Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Povezivanje 2 monitora problem
STRANA 1 OD 1
hotixbre Povezivanje 2 monitora problem 31.08.2018. 11:40 T66154

status: user
broj poruka: 2
Pozdrav svima,
Imam problem sa povezivanjem 2 monitora, jedan je preko DVI, a drugi preko HDMI-a.

Znaci kupio sam HDMI kabal i spojio na racunar, i u NVIDIA control panelu vidi drugi monitor, ali je sive boje i na tom monitoru sve vreme ide ono NO Signal.
I kada stavim da se duplicira slika na oba monitora sve je isto jednostavno nema slike na drugom monitoru.
Mislio sam da je problem do HMDI-a pa sam kupio neki jos skuplji kabal medjutim ista je prica.
Ne znam kako da se pojavi slika na tom monitoru.
Hvala na pomoci, ako treba dodatna informacija pitajte.
Probao sam i neki drugi monitor, i TV i ista je prica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Povezivanje 2 monitora problem 31.08.2018. 13:37 #649187

status: user
broj poruka: 18930
Dobrodošao na forum :)

Najjednostavnija varijanta, probaj da pritisneš 3 puta `Windows+P` (extended), pa vidi jel se pojavila slika na monitoru. Ako ne, onda treba da pročačkaš samo u nVidia podešavanjima, prosto je, samo ideš na `multiple displays`, tu su ti sve opcije vezane za monitor i mora drugi monitor da bude upaljen, bice detektovan.


:: Pozdrav svima
:: Imam problem sa povezivanjem 2 monitora, jedan je preko DVI, a drugi preko HDMI-a
::
:: Znaci kupio sam HDMI kabal i spojio na racunar, i u NVIDIA control panelu vidi drugi monitor, ali je sive boje i na tom monitoru sve vreme ide ono NO Signal
:: I kada stavim da se duplicira slika na oba monitora sve je isto jednostavno nema slike na drugom monitoru
:: Mislio sam da je problem do HMDI-a pa sam kupio neki jos skuplji kabal medjutim ista je prica
:: Ne znam kako da se pojavi slika na tom monitoru
:: Hvala na pomoci, ako treba dodatna informacija pitajte
:: Probao sam i neki drugi monitor, i TV i ista je prica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hotixbre odgovor 31.08.2018. 13:45 #649188

status: user
broj poruka: 2
Pa fora je to sto sam to i radio, on u nvidiji vidi drugi monitor samsung, al je sive boje, i nece ga detektuje kad lupim da detektuje drugi, al vidi ga, i stavi mu drugu rezoluciju jer je manja rezolucija na njemu, ali ne da sliku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako ti baš nije teško 31.08.2018. 19:04 #649200

status: user
broj poruka: 4227
napiši koji su monitori i grafička u pitanju (marka i oznaka modela). Znam da si probao i sa drugim uređajima, ali hajde da definišemo konkretno okruženje s kojim radiš.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs