Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pomoć potrebna: računar ne radi
STRANA 1 OD 1
hocukuci Pomoć potrebna: računar ne radi 10.07.2018. 17:14 T66037

status: user
broj poruka: 296
Danas ukljucim računar, radi 5 min i zamrzne ekran dok sam bio na internetu, pojave se poprečne štrafte na monitoru i sve stoji. Nema pomoći ni ctrl+alt+del. Ništa, uradim restart. Ploča neće da zapišti normalno. Napajanje radi, lampica napred isto. Samo se čuje CD da nešto brunda, kao da mota neki disk, ali unutra nema ništa.
Isključim računar na par minuta, i posle toga uključim, sve krene, i odmah uđe u bios, izađem bez promena, i on digne operativni sistem (Win 7). Jedno 5 minuta sve radi normalno i opet zamrzne kao na početku. Isključim računar. Pri ponovnom uključivanju opet cd brunda.
Otkačio sam kablove od cd roma ali pri startu napajanje radi, lampica, i crn ekran, nema zvuka sa ploče, samo stoji. Na restart dugme ne reaguje.

Šta činiti?

Konfiguracija jeste stara, ali vrši posao.

JW-RS780UVD-AM2+
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 5000+
4GB RAM
HDD 1 WD 640
HDD 2 WD 1TB
HDD 3 WD 1TB
CD/DVD
TheFinalMaster 420W TM-420-PMSR
Cooler Master Elite 332
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 10.07.2018. 17:28 #647659

status: user
broj poruka: 2998
Zbog linija na monotoru, probaj da izvadis grafiku i butujes sa integrisane.
Mozes i da ga probas sa jednim pa drugim stapom memorije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marcito re 10.07.2018. 20:17 #647664

status: user
broj poruka: 69
Ako je konfiguracija iz potpisa, mislim da je vec na integrisanoj... Moze da se istestira memorija, npr..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Graficka 10.07.2018. 21:07 #647667

status: user
broj poruka: 9380
Ako je nemas, tj. ako je integrisana, onda memorija
Pa pregrevanje procesora i onda, na kraju napajanje.
Tim redom.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci Rešeno... 10.07.2018. 22:36 #647668

status: user
broj poruka: 296
Hvala svima na odgovorima i savetima.

Problem je rešen.

Radilo se o tome da je sa jedne strane pukao glupi plastični žljeb za koji se pričvršćuje kuler procesora. Klimao se skroz. Sredio sam to uz pomoć malo žice. Vratio kuler, lepo naleže na procesor, ne klima se, stabilan. Računar radi odlično. Temperatura CPU ne prelazi 52-53 stepena pod opterećenjem. a inače je oko 40-45 stepeni.

Eto, tako je to bilo.

Pozdrav svima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nađi na oglasima 10.07.2018. 23:06 #647669

status: user
broj poruka: 4228
ili u nekom servisu: plastično podnožje za am2 slot. Ne kažem da su oni noviji od postojećeg, ali postoji mogućnost da će se otkinuti neki od ostalih plastičnih žljebova. žica neće pući od pregrevanja, a ovi su se i do sada pregrevali.
Mislim da su par stotina dinara, a relativno se lako menjaju, mada ima (opet: relativno) dosta posla oko demontaže/montaže.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Rešeno... 10.07.2018. 23:15 #647670

status: user
broj poruka: 914
Posalji adresu na P.M. placas samo postexpres ili ako si iz BG-a negde da se nadjemo...


:: Hvala svima na odgovorima i savetima
::
:: Problem je rešen
::
:: Radilo se o tome da je sa jedne strane pukao glupi plastični žljeb za koji se pričvršćuje kuler procesora. Klimao se skroz. Sredio sam to uz pomoć malo žice. Vratio kuler, lepo naleže na procesor, ne klima se, stabilan. Računar radi odlično. Temperatura CPU ne prelazi 52-53 stepena pod opterećenjem. a inače je oko 40-45 stepeni
::
:: Eto, tako je to bilo
::
:: Pozdrav svima.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hocukuci Re: Re: Rešeno... 12.07.2018. 03:19 #647682

status: user
broj poruka: 296
@djape7777

Druže, hvala ti najlepše, kao da sam uzeo... Sad mi je nezgodno da skidam procesor da bih zamenio podnožje. Dobro sam ga pričvrstio ovako i lepo stoji, ako se opet nešto odlomi, ja ću se javnuti...

Veliki pozdrav.

@vladarko
Hvala lepo, pratiću kako se ponaša.
Pozdrav


:: Posalji adresu na P.M. placas samo postexpres ili ako si iz BG-a negde da se nadjemo..
::
::
:: :: Hvala svima na odgovorima i savetima
:: ::
:: :: Problem je rešen
:: ::
:: :: Radilo se o tome da je sa jedne strane pukao glupi plastični žljeb za koji se pričvršćuje kuler procesora. Klimao se skroz. Sredio sam to uz pomoć malo žice. Vratio kuler, lepo naleže na procesor, ne klima se, stabilan. Računar radi odlično. Temperatura CPU ne prelazi 52-53 stepena pod opterećenjem. a inače je oko 40-45 stepeni
:: ::
:: :: Eto, tako je to bilo
:: ::
:: :: Pozdrav svima.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.07.2018. 03:27 #647683

status: user
broj poruka: 9460
Moras skidati plocu, jer se to drzi na 4 srafa koja su iza. Jedino ako moze da se pristupi kada se skine desna stranica.
Ako si dobro pricvrstio zicom i stipaljka dobro zapela, ne brini, moze tako da radi 100 godina. Vezao sam i ja hiljadu puta u nedostatku te plastike i nikad problem. Soc. 775 na dva srafa unakrsno kad puknu zabice na onim klinovima i sl. :D

Imami ja nekoliko am2 drzaca, pa ako zatreba poklanjam.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs