Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Problem podizanje sistema
STRANA 1 OD 1
markoin Problem podizanje sistema 02.08.2018. 12:59 T66079

status: user
broj poruka: 272
Pozdrav svima na forumu, imam problem sa dizanjem sistema preko usb boot flesa. Na njemu je boot win 7 i podigao sam sistem na dosta masina (laptopova i desktop). Pre par dana sam kupio asus laptop i kad hoću da podignem win 7 dodje do instal kliknem i onda mi izbaci da nemam drajvere za medija uredjaj. DVD nema ali u biosu ga ima kao enable disable. Skinuo sam neke drajvere preko asus sajta gledao san na youtube da priliko instalacije kad mi trazi da ih instalira posto mi trazi da odredim lokaciju tih drajvera mada nisam uspeo. Win 7 je oko 2 godine star. Instalirao sam win 10 i to bez problema ali win 7 nemogu. Kako da resim to. Na jos neke laptopove sam imao taj problem pa sam instalirao win 7 preko cd-a ali ovaj nema cd uredjaj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 02.08.2018. 13:36 #648238

status: user
broj poruka: 1991
dal sam ubo na 2.0 ili 3.0, dal ima sata driverse, dal je uefi/efi i sl. ima tu igranja ili

http://www.monitor.rs/opticki-uredjaji/eksterni

i resi ti gotovo sve probleme, jedino sto se vuku i sporo rade, ima i onih sa eksternim napajanjem, ali cena zna da skoci i preko 100e sto vecina ne zeli da da

p.s.
probaj sa Windows 7 SP1 OEM ESD en-US JULY 2018-Gen2
sve sto nosti Gen2 u imenu uglavnom dobro radi

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Taj laptop nije predvidjen za Win 7 02.08.2018. 14:12 #648239

status: user
broj poruka: 9380
Da se natera da radi moze relativno lako, dakle da prodjes taj deo oko instalacije, ali sobziron da si postavio to pitanje, da si se na tom delu vec zagkavio, tebe Isusove muke cekaju tek po zavrsetku instalacije, sto se tice drajvera.
Moj ti je savet da, umesto gubljenja 24h zivota instalacijom Win 7, instaliras lepo Win X za sat vremena, onako kako i treba da bude. Puno operativno.
Externi rezac ti nece resiti problem, jer nije problem u USB uredjaju vec u nepostajanju drajvera za USB port. Ako nema drajver, nece videti ni jedan USB uredjaj, bio on opticki, fles, externi HDD niti bilo sta drugo.
Jedino brzo resenje ti je ako na laptopu imas USB 2.0 pa u njega ubodi fles sa instalacijom i onda ce ti proraditi.
Naravno, model laptopa “ni najmanje nije bitan” (sarkazam). Navedi ga...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 02.08.2018. 15:14 #648240

status: user
broj poruka: 1991
di bih ja to mogao znati ti si sturcnjak, ja samo motivisem ljude da s vremena na vreme koriste mozak i nista vise .)

p.s.
neka proba neku najnoviju ediciju win7 sa rufusom, ako nece, onda se ne mirisu bas najbolje

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Problem podizanje sistema 02.08.2018. 15:59 #648242

status: user
broj poruka: 18940
Postoji varijanta da integrises USB3 drajvere na flash i kada to uradis, proci ce ti instalacija i radice USB-ovi, kao i sve ostalo, jedino zavisi od modela laptopa. Recimo neke maticne ploce imaju na svom download-u patch za integrisanje USB drajvera na flash i to prolazi, drugi nacin je da skines intelovu alatku i USB3.0 drajver i na isti nacin integrises. Napravis butabilni USB, zatim pomocu alatke klikom na dugme se automatski drajveri integrisu na instalaciju windows-a i to je to.


:: Pozdrav svima na forumu, imam problem sa dizanjem sistema preko usb boot flesa. Na njemu je boot win 7 i podigao sam sistem na dosta masina (laptopova i desktop). Pre par dana sam kupio asus laptop i kad hoću da podignem win 7 dodje do instal kliknem i onda mi izbaci da nemam drajvere za medija uredjaj. DVD nema ali u biosu ga ima kao enable disable. Skinuo sam neke drajvere preko asus sajta gledao san na youtube da priliko instalacije kad mi trazi da ih instalira posto mi trazi da odredim lokaciju tih drajvera mada nisam uspeo. Win 7 je oko 2 godine star. Instalirao sam win 10 i to bez problema ali win 7 nemogu. Kako da resim to. Na jos neke laptopove sam imao taj problem pa sam instalirao win 7 preko cd-a ali ovaj nema cd uredjaj
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 03.08.2018. 09:45 #648266

status: user
broj poruka: 200
Vrlo dobar tutorijal:
https://wp.me/p4r9zf-E

USB Driveri na jednom mestu:
http://tinyurl.com/y7hsdd5w
...

Možda je zgodno da skineš ovo što ti je predložio micika, jer gen2 diskovi imaju boot.wim sa Windowsa 10 u koji su već integrisani USB 3.0 driveri, a to znači da će makar instalacija da krene sigurno (Ne znači i da će ti instalirati odgovarajući drajver ali tu si već na pola puta). Ako ne za ovu instalaciju onda možda za neku drugu priliku će ti sigurno biti korisno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs