Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Freez
STRANA 1 OD 1
5Ronic Freez 05.08.2018. 16:20 T66093

status: user
broj poruka: 282
Desilo mi se da je komp zaledio (u 2D) , pa sam probao da ga ukljucim. Medjutim nije hteo da digne sistem, samo je vrteo kulere a slike nema. Pokusao sam svasta, ali jedino kad sam promenio sata ulaz na ploci on je najnormalnije podigao sistem (posto mi drug predlozio imao je slican problem). To mi se 2X desilo. Ima li neko nekakvu ideju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Grafika 05.08.2018. 16:34 #648315

status: user
broj poruka: 4227
crkava od hladnoće.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ideja ima mnogo 05.08.2018. 17:06 #648316

status: user
broj poruka: 9369


MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 05.08.2018. 17:53 #648317

status: user
broj poruka: 9460
Mozda samo los kontakt ili je problem u SATA kontroleru. Tako se ponasaju sve novije ploce, nema BIOS-posta ako je prikljucen, recimo crknut HDD ili ako ne moze da ga detektuje, jedan od pinova u prekidu zbog prljavstine u slotu.....
Komp ti je zaledio zbog odsustva primarnog HDD-a u win-u...
Teraj tako i ne beri brigu.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Imao sam slican problem na jednom kompu 06.08.2018. 01:20 #648328

status: user
broj poruka: 2996
Ti simptomi su se desavali kada bi neko malo pomerio kuciste. I onda bi komp magicno proradio kada bi neko izvadio i vratio istu grafu, nekada iz prvog a nekada iz drugog-treceg puta. Menjano napajanje, grafika, memorija, hard.

Promenio sata kabl i vec oko godinu dana nama problema. Prijatelj bio pred nervnim slomom. Malo pomeranje kabla bi sredilo situaciju a sledece pomeranje bi prekinulo kontakt :)

Slicna stvar i na kompu mojih. Samo ploca `mrtva` posle dodavanja novog diska, proradi kada se sata kabl prodrma, kabl dosao takav iz radnje. Isti zamenjen - sve radi.

Ako te ne zeza posle menjanja ulaza, ne stresiraj se, kao sto kaze Gilopile.

Eventualno da probas sa drugim kablom. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs