Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
High capacity baterije za mob-prevara ili ne???
STRANA 1 OD 1
perrakojot High capacity baterije za mob-prevara ili ne??? 21.08.2018. 23:13 T66132

status: user
broj poruka: 985

https://goo.gl/T8Vq82

treba mi baterija koja drzi duze od fabricke,tel je Samsung GT-I9060,ovo sam nasao na prvi google search,ne znam jel vredi kupovati ili su high capacity baterije prevara. koliko cujem od poznanika,misljenja su pola-pola, ali voleo bih da cujem misljenje od nekog sa foruma ko je licno koristio neku high capacity bateriju, ili neko ko drzi servis ili prodavnicu opreme,da li su high capacity baterije prevara ili ne...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 22.08.2018. 02:22 #648879

status: user
broj poruka: 4225
Nisu prevara. Problem je prevaranata i lažnog označavanja robe, za šta se i u vrijeme Slobe išlo na robiju, ako te uhvate. Danas kod Ace dramosera, to prolazi na keca.
Koliko je Sloba svjetlosnim godinama bio ispred ovog ispljuvka, žalosno je i reći.
Za samsung s6 imaju baterije većeg kapaciteta, ali su u trenutku dok je s6 bio top telefon, baterija od 8000mAh bila skoro pola od cijene telefona. I trajala je 2godine.
Ono što ljudima ne možeš objasniti da izrada baterija se nije primjenila dosta godina, naročito po pitanju trajnosti. Konkretno od 2010 godine ne možeš da nabaviš ništa novije od proizvoda da je urađeno revolucionarnom tehnikom za šire narodne mase.
I cijena, ako nisi poslovan pripadnik populacije Srbije, koji zarađuje bar 1500 eura, nemoj da se kurčiš sa baterijom. Pogledaj, ima drugih opcija koje su jeftinije, ali nisu tako proste.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 22.08.2018. 03:29 #648880

status: user
broj poruka: 2998
Kupi battery pack i to je to.

8000mah baterija za samsung? Revolucionarna tehnika za sire narodne mase?

Dobro je da nisi okrenuo post na politiku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 22.08.2018. 07:26 #648881

status: user
broj poruka: 18940
Zanimljivo, jel to Omikronova tehnologija? Steta sto nisu zaziveli, mogli su vise da urade, ovako im je Samsung oteo tehnologiju i nista nije odmakao od 3.000mAh.

:: Nisu prevara. Problem je prevaranata i lažnog označavanja robe, za šta se i u vrijeme Slobe išlo na robiju, ako te uhvate. Danas kod Ace dramosera, to prolazi na keca
:: Koliko je Sloba svjetlosnim godinama bio ispred ovog ispljuvka, žalosno je i reći
:: Za samsung s6 imaju baterije većeg kapaciteta, ali su u trenutku dok je s6 bio top telefon, baterija od 8000mAh bila skoro pola od cijene telefona. I trajala je 2godine
:: Ono što ljudima ne možeš objasniti da izrada baterija se nije primjenila dosta godina, naročito po pitanju trajnosti. Konkretno od 2010 godine ne možeš da nabaviš ništa novije od proizvoda da je urađeno revolucionarnom tehnikom za šire narodne mase
:: I cijena, ako nisi poslovan pripadnik populacije Srbije, koji zarađuje bar 1500 eura, nemoj da se kurčiš sa baterijom. Pogledaj, ima drugih opcija koje su jeftinije, ali nisu tako proste
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 22.08.2018. 07:53 #648883

status: user
broj poruka: 1990
ti nece kozu s ledja odrati, ujedno mozes posavetovati ostale ako je navlakusa

p.s.
btw pre neki dan je lego test od +800e i pokazao se vredan rizika, za 1god. triplirace ulozeno .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ok 22.08.2018. 10:14 #648885

status: user
broj poruka: 985
razumem deo operatorovog posta o laznom oznacavanju proizvoda,e bas to je ono sto me brine,mislim da je original baterija za moj fon 2100mah,nova je drzala 1,5 dan dobrog koriscenja,a ova se reklamira kao 5850mah,pa to je skoro tri puta vise od fabrickog kapaciteta,to mi se cini nerealno... da je na primer 2800mah,pa da kazem ok,moze biti da je sa 2100mah pojacana na 2800mah,ali ovo mi se cini nestvarno-5850mah... nebi samo da se zeznem pa da kupim a ono bude 585mah :)... ma nebi mi smetalo ni da pise 5850mah a da stvarno ima 2500-2800mah,to je ipak osetno jace od fabricke,samo bih zeleo da znam da li to sto se reklamira kao high capacity je jace od fabrickog ... ne javlja se niko ko je koristio slicne baterije,ili neki vlasnik prodavnice koja prodaje slicnu robu,znam da vise njih prati pcberzu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 22.08.2018. 11:27 #648887

status: user
broj poruka: 2998
Tesko je da fizicki smestis veci kapacitet u isto kuciste.

Iz iskustva zamenske baterije niksda nisu dobre kao original. Battery pack i to je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 22.08.2018. 11:39 #648889

status: user
broj poruka: 4225
Kojote, može se ne samo duplirati kapacitet, nego i triplirati i čak i 5 puta podići, ali po kojoj cijeni? Zato sam i spomenuo moj slučaj. Baterija JESTE imala 8000 mAh, ali je njena trajnost bila malo jače od godinu dana, a garancija godinu.
Baterija može da ima iste dimenzije, a da ima 3 puta veći kapaciotet bez problema. Pitanje je tehnike pakiranja, do tehnike kojom se prave ćelije.
Dinacord, Freecom, Fexill su ti neke od firmi koje su radile na revolucijonarnim tehnikama pakiranja, ali i tipovima ćelija za mobilne telefona.
A ovo ti je primjer uspješnog pakiranja, ali ne i uspješne primjene novih ćelija, kojih nema nigdje danas za kupiti, a mogao si 2010 i 2011 godine.
http://www.racunalo.com/doogee-bl12000-pro-novi-smartfon-s-najjacom-baterijom-na-svijetu/

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot da da 22.08.2018. 12:14 #648893

status: user
broj poruka: 985

JovanZ-imam power bank 5200mah,i stvarno ima priblizno 5200mah,ali koja je svrha stalno sa sobom vuci glomaznu spravu i drzati tel na punjenju dva do tri puta dnevno??? baterija mi drzi pola dana,i zato mi treba druga da zamenim ovu sadasnju losu,pa sam mislio kad vec kupujem drugu bateriju da kupim neku povecanog kapaciteta.

operator- znaci ta ultra tehnologija nije zazivela da se tri puta poveca kapacitet baterije ako dimenzije ostanu iste,ali da sa 2100mah,se poveca na 2500-2800mah,to je izvodljivo??? ova od 5850mah mi deluje kao nemoguca misija,kao prevara,ali sam nasao modele koji reklamiraju 2300mah,i modele koji reklamiraju 2800mah,to je opet malo jace od fabricke sa 2100mah, i svi daju garanciju jednu godinu... ako za godinu dana crkne,a za to vreme drzi dva dana sa jednim punjenjem,rado cu dati 10eura za takvu bateriju :) to mi radi posao.... pokusacu sa tom od 2800mah,kupim pa kad stigne iz kine,javicu utiske da svi znaju od nekog ko je koristio,posto vidim da se niko ne javlja ko je koristio ili prodavao baterije povecanog kapaciteta...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ok 22.08.2018. 12:16 #648894

status: user
broj poruka: 18940
Ne bih ti savetovao da kupujes kineske baterije, sve i da ima 50% od napisanog kapaciteta, to ne moze za te pare da bude ocekivani kvalitet, niti da traje dugo. Sve je to napravljeno za kratkorocno krpljenje, djubre kinesko.

PS baterije tih malih dimenzija sa tolikim kapacitetom su opasne, npr. dosta takvih baterija je zabranjeno za transport avionom, jer mogu da eksplodiraju. Mogu da eksplodiraju i ovako pri normalnom koriscenju, sto se naravno i desavalo, a operator je zaboravio da pomene, ipak sitnica je u pitanju :) .

:: razumem deo operatorovog posta o laznom oznacavanju proizvoda,e bas to je ono sto me brine,mislim da je original baterija za moj fon 2100mah,nova je drzala 1,5 dan dobrog koriscenja,a ova se reklamira kao 5850mah,pa to je skoro tri puta vise od fabrickog kapaciteta,to mi se cini nerealno... da je na primer 2800mah,pa da kazem ok,moze biti da je sa 2100mah pojacana na 2800mah,ali ovo mi se cini nestvarno-5850mah... nebi samo da se zeznem pa da kupim a ono bude 585mah :)... ma nebi mi smetalo ni da pise 5850mah a da stvarno ima 2500-2800mah,to je ipak osetno jace od fabricke,samo bih zeleo da znam da li to sto se reklamira kao high capacity je jace od fabrickog ... ne javlja se niko ko je koristio slicne baterije,ili neki vlasnik prodavnice koja prodaje slicnu robu,znam da vise njih prati pcberzu :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 22.08.2018. 12:38 #648895

status: user
broj poruka: 4225
Misliš na Samsung S7 tehniku smanjenja baterija ? Legendarne eksplozije.. Ali to je samo bila tehnika pakovanja, a ne novi tip baterija. Samsung muze tu tehniku već 18 godina i zabole ih za sigurnost, dok je Freecom pustio na tržište i baterije mnogo većeg kapaciteta za mobilne, ali su brže bolje sklonjene sa tržišta. Samsung je institucija, kao i u servisima Google. Razlike nema.
Nažalost, ni novih tehnologija nema u primjeni.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=43&v=4KAlNKd3xio
ovo je obećano jebeno 2006 godine i do danas nije proizvedeno, nego se samo sere.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 22.08.2018. 14:05 #648897

status: user
broj poruka: 18940
Sad mozda zvucim kao neko drugi, ali Japanci umeju da naprave kvalitetnu bateriju, kakvu god hoces i ta baterija stvarno traje. Eksplozija baterije nije legenda, takodje i to, da su mnoge zabranjene za avion. Siguran sam da ti se nekad desilo da vidis bateriju koja se nadula kao balon, to nije zajebancija, vec toksicni materijal.


:: Misliš na Samsung S7 tehniku smanjenja baterija ? Legendarne eksplozije.. Ali to je samo bila tehnika pakovanja, a ne novi tip baterija. Samsung muze tu tehniku već 18 godina i zabole ih za sigurnost, dok je Freecom pustio na tržište i baterije mnogo većeg kapaciteta za mobilne, ali su brže bolje sklonjene sa tržišta. Samsung je institucija, kao i u servisima Google. Razlike nema
:: Nažalost, ni novih tehnologija nema u primjeni
:: https://www.youtube.com/watch?time_continue=43&v=4KAlNKd3xi
:: ovo je obećano jebeno 2006 godine i do danas nije proizvedeno, nego se samo sere
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 22.08.2018. 14:52 #648902

status: user
broj poruka: 1227
Nije to bio Samsung S7 nego Note 7.. A i problematicne baterije i nisu bile Samsungove vec 3rd party proizvodjac baterija. Sklonjene baterije sa trzista jer bile prenapredne, mozes misliti, izgleda je u glavi samo korenje od kose...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 23.08.2018. 07:14 #648939

status: user
broj poruka: 4225
Na S7 sam mislio. Nisam ni spomenuo Note, ako si primjetio.
I baterije ne moraju uopšte da budu toksične. Bar je tako od 1982 godine. Treba se samo zapitati, zašto ih tako prave, jer postoji bar 20 različitih tehnika pakiranja drugih maerijala za skladištenje energije, a koje su potpuno ok prema ljudima, a istih su dimenzija, manjih ili većih kapaciteta, a neuporedivo lakših.
Npr. baterije za mobilni mogu biti skoro 6 puta lakše od 2001 godine i nikako se ne primjenjuju u izradi, jer je Samsung ubio vlasnike patenata i drži patente za sebe. Za neka bolja vremena.
I mogu se napraviti baterije skoro 5 puta većeg kapaciteta, a da nije potreban punjač, nego da se pune energijom ljudskog tijela.
Za veće kapaitete, npr. baterija za laptope ima grafen, geronit, plastični polimeri, barerije na bazi vode(veoma eksplozine, ali neškodljive), baterije na bazi silikonskih alkohola itd itd.
Da ne pametujem, danas se može napraviti baterija za laptop sa skoro 40 puta većim kapacitetom i istih dimenzija, a lakših od današnjih, ali dok se ne eksploatišu sve tehnike redom, na koje se imaju patenti, ljudski rod više neće ni koristiti ih ili imati potrebe za takvim stvarima.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 23.08.2018. 07:29 #648940

status: user
broj poruka: 18940
https://www.theverge.com/2017/7/5/15922172/self-powered-electronics-health-thermoelectric-generation

:: Na S7 sam mislio. Nisam ni spomenuo Note, ako si primjetio
:: I baterije ne moraju uopšte da budu toksične. Bar je tako od 1982 godine. Treba se samo zapitati, zašto ih tako prave, jer postoji bar 20 različitih tehnika pakiranja drugih maerijala za skladištenje energije, a koje su potpuno ok prema ljudima, a istih su dimenzija, manjih ili većih kapaciteta, a neuporedivo lakših.
:: Npr. baterije za mobilni mogu biti skoro 6 puta lakše od 2001 godine i nikako se ne primjenjuju u izradi, jer je Samsung ubio vlasnike patenata i drži patente za sebe. Za neka bolja vremena
:: I mogu se napraviti baterije skoro 5 puta većeg kapaciteta, a da nije potreban punjač, nego da se pune energijom ljudskog tijela
:: Za veće kapaitete, npr. baterija za laptope ima grafen, geronit, plastični polimeri, barerije na bazi vode(veoma eksplozine, ali neškodljive), baterije na bazi silikonskih alkohola itd itd
:: Da ne pametujem, danas se može napraviti baterija za laptop sa skoro 40 puta većim kapacitetom i istih dimenzija, a lakših od današnjih, ali dok se ne eksploatišu sve tehnike redom, na koje se imaju patenti, ljudski rod više neće ni koristiti ih ili imati potrebe za takvim stvarima
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Boko333 re 23.08.2018. 17:19 #648948

status: user
broj poruka: 106
Pitam se samo kad ce izumiti bateriju koja se dopunjuje na kolicinu sranja koje izrece covek koji je poseduje,nekima sa foruma ce sigurno trajati vecno....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re 26.08.2018. 13:50 #649015

status: user
broj poruka: 1017
Zaista imaju veci kapacitet, ali ubrzo pocnu da otkazuju.
Desava se na 30% pri slikanju da se ugasi telefon.
Mozda kad bi pronasao neku brand bateriju se vecim kapacitetom?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646070.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs