Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
ASUS P5KLP-SE greje se
STRANA 1 OD 1
slavkobgd ASUS P5KLP-SE greje se 24.08.2018. 13:58 T66136

status: user
broj poruka: 30

Imam problem sa plocom iz naslova ,naime greju se mostovi na ploci, hladnjaci su bas vruci .U normalnom radu temp ide na 50 stepeni , posle igica na 67-70 stepeni. Ocitavanje podataka preko speedfan-a.Sve ostale temp su ok.Komp radi stabilno.
Komponente su`
Grafika Geforce Navidia GTX 260 (temp 45-85)
memorija 2x2gb geil
Napajanje CHIEFTEC 550w
CPU Core 2 quad Q8300 (temp 45-65)
SSD Kingston 120gb + HDD WD 1TB
Sta moze biti uzrok ovih temeratura , problem je poceo pre 7 dana bar sam ja tad provalio.Hvala na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.08.2018. 14:55 #648960

status: user
broj poruka: 9460
Ne moze to ni bolje da se hladi sa tim pasivnim hladnjacima, pogotovo ako kuciste nije dobro provetreno, a pride ambijentalna temperatura isto visoka.

U biti, nije to nista strasno, ali kako bi lepse pajkio, stavi lepo dva fan-a na njih ili jedan poveci na stranicu da duva direkt, pogotovo na north bridge i smanjice se drasticno temperatura. Ako usrafis direkt na hladnjak manji sa vecim RPM, spustice bar za 20-30c.
Nadjes ovako neko govance:
https://www.aliexpress.com/item/5pcs-Lot-Aluminum-Heatsink-For-Computer-Northbridge-North-Bridge-Chipset-Cooler-Cooling-Fan/32434557898.html
A moze i bilo koji drugi koji mozes da nabudzis....

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 24.08.2018. 15:03 #648961

status: user
broj poruka: 1586
Ako te ne mrzi, zameni pastu na hladnjacima chipseta, vremenom se ona pretvori u plastiku, tako da ako imas malo termalne paste pri ruci, malko se zanimaj, smanjice koji stepen

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slavkobgd re 24.08.2018. 15:37 #648962

status: user
broj poruka: 30
Za sad sam stavio jedan ventilator osmicu da duva direntno na ovaj blizi procesoru (dok nenadjem neki da ga stavim na hladnjak)spustio je temp za 10 stepeni.Na zalost preko ovog drugog ide graficka karta tesko da cu moci da stavim na njega neki ventilator.Ova grafika je bas dugacka.Imam na kucistu 2 ventilator 12-tice.Nabudzicu nesto samo reko da mi ne crkne ploca.Preko CPU ide LC POWER LC-CC-95 Cosmo Cool
Koje je normalna temp za GTX 260 meni je sad trenutno 60 .Menjao sam pastu pre 15 dana i temp je ista kao i pre.

MilosNBG
I o tome sam razmisljao to je posao od 10-15 min ako ne upali ovo sa ventilatorima onda cu i to da probam.Videcu da nadjem neki mali ventilator od graficke karte.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slavkobgd re 25.08.2018. 15:37 #648995

status: user
broj poruka: 30

Resen problem sa termalnom pastom i malim ventilatorima od graficke katrice.
Hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs