Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Problemi sa temperaturom
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Problemi sa temperaturom 07.08.2018. 08:11 T66098

status: user
broj poruka: 3104
Uzeta je polovna R9 280X Gigabyte Windforce 3 i u leru ima 42-44 stepeni kao sto i moja R9 280X Asusova DCII, medjutim cim se pokrene neka igra temp ode na 97 koliko je max izmereno dok moja ne prelazi 70 od one poslednje popravke.

Prvo sam testirao da vidim da li je graficka probirljiva na neku od drugih komponenata i stavio sam je u moj kom umesto mog Asusa i isti rezultat. Takodje vlasnik je pomenuo da mora da se koristi verzija drivera od proslog jula, zato sto AMD ne updatuje za ovu graficku, sto je polu istina jer ovo vazi samo za Win8 dok za W7 i W10 updatuju, i ja sam probao sa starim driverima i opet 95+ stepeni.

Voltaza je ista kao na sajtu proizvodjaca.

Prodavac tvrdi da je stavio novu termalnu traku na memoriju i `najbolju` Thermal Grizzly pastu. E sad to `najbolju` mi predstavlja problem da nije uzeo onu sto ne sme na aluminijum kao i koliko ju je naneo na GPU, posto temperatura nije normalna.


Odlucio sam da rasklopim i da ja postavim pastu i kad sam skinuo srafove naleteo sam na problem. Ova termalna traka je prejaka koliko je lepljiva, ploca se savija kad pokusavam da je odvojim od hladnjaka. Da li neko ima ideju kako da je odvojim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 07.08.2018. 08:15 #648368

status: user
broj poruka: 3104

Nema veze, uspeo sam. Samo cu da ostavim temu u slucaju novih problema.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.08.2018. 10:48 #648370

status: user
broj poruka: 4225
KOliko znaš da rukuješ sa skalpelom ? Trebalo bi da se odvoji poklopac sa GPU i stavi tečan metal. Ako to nisi radio, pokušaj da ispoliraš površinu GPU-a, pa da naneseš zlatnu pastu na GPU.
Skine bar 5 stepeni u odnosu na ostale paste, čak i MX4.
Ako ne možeš nabaviti,preporuka je za:
https://www.amazon.com/Thermal-Grizzly-Conductonaut-Grease-Paste/dp/B01A9KIGSI
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Enprot Ako nije tajna 07.08.2018. 12:32 #648372

status: user
broj poruka: 21
koliko si platio tu grafičku ? Zašto od prodavca nisi tražio da ti pokaže rezultate Furmark testa preset 1080p ili stanje (temperatura, fps) nakon 5mn testiranja ? Odmah bi video da su temperature nenormalne i da je grafička pred umiranjem. Sa poliranjem i dobrom pastom samo ćeš joj produžiti `život` možda još neko kraće vreme...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Ako nije tajna 07.08.2018. 14:38 #648373

status: user
broj poruka: 3104
Zato sto ja nisam kupovao, od mene je novousreceni vlasnik dobio samo preporuku za 280X sa obzirom na cena/performanse. Jos sam mu i rekao da saceka subotu da ponesemo ceo njegov komp i tamo sklopimo da vidimo.

Ja ne prihvatam nikakvu odgovornost za ovo, samo mogu da probam da pomognem.


:: koliko si platio tu grafičku ? Zašto od prodavca nisi tražio da ti pokaže rezultate Furmark testa preset 1080p ili stanje (temperatura, fps) nakon 5mn testiranja ? Odmah bi video da su temperature nenormalne i da je grafička pred umiranjem. Sa poliranjem i dobrom pastom samo ćeš joj produžiti `život` možda još neko kraće vreme..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: re 07.08.2018. 14:39 #648374

status: user
broj poruka: 3104
Delidovanje sam radio samo sa CPU i to pomocu stege a ne skalpela, nemam ruke za to tako necu ni da pokusavam. Gledam ovde da preliva pasta i planiram sad kad sam dosao kuci da lepo to ocistim i stavim ovu MX2 sto imam. Mozda ce da prodje kao moja graficka kad je pre dva meseca imala problem.

EDIT, TG Conductonaut ne moze ovde zbog aluminijuma.

:: KOliko znaš da rukuješ sa skalpelom ? Trebalo bi da se odvoji poklopac sa GPU i stavi tečan metal. Ako to nisi radio, pokušaj da ispoliraš površinu GPU-a, pa da naneseš zlatnu pastu na GPU
:: Skine bar 5 stepeni u odnosu na ostale paste, čak i MX4
:: Ako ne možeš nabaviti,preporuka je za
:: https://www.amazon.com/Thermal-Grizzly-Conductonaut-Grease-Paste/dp/B01A9KIGS
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 07.08.2018. 15:40 #648379

status: user
broj poruka: 3104
Naneo sam MX-2 i evo, HOTS (igra sa kojom sam graficku testirao prosli put) max 68 stepeni.

Bese Furmark jos uvek najbolji za zagrevanje graficke?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.08.2018. 15:44 #648380

status: user
broj poruka: 4225
Da.
zagrije par stepeni više od standardnog u radu.
Imam iskustvo sa par grafičkih koje ne prolaze furkamark, ali rade besprekorno već 4-5godina.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.08.2018. 15:45 #648382

status: user
broj poruka: 4225
Da.
zagrije par stepeni više od standardnog u radu.
Imam iskustvo sa par grafičkih koje ne prolaze furkamark, ali rade besprekorno već 4-5godina.
ono što je bitnije jeste da je testiraš bar 2-3 sta, jer poluisprane grafike počinju d prave probleme nakon 2 sata i više, li uglavnom nakon dva sata što radi možeš da kažeš da je sve koliko toliko ok.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 07.08.2018. 16:48 #648386

status: user
broj poruka: 3104

15-20min furmarka 79step max. Znaci samo je bio problem sto prethodna pasta, koja je i prelivala jer je bilo mnogo, nije sluzila svrsi.

Popravka uspesna.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.08.2018. 18:02 #648390

status: user
broj poruka: 4225
Sa srećom.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs