Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Kingston UV500 120gb
STRANA 1 OD 1
Guest Kingston UV500 120gb 28.08.2018. 22:34 T66148

status: user
broj poruka: 583
Sta ovde ne valja ?

Sve je podeseno kako treba...


http://i65.tinypic.com/2vbogi1.jpg


Asus b85 ploHa
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Jesi li ubo Kingstona u žute portove? 28.08.2018. 22:37 #649119

status: user
broj poruka: 4227
Instaliraj čipset i sata drajvere.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Re: Jesi li ubo Kingstona u žute portove? 29.08.2018. 01:18 #649121

status: user
broj poruka: 440
Da, da meni je razlika bila sa i bez INTEL RST na NVMe skoro 2-4x, uredno sam instalirao godinama Chipset drajvere a RST ne, kao ne treba mi cpanel za neki glupi menagment ako nemam RAID i to...

E da dodatno proveri gde je ubodeno SATA 2/3 port ako ih ima sto rece vlad i da li je RST upaljen u biosu...e sad ako je amd onda cvrc, ne znam da li on pored chipset drajvera ima nesto kao RST...

:: Instaliraj čipset i sata drajvere
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Jesi li ubo Kingstona u žute portove? 29.08.2018. 14:35 #649128

status: user
broj poruka: 312
koji bre NVME kad je ovo obican SSD a ima ga i u M.2 SATA? Sta haluciniras?
Kakvi bre drajveri za chipset jbt? O ljudi sta je ovde psihijatrijskih bolesnika...

Druze nema sta da bodes, to govno od programa laze, proveri ti kako se taj SSD ponasa u realnom radu, uzmi prebacuj odnosno upisuj na njega nesto, prevrnuce tih 60MB/s garant. Ako ne prevrne - menjaj ili prethodno isprobaj jos negde pa menjaj, nije Haswell chipset nesto specijalno nov da mu trebaju neki ekstra drajveri.


:: Da, da meni je razlika bila sa i bez INTEL RST na NVMe skoro 2-4x, uredno sam instalirao godinama Chipset drajvere a RST ne, kao ne treba mi cpanel za neki glupi menagment ako nemam RAID i to..
::
:: E da dodatno proveri gde je ubodeno SATA 2/3 port ako ih ima sto rece vlad i da li je RST upaljen u biosu...e sad ako je amd onda cvrc, ne znam da li on pored chipset drajvera ima nesto kao RST..
::
:: :: Instaliraj čipset i sata drajvere
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlad
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest zz 29.08.2018. 15:21 #649130

status: user
broj poruka: 583



Nisam resio..

Mada u realnom radu da je brz to stoji..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 29.08.2018. 20:13 #649138

status: user
broj poruka: 3342
Proveri u BIOS da li ti je ukljucen AHCI mod.
Ako nije ukljuci i instaliraj AHCI drajver u Win (drajveri za chipset to imaju), prvo pogledaj u device manager da li nema neka stavka koja nije instalirana.

Otvori My Computer, klikni desnim na SSD, pa na properties i pogledaj pod policies da li je ukljucen - enable write caching on the device. Ako nije, stikliraj i na OK. Ako jeste, odstikliraj, pa stikliraj i na OK.

Proveri da li ti je ukljucen TRIM.
Start - Run, ukucaj cmd, stisni enter.

Ukucaj : fsutil behavior query disabledeletenotify i stisni enter.

Ako dobijes 1 na kraju, onda nije ukljucen i ukljucujes ga sa:

fsutil behavior set disabledeletenotify 0 pa enter.

Proveri brzine onda.

Intel RST (IRST) generalno nije potreban, jer sluzi za RAID, ali moze da ubrza sistem malo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 29.08.2018. 20:45 #649141

status: user
broj poruka: 289
Sve ovo sto nexus kaze, stim sto mi pade na pamet da program mozda buni to sto je ovo 3D NAND. Mozda nije updejtovan da registruje to kako treba. U principu, nikakvi posebni drajveri ne bi trebali za SSD.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Re: Re: Jesi li ubo Kingstona u žute portove? 30.08.2018. 09:50 #649156

status: user
broj poruka: 200
Skineš samo drajvere bez RAID managera, f6flpy-x64.zip...
http://tinyurl.com/yckz6jo8
http://tinyurl.com/y96wha9x
...


:: Da, da meni je razlika bila sa i bez INTEL RST na NVMe skoro 2-4x, uredno sam instalirao godinama Chipset drajvere a RST ne, kao ne treba mi cpanel za neki glupi menagment ako nemam RAID i to..
::
:: E da dodatno proveri gde je ubodeno SATA 2/3 port ako ih ima sto rece vlad i da li je RST upaljen u biosu...e sad ako je amd onda cvrc, ne znam da li on pored chipset drajvera ima nesto kao RST..
::
:: :: Instaliraj čipset i sata drajvere
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlad
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Re: .... 30.08.2018. 19:01 #649169

status: user
broj poruka: 440
To je ono sto i ja pricam za RST, nisam ga instalirao jer je genaralno za raid i ne treba, kao sto i kaze kolega pacijent Krieger, a kad ga instaliras, SSD radi brze bilo obican ili NVMe...


:: Proveri u BIOS da li ti je ukljucen AHCI mod
:: Ako nije ukljuci i instaliraj AHCI drajver u Win (drajveri za chipset to imaju), prvo pogledaj u device manager da li nema neka stavka koja nije instalirana
::
:: Otvori My Computer, klikni desnim na SSD, pa na properties i pogledaj pod policies da li je ukljucen - enable write caching on the device. Ako nije, stikliraj i na OK. Ako jeste, odstikliraj, pa stikliraj i na OK
::
:: Proveri da li ti je ukljucen TRIM
:: Start - Run, ukucaj cmd, stisni enter
::
:: Ukucaj : fsutil behavior query disabledeletenotify i stisni enter
::
:: Ako dobijes 1 na kraju, onda nije ukljucen i ukljucujes ga sa
::
:: fsutil behavior set disabledeletenotify 0 pa enter
::
:: Proveri brzine onda
::
:: Intel RST (IRST) generalno nije potreban, jer sluzi za RAID, ali moze da ubrza sistem malo
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs