (spoljnji omotac, shield).

Sto se tice snage signala (``negde naletao kao nije signal dovoljno jak itd``), radi se samo o tome da je ``original`` XLR zapravo ``balanced`` input-output, a ti ces ovde imati ``unbalanced`` vezu zbog 3.5 mm ulaza u koji bodesh mic. U praksi, razlika je u tome sto ``balanced` podnosi vecu duzinu kablova. Ako se koristi MONO 3.5 mm.
A evo i stereo 3.5 mm varijante (fully balanced):

https://is.gd/FpXIUA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 09.07.2018. 09:09 #647634

status: user
broj poruka: 1060
nisam probavao nista, pitam dal ce uopste da moze, zbog eventualno jacine signala koju salje mikrofon itd itd

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 09.07.2018. 10:58 #647638

status: user
broj poruka: 1586
Evo javljanja :D :D :D Uz jutarnju kafu :D :D :D

Eleem prvo, vidi da li je mikrofon dinamicki ili elektret.

Ako je za pc, velike su sanse da je elektret, posebno ako je jedan od onih sa onim stalkom, koji bi u principu trebalo da proradi ako ga kacis sa 3.5 na 6.35 adapterom, dok sa xlr nece da ti radi bez dodatne elektronike

Moguce da ta zvucna kartica zapravo ima i taj 6.35 prikljucak na sebi, predvidjen samo za dinamicke mikrofone, gde kada se nakaci elektret, nema dovoljno jak signal da bi radio, pa bi ti zgodno bio neko malo predpojacalo.

I proveri da li je taj mikrofon dobar, kabal da nije prelomljen negde i slicno.

Inace, trenutno se igram bas sa mikrofonima, pravim nesto sto bi trebalo da budfe zgodno za strimovanje amatersko snimanje videa i slicno a da je poprilicno dzabe za napraviti :D


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque detalji 09.07.2018. 11:08 #647639

status: user
broj poruka: 1060
da se ne igramo zmurke, trebao sam odmah da kazem sta je u pitanju, al ja kao da ne spamujem temu da se lakse procita, ono ispade jos gore :D

zvucna: Focusrite Scarlett 6i6 v1
headset: Steelseries Siberia 650

ovo sve radi super odvojeno itd, ali hocu da imam samo jednu zvucnu na kompu, koja ce da bude focusrite. sve je ispravno i sve radi ponaosob, i slusalice kad se ubodu preko adaptera u zvucnu sve je super, ali mic ne.
tako da, koja je vrsta mikrofona pojma nemam, hocu da kazem da je sve ispravno, nema prekida, te se vracamo na pocetak, da li ce da moze primenom adaptera 3.5->xlr ili mora neki `pojacivac` izmedju? :)
I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 09.07.2018. 11:23 #647640

status: user
broj poruka: 1586
Koliko videh u specifikaciji kartice, bice da mozes ili dinamicki/kondenzatorski mirkofon ili da se koristi kao line input, dok elektret mikrofon (kakav se najcesce koristi za komp) nece da moze bez dodatnog poetljanja sa nekim malim predpojacalom ili dodatnom elektronikom.

Ali - mozes da nabavis jednu od onih jefitnih USB zvuncih kartica, koje mogu sasvim lepo da rade sa elektret mikrofonoima, a opet ne koristis integrisanu zvucnu i imas izbor izvora kao dodatni USB audio uredjaj, ako ti je to zbog necega bitno.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 09.07.2018. 12:22 #647641

status: user
broj poruka: 1060
siberia dolaze sa svojom kartom, tj kače se na usb preko kompa, ali ima i adaptera da idu na 2x3.5mm, tako da sa tim usb se one ponašaju kao zvučna karta. kažem, sve je to super i to radi, tako ih trenutno i koristim, ali bih da uposlim samo focusrite. imam taj neki uređajčić u toku večeri ću da okačim slike, ili na mail da ti pošaljem da vidiš dal to nešto može da radi, možda ako se fantom pusti itd itd

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 09.07.2018. 13:36 #647642

status: user
broj poruka: 1586
Sibni na mejl, da bacim gvir pa da nesto iskombinujemo, ako bude moguce

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs