Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
USB flash od 128gb
STRANA 1 OD 1
peterpan USB flash od 128gb 28.07.2018. 03:24 T66065

status: user
broj poruka: 776
Ljudi, moze li preporuka za usb flash od oko 128gb ilineki manji eksterni 2.5HDD. Namena bi bila skladistenje slika i dokumenata. Nije presudna toliko brzina vec pouzdanost i sigurnost, stoga moze USB 2.0, 3.0 ili 3.1.
Svi brendovi i prodavnice dolaze u obzir (ukljucujuci i kupovinu preko interneta)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: USB flash od 128gb 28.07.2018. 03:37 #648110

status: user
broj poruka: 312
https://www.kingston.com/en/usb/personal_business/hxs3

Vrline:
Brzina upisa 250 MB/s
Brzina citanja 350 MB/s
Duzina garancije
Cena

Mane: Tezina, glomaznost.


:: Ljudi, moze li preporuka za usb flash od oko 128gb ilineki manji eksterni 2.5HDD. Namena bi bila skladistenje slika i dokumenata. Nije presudna toliko brzina vec pouzdanost i sigurnost, stoga moze USB 2.0, 3.0 ili 3.1
:: Svi brendovi i prodavnice dolaze u obzir (ukljucujuci i kupovinu preko interneta
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 28.07.2018. 06:34 #648111

status: user
broj poruka: 1991
+1

samo bih ja isao na vece modele, malo je 128GB, a i vrednost upisa mu je veca od 250MB/s ako kopiras sa M2 na njega, nema stucanja sve ide glatko

p.s.
to za tezinu je od sminke (spoljne sasije) koja je nepotrebna po meni, ali eto lepo izgleda

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: USB flash od 128gb 28.07.2018. 07:50 #648113

status: user
broj poruka: 18940
Sandisk pravi fantasticno dobre flashke, meni se svidja ultra flair, kosta 7k, ili Kingston DT50, ne znam koliko je on. Ali za backup, ja bih ipak eksterni hdd, Transcend npr., ili WD passport ako ima za te pare, ili Lacie rikiki.


:: Ljudi, moze li preporuka za usb flash od oko 128gb ilineki manji eksterni 2.5HDD. Namena bi bila skladistenje slika i dokumenata. Nije presudna toliko brzina vec pouzdanost i sigurnost, stoga moze USB 2.0, 3.0 ili 3.1
:: Svi brendovi i prodavnice dolaze u obzir (ukljucujuci i kupovinu preko interneta
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Kingston a400 28.07.2018. 08:31 #648116

status: user
broj poruka: 1327
Kingston A400 od 120GB SSD, 3500Din kod Gigatrona + Neki USB3 na SATA adapter za soma i imaš daleko brži i trajniji nego običan stick.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Re: Kingston a400 28.07.2018. 09:34 #648118

status: user
broj poruka: 289
Da, da, i prenosniji. I pouzdaniji :P

Da ne radis ti mozda za Gigashitron, pa da najavis da jednom u sto godina imaju nesto sa malo manje besmislenom cenom nego inace?


:: Kingston A400 od 120GB SSD, 3500Din kod Gigatrona + Neki USB3 na SATA adapter za soma i imaš daleko brži i trajniji nego običan stick
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Mislite li 28.07.2018. 14:00 #648130

status: user
broj poruka: 776


Da je SSD koji se ubaci u neki rack pouzdaniji od obicnog USB flash-a? I moze li SSD da se napaja samo pomocu USB3.0 ili je potrebno dodatno napajanje kao za standardne 3.5HDD-ove? Imam vec jedan u kompu, ali on ima dva konektora: sata i za napajanje.

Kakav je ovaj flash: https://www.sandisk.com/home/usb-flash/ultra-flair
Ima li ko iskustva?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Ja imam dva externa drajva 28.07.2018. 15:10 #648132

status: user
broj poruka: 2998
Jedan ssd i jedan hdd. Po meni mnogo prakticnije od flesa.

Imam neka lcpower kucusta za iste i oba se napajaju samo preko usb-a.dovoljno su mala da ih ne osetim u torbi, a ni u dzepu, nije vece od prosecnog telefona

A i cene drajvova su toliko pale da se jednostavno ne isplati kupovati flashdrive visokog kapaciteta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 28.07.2018. 15:20 #648133

status: user
broj poruka: 289
Ali on hoce da skladisti slike i dokumente tj. podatke koji su mu pretpostavljam bitni inace ih ne bi ni cuvao. Da li je pametno u tu svrhu koristiti najmladju i najnepouzdaniju tehnologiju? Mislim, ssd crkava bez slova upozorenja. Hdd je sigurniji. Cak je i flash sigurniji.

Naravno, sve je to sranje. Zna se kako se ozbiljno cuvaju, bolje reci probaju cuvati podaci. Eksterni disk, interni disk, rezanje na cd-ove, cloud. Istovremeno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Hvala na predlozima 28.07.2018. 15:39 #648134

status: user
broj poruka: 776
Uzimao sam u obzir vise faktora, a to sigurno nije brzina. Bitno je da bude pouzdan (koliko je to danas moguce) i da bude prenosiv, a opet da bude i cenovno isplativ.

SSD i eksterni HDD su mi skuplja varijanta, dok je flash jeftinija varijanta.

U neki uzi izbor USB flash drajvova su mi upali sledeci, zbog odnosa cena/kvalitet:

SANDISK ULTRA FLAIR USB 128GB USB 3.0 - kazu da se dosta greje i u idle
SanDisk Black USB 2.0 128GB 128G Cruzer Blade - sporiji je zbog USB 2.0
SanDisk USB 3.1 128 GB Ultra Fit CZ430 - fizicki je izuzetno mali

Svi su oko 26$-33$ kod kineza. Koji biste mi preporucili? Ili neko cetvrto resenje za slicne novce.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Hvala na predlozima 28.07.2018. 18:28 #648143

status: user
broj poruka: 18940
Drugar ima cruzer, mali je kao receiver, ali praktican, uz privezak za kljuceve. Veoma je zadovoljan brzinom i sve ostalo


:: Uzimao sam u obzir vise faktora, a to sigurno nije brzina. Bitno je da bude pouzdan (koliko je to danas moguce) i da bude prenosiv, a opet da bude i cenovno isplativ
::
:: SSD i eksterni HDD su mi skuplja varijanta, dok je flash jeftinija varijanta
::
:: U neki uzi izbor USB flash drajvova su mi upali sledeci, zbog odnosa cena/kvalitet
::
:: SANDISK ULTRA FLAIR USB 128GB USB 3.0 - kazu da se dosta greje i u idl
:: SanDisk Black USB 2.0 128GB 128G Cruzer Blade - sporiji je zbog USB 2.
:: SanDisk USB 3.1 128 GB Ultra Fit CZ430 - fizicki je izuzetno mal
::
:: Svi su oko 26$-33$ kod kineza. Koji biste mi preporucili? Ili neko cetvrto resenje za slicne novce
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 28.07.2018. 22:05 #648148

status: user
broj poruka: 4225
https://www.bcgroup-online.com/usb-memorije/adata-mem-ufd-128gb-uv128-blue-ad-%28auv128_128g_rbe%29-46991
40/70

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Re: USB flash od 128gb @imarkovic 29.07.2018. 13:39 #648157

status: user
broj poruka: 10985
SanDisk bio i ostao br. 1. Transcend=srebrna medalja. Svi ostali=boranija


:: Sandisk pravi fantasticno dobre flashke, meni se svidja ultra flair, kosta 7k, ili Kingston DT50, ne znam koliko je on. Ali za backup, ja bih ipak eksterni hdd, Transcend npr., ili WD passport ako ima za te pare, ili Lacie rikiki
::
::
:: :: Ljudi, moze li preporuka za usb flash od oko 128gb ilineki manji eksterni 2.5HDD. Namena bi bila skladistenje slika i dokumenata. Nije presudna toliko brzina vec pouzdanost i sigurnost, stoga moze USB 2.0, 3.0 ili 3.1
:: :: Svi brendovi i prodavnice dolaze u obzir (ukljucujuci i kupovinu preko interneta
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 29.07.2018. 14:40 #648160

status: user
broj poruka: 4225
San disk je odličan kao proizvođač. Nažalost, kod nas se 90% san disk usb 3.0 i 3.1 toliko griju da to nijenormalno. Inače su II i III klase.
Kupiš u Norveškoj isti fleškao kod nas i gle čuda. Radi kao je deklarisan.
Transend poštujem kao brend, jer su stabilnog kvaliteta, nema crknutih fleševa(Sand dsik ima da se ukenjaš od sreće).
A-DATA sam predložio, jer ima isti čip kao i Transend i nema rzlike u brzini, osim što se manje grije od Transenda, zbog manje brzine prenosa podataka.
Za 90% korisnika upis 40 MB/s i ispis po 70 MB/s je više nego odgovarajući, po cijeni 2 ili 3 puta jeftinije.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Kupljen sandisk 29.07.2018. 14:41 #648161

status: user
broj poruka: 776


Hvala svima na predlozima i trudu.

Nakon dužeg razmišljanja naručio/kupio sam sandisk cruzer od 128 GB za 23 EUR. Nadam se da će služiti svrsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Kingston a400 30.07.2018. 07:48 #648173

status: user
broj poruka: 1327
Ne nego naručio već četvrti komad, Jedan za moj komp i Mint (windows na 960 Evo), 2 već ugrađena u starije lapa-tapa a ovaj poslednji baš za ovu namenu, (eksterni USB3). Jeftiniji, brži, trajniji i teže se gubi.
`Fleshevi` su daleko naj nepouzdaniji vid čuvanja podataka. Možda su jedino RW/CD gori.


:: Da, da, i prenosniji. I pouzdaniji :P
::
:: Da ne radis ti mozda za Gigashitron, pa da najavis da jednom u sto godina imaju nesto sa malo manje besmislenom cenom nego inace
::
::
:: :: Kingston A400 od 120GB SSD, 3500Din kod Gigatrona + Neki USB3 na SATA adapter za soma i imaš daleko brži i trajniji nego običan stick

:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs