Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Izolacija sobe
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Izolacija sobe 12.08.2018. 18:40 T66113

status: user
broj poruka: 3104
Nisam znao gde da stavim temu te je otisla u `Kuciste` :)

Dakle zivim u kuci u sobi 4x5 kod koje su tri zida spoljasnja, te sam mislio da postavim izolaciju. Spoljasnja izolacija trenutno nije moguca, tako da samo je opcija da bude unutrasnja. Planirao sam da izoliram ta tri spoljasnja zida (inace debljine 50cm) i plafon, posto zimi skoro nikad ne mogu da ugrejem sobu, sa izolacijom od 2cm. Moja pitanja glase:

1. Da li ce da bude primetan effekat ako sve ovo oblozim sa 2cm unutra?
2. Cime se to vezuje na zid, da li lepak ili neki malter, i koliko je tesko to ukloniti ukoliko je potrebno?
3. Vec imam neke ploce 100x50x10cm i interesuje me da li mogu oni da se seku u 5 ploca od po 100x50x2cm?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 12.08.2018. 20:20 #648587

status: user
broj poruka: 1372
1. Nažalost neće, potrebna je dosta veća debljina (može da se proračuna u zavisnosti od proizvoda i karakteristika objekta), ali si nažalost ograničen jer radiš iznutra.
2. Može da razne načine, ali se nažalost u 90% slučajeva radi lepkovima. Lepak je loš iz razloga što nije paropropusan pa se javlja kondenzacija. Takođe izolacija tipa stiropor/stirodur je paronepropusna, ali postoji uradi sam rešenje koje se sastoji iz toga da izbušis mnogo rupa veoma malog prečnika kroz celu debljinu izolacije.
3. Koje ploče, koji tip proizvoda (stirpor, stirodur, vuna...)?

Najbolje rešenje je po meni neki termomalter, mada ne bih išao ispod 5 cm, a ako možeš idi na 8-10-12. Izolacija iznutra, iako zvuči čudno, je zapravo dobro rešenje (najbolje je i spolja i iznutra) jer sprečava da toplota uopšte uđe u zidove i ploče, a tu su najveći toplotni gubici.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dasangalo7 ... da se nadovezem... 12.08.2018. 20:47 #648588

status: user
broj poruka: 163
Iz iskustva pri projektovanju savremenih objekata mogu da ti preporucim ytong. Pogledaj na njihovom sajtu izolacija spoljasnjih zidova sa unutrasnje strane. Parapropusni su proizvodi. Do duse malo je skuplja varijanta od drugih tipova izolacija, ali se bolje pokazala...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 12.08.2018. 21:22 #648589

status: user
broj poruka: 503
Ja imam kuci uradjeno iznutra oko 200 kvadrata sa 2cm(onaj tezi,,dal je 9 grama ne mogu da se setim).I to

radi posao,mnogo bolje nego nista.Lepio sam sa posebnom pur penom za stiropor,Cena boce je od 650din do

850 din za bocu i na njoj pise da je jedna za 10-12kvadrata.Trebace ti i pistolj za pur penu,on je oko 2000

din.Inace je lako raditi sa njom .Pistolj pravi penu sirine 1cm i samo naneses oko krajeva stiropora u

krug.Bitno je da sacekas 2 minuta da pena ocvrsne,i onda je pritisnes na zid.Bitan ti je prvi red da je

vodoravan,posle samo slazes na njih.Stiopor je nemoguce skinuti nakon 20-tak minuta.

Ti imas oko 50 kvadrata,ne znam tacno cene al izadje oko:

stiropor 50x 130=6500,mrezica 50x50=2500,pistolj 2000,pena 5x800=4000.Na kraju ide lepak on je 300 din

dzak(ne znam koliko dzakova treba za tvoju kvadraturu,najmanje 5 mislim) 5x300+glet masa=2000din

Oko17 hiljada ukupno...Vlage nema jer onaj unutrasnji zid to upije,Brzo se zagreje,pogotovo ako je klima u pitanju




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 12.08.2018. 22:08 #648591

status: user
broj poruka: 3275
1. bolje ista nego nista, e sad koliki ce biti efekat nzm , plafon mozes izlepiti sa ukrasnim stiroporom (za njega ide drugi lepak a prodaje se u farbarama)

Licno ne volim ukrasni stiropor na plafonu ali sve moze da se uklopi ukoliko novac nije problem .) Imas i grede od stiropora, cene ne znam :

http://www.stilby.co.rs/index.html

2. ukoliko su ploca iz stavke 3 stiropor 2cm onda to lepis lepkom za stiropor , a najbolje je uzeti kvalitetniji lepak , ja sam koristio Helios lepak za spoljnu fasadu.
Zasto je bitan kavlitetniji lepak ?
Pa bolje se vezuje za podlogu a i da ne bi doslo do pucanje lepka na zavrsnom sloju na mrezici (to je bio slucaj sa HGP - pukla fasada)

ako nisi vest nemoj koristiti pur penu za stiropor pena se siri i gura stiropor, mada odlicna je stvar.

Prvo moras pripremiti unutrasnje zidove (najbolje je presmirglati skinuti staru farbu, glet), naneti podlogu pa preci na lepljenje stiropora, obrati paznju oko ivice prozora tu stavis celu tablu i iseces samo ugao gde je prozor ...
Onda presmirglas komplet povrsinu od zalepljenog stiropora da bude ravna, pa
lepis mrezicu a kod prozora na uglovima dodatno postavljas mrezicu da ne bi doslo do pucanja ...
Mrezicu lepis tako sto prvo naneses lepak pa onda mrezicu utisnes u lepak.
kad se lepak osusi presmirglas neravnine pa opet druga ruka lepka i smirglanje neravnina.

Na kraju ide zavrsni malter, tu mozes uzeti hgp u prahu za spanski zid to ti je povoljnije nego gotova zbuka... ili pregletovati i okreciti.


Ja bih odradio ovako:
https://www.gradnja.rs/izolacija-fasadnog-zida-sa-unutrasnje-strane/
za ustedu kazu :
`Unutrašnja površina prostorije će sa izolacijom biti malo smanjena ali će u prostorijama biti smanjena potrošnja energije za grejanje i klimatizaciju do 35%.`


Sto se tice izolacije sa unutrasnje strane i grejanja: prostorija koja je izolovana iznutra trebala bi brzo da se ugreje ali i brzo da se hladi po prestanku grejanja jer zidovi koji su izolovani iznutra ne akumuliraju toplotu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ja sam odradio u svojoj sobi sa drugarima 12.08.2018. 23:55 #648595

status: user
broj poruka: 4654
3ku stiropor izolacija na 2 zida+plafon(soba je 3,5x3,9), odlicno se pokazala, zimi je pretoplo, na parno grejanje, klasican stiropor malo tvrdji ali ne onaj najtvrdi, lepak je mazan duzinski a ne samo kako pojedini stavljaju na 5 mesta ili koliko vec radi ustede, takodje sam na potkrovlje stavio 5cu stiropor svuda, pa je leti malo podnosljivije, ne zagrevaju se sobe kao ranije, a zimi je takodje extra, oko 2 3 stepena mi je toplije u dnevnoj sobi otprilike ali ta soba je ogromna. Samo gledaj da majstori ne stede(a ni ti da ne stedis pomnogo na lepku) i takodje treba da se koliko-toliko maze proporcionalno da ne bude negde natrpano a negde malo.

Mene je kostalo oko 200e tada pre jedno 5god, tebe ce mozda oko 300-350e zbog vece sobe i 3 zida(ne racunajuci ako si nasao negde na popust)

Bice ti extra, osetices razliku.




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 13.08.2018. 10:40 #648600

status: user
broj poruka: 587
Najbolja varijanta (zbog odlicne izolacije i paropropusnosti,da bi izbegao kondenzaciju koja se uvek javlja kad se koristi stiropor) ti je da koristis metalne profile i gipsane ploce,a da izmedju ploca i zida postavis 5cm staklenu vunu (one se sad prave mnogo bolje nego pre,bolje su presovane i ne raspadaju se)...
Odlicna paropropusna izolacija,pa nema sanse da bude vlage i budje,a izolacija je vrhunska i odlicno je i za leto i za zimu...
Ko je malo vican za rad sa hiltijem i brusilicom (samo za profile treba),celu sobu radis za jedan dan,a nakon toga je gletovanje i krecenje laganica...


AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
LG W2240+Skyworth 32E3000/Microlab FC360 2.1/Win 10 1803 x64


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 13.08.2018. 11:46 #648601

status: user
broj poruka: 3104

Ok znaci, postoji mogucnost da ce mi ovo pomoci u zivotu. Necu moci da secem one ploce, pa cu da ih iskoristim za plafon.

Samo lepak ce da bude problem. Ok idem danas po radnjama jer vec je ponedeljak pa cu da izvidim, hvala svima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs