Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Dal je rikavela grafa
STRANA 1 OD 1
perrakojot Dal je rikavela grafa 07.08.2018. 20:59 T66100

status: user
broj poruka: 985

Komp je neki stari AM2 Phenom,maticna neka najjadnija msi ploca bez oznake,4gb ddr2,i ``problem`` ATI 3850.. ugasen komp ispravan,upaljen par sati kasnije nema slike ali se cuje zvuk da se podigao windows. Monitor ima i DVI i VGA imam oba kabla utaknuta u monitor ali grafa povezana na DVI,nema slike,cuje se zvuk kad podigne windows... dok je DVI kabal jos bio povezan sa grafikom 3850 ,ja utaknem VGA kabal u integrusu grafiku i dobijem sliku odmah... Da li je 3850 odbrojala njen zadnji radni dan,ili da proverim jos nesto???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re:Dal je rikavela grafa 07.08.2018. 22:07 #648397

status: user
broj poruka: 243
Proveri na monitoru koji je ulaz izabran. Prosta stvar koje se vecina kasno seti.

Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re:Dal je rikavela grafa 07.08.2018. 22:18 #648398

status: user
broj poruka: 4228
+1

To se sete kada zafrljače kartu.

Probaj ako taj ati ima još neki port sem dvi, može biti da je samo port rikavela.

Pozdrav!

Vlada

:: Proveri na monitoru koji je ulaz izabran. Prosta stvar koje se vecina kasno seti
::
:: Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculp
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.08.2018. 22:21 #648399

status: user
broj poruka: 4225
Nema veze sa tim na koji je ulaz izabran, jer ne bi onda dala sliku na integrušu. Lijepo izvadi bateriju, pa sačekaj 30 sec i probaj onda.
Gomilu puta mi se dešavalo da jednostano u BIOS-u se prebaci na integrisanu, umjesto ma postavljenu. Moe biti u pitanju i baterija na ploči, rezolucija, koja nije podržana od novih drajvera itd itd.
Jednu po jednu stvar, pa javljaš šta se dešava.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ATI 07.08.2018. 22:29 #648401

status: user
broj poruka: 985
ATI ima 2x DVI,na oba sam probao da stavim kabal,nece da radi...reset biosa ne pomaze da ati radi,zbunjuje me sto udje u windows,cuje se zvuk startovanja windowsa dok je kabal utaknut u ATI, obicno do sada kad sam vidjao crknute graficke,komp nije startovao windows...ali ovde startuje... upravo mi dolazi drugar koji ce poneti njegovu grafiku da probam kod mene.... pa javim sta se desava...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot resen problem 07.08.2018. 23:04 #648404

status: user
broj poruka: 985

ubacena druga graficka,komp dao sliku,sve radi.... drugar ce sutra ATI grafiku ubaciti kod njega u komp cisto da vidi sta ce se desiti,da ne bude da sam zafrljecio ispravnu graficku :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: resen problem 07.08.2018. 23:39 #648409

status: user
broj poruka: 1118
Obrisi slot dobro i promeni pastu.


::
:: ubacena druga graficka,komp dao sliku,sve radi.... drugar ce sutra ATI grafiku ubaciti kod njega u komp cisto da vidi sta ce se desiti,da ne bude da sam zafrljecio ispravnu graficku :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ATI 07.08.2018. 23:45 #648410

status: user
broj poruka: 4228
Ulazi u Windows zato što je integruša `glavna`. Ali, zavisi i od kvara.

Dobro kaže lakiwot: uradi to što je predložio, a probaj da očistiš kontakte atija.

Pozdrav!

Vlada

:: zbunjuje me sto udje u windows,cuje se zvuk startovanja windowsa dok je kabal utaknut u ATI, obicno do sada kad sam vidjao crknute graficke,komp nije startovao windows.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ok 07.08.2018. 23:52 #648413

status: user
broj poruka: 985

hvala svima na pomoci...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: ok 07.08.2018. 23:55 #648415

status: user
broj poruka: 1118
I drugi put.


::
:: hvala svima na pomoci..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ATI 08.08.2018. 00:23 #648423

status: user
broj poruka: 9380
Da, ali jedan izlaz salje i analogni signal preko adaptera.
Probajte je sa adapterom, mada je verovatno crkla.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: ATI ima 2x DVI,na oba sam probao da stavim kabal,nece da radi...reset biosa ne pomaze da ati radi,zbunjuje me sto udje u windows,cuje se zvuk startovanja windowsa dok je kabal utaknut u ATI, obicno do sada kad sam vidjao crknute graficke,komp nije startovao windows...ali ovde startuje... upravo mi dolazi drugar koji ce poneti njegovu grafiku da probam kod mene.... pa javim sta se desava..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot uradjeno 08.08.2018. 12:23 #648443

status: user
broj poruka: 985
probana sa adapterom,ne vredi, crkla je,gotova skroz... probana kod druga na kompu,isto se desava kao kod mene...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.08.2018. 12:27 #648444

status: user
broj poruka: 9460
I meni neki dan crkla u starom kompu MSI 3850 512BM.

Radila do kraja u fulu, nikakvih problema, samo jedno jutro nece da baci sliku :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Hladjenje na grafičkoj? 08.08.2018. 15:50 #648452

status: user
broj poruka: 1234
Aktivno ili pasivno.
Ako je pasivno, dobro je izdržala i do sada.

Ako bipne i ulazi u win, može se desiti da nije neki veliki kvar na grafičkoj.
Pitanje je isplativosti popravke.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 08.08.2018. 21:22 #648463

status: user
broj poruka: 985
isti primer i kod mene...
miki069@ aktivno hladjenje i to bas neka msi varijanta sa full hladjenjem za ono doba kad je kupljenja,bila vrh ponude... znam i ja da se moze srediti za male pare,ali ta grafika je cist snagas kojem nedostaju instrukcije za directx ,pa bez obzira sto ona ima sirovu snagu da pokrene skoro svaku igru makar na min-med podesavanja,ali nema direct x mogucnosti za to,zasto popravljati kartu koja moze da pokrene cod 5 i nijednu noviju igru od 2009-e ili max 2010-e????i nista posle toga sto je izaslo ne moze da pokrene... vreme je za drugu kartu....


:: I meni neki dan crkla u starom kompu MSI 3850 512BM
::
:: Radila do kraja u fulu, nikakvih problema, samo jedno jutro nece da baci sliku :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.08.2018. 21:40 #648464

status: user
broj poruka: 9460
Kvar je 99% u naponoj sekciji kartice - mrzi me da proveravam, ali hocu kada uhvatim vremena.
Kartice kao da nema u slotu, bipne kratko, tj. normalno ako imas integrusu, jer se prebacuje na nju kada nema nista u PCI-e, a ako ploca nema integrusu dobices beep kod da fali graficka kartica, tri duga i kratki valjda...Tako da je ploca ni ne prepoznaje, kao da je nema i boot-uje jer je prebacila na integrusu i samo kabel iz nje da bocnes u integ. dobices sliku normalno.




- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 08.08.2018. 22:45 #648471

status: user
broj poruka: 985
100% tacno,ali opet ne isplati se popravljati karticu koja vredi manje od same popravke....ide za delove ili u kantu...



:: Kvar je 99% u naponoj sekciji kartice - mrzi me da proveravam, ali hocu kada uhvatim vremena
:: Kartice kao da nema u slotu, bipne kratko, tj. normalno ako imas integrusu, jer se prebacuje na nju kada nema nista u PCI-e, a ako ploca nema integrusu dobices beep kod da fali graficka kartica, tri duga i kratki valjda...Tako da je ploca ni ne prepoznaje, kao da je nema i boot-uje jer je prebacila na integrusu i samo kabel iz nje da bocnes u integ. dobices sliku normalno
::
::
::
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs