Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
SMS navlakusa - domaca nigerijska prevara
STRANA 1 OD 1
dbqp SMS navlakusa - domaca nigerijska prevara 03.09.2018. 17:12 T66164

status: user
broj poruka: 1368
Upozorite svoje starije i bliznje da se ne uzbudjuju zbog ovakvih gluposti, ovo mi je sticajem okolnosti stiglo majci dok sam spavao u svom stanu i zena se `ladno primila i oduzela sta je sa mnom... Bas zbog takvih situacija kako biste ih izbegli, pre svega mladji ljudi - obavezno edukujte svoje najblize da se ne primaju na ovakav vid prevare jer mozda nije problem u prokletom novcu vec u tome sto ce ih ovakva poruka potresti i zabrinuti...

Screenshot (prekriveni su broj i ime i prezime posiljaoca):
http://skr.rs/JAE

Post Net bi definitivno trebalo da povede racuna o ovakvim stvarima ali opet necu da komentarisem njihov posao, cilj posta je, ponovicu, da upozorite svoje najmilije da jednostavno ISKULIRAJU ovakve gluposti.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.09.2018. 18:42 #649250

status: user
broj poruka: 9460
Kakve veze ima posta i postnet sa ovim. Njima je posao da izvrse upatu na taj i taj broj i tu se sve zavrsava. Da li je prevara ili ne, njih to apsolutno ne interesuje niti im je u opisu posla da nagadjaju.

Ja sam inace uplatio 2400 da mu se nadje. :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: ... 03.09.2018. 22:34 #649254

status: user
broj poruka: 1368
Pa ima veze jer su prilicno neozbiljni i na ovaj nacin bi recimo ovaj indijanac lagano digao 1200 RSD od moje keve jer zena nije pojma imala gde sam u datom trenutku. Poruku mi je inace prosledila ona a stigla joj je pre cca. 24 casa dok sam spavao ko top i nisam mogao da cujem poziv pa makar zvonio kao Hram Svetog Save na crveno slovo.

Post Net podseca na transakcije kriptovalutama, nit ko zna ko si nit ko zna sta si, imas neko ime i prezime i broj kao sto je kod za wallet a ako ti enkriptuje ceo HDD ``moras`` da mu platis ili da se oprostis od svega sto imas, nije bas ekvivalentno ali tu je negde po jajarluku s tim sto su vece cifre u pitanju i s tim sto ti NECE otkljucati HDD kao sto ni moja keva koja je bila u tripu da mi je lose itd., itd., nece pomoci MENI nego napuniti dzep sa 10 eur tom djubretu od lika...

Ilegala cista! Treba ukinuti to pod hitno! Jbt, pa kad preko WU saljes novac znas li ti koliku formularcinu popunjavas, kao da treba da vadis vizu za USA zaboga...

Elem, naseo sam ja davno na nigerijsku prevaru kada me je danima vozao tip iz Benina i cak zvao na telefon sa pozivnog broja u Beninu, tada nije bilo whatsappa i vibera nego je sam placao gotovo uspesni pokusaj da me izvoza kao mladog majmuna. Pisao sam ja o tome na PC berzi do detalja i ironicno rekao da sam mu PLATIO 8K EUR sto je kasnije zavrsilo na jednom bajkerskom forumu (znam lika licno koji mi je pokazao temu sa tog foruma) ali hvala Bogu nisam bio toliki indijanac a niti sam imao toliko gotovine kod sebe...



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Kakve veze ima posta i postnet sa ovim. Njima je posao da izvrse upatu na taj i taj broj i tu se sve zavrsava. Da li je prevara ili ne, njih to apsolutno ne interesuje niti im je u opisu posla da nagadjaju
::
:: Ja sam inace uplatio 2400 da mu se nadje. :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez ... 03.09.2018. 23:04 #649255

status: user
broj poruka: 98

Hir vi gou agejn...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Ma malo sam napet... 03.09.2018. 23:11 #649256

status: user
broj poruka: 1368
Bem li ga brate, keva mi nije spavala celu proslu noc zbog ovoga i zato sam kacio temu i printscreen, ne bih voleo da se ikome na ovom svetu tako nesto dogodi pogotovo jer je zena srcani bolesnik i mogu samo da pretpostavim koliko je brinula sve dok se pukom srecom nisam javio u 04.30 jutros... Sami Bog me je probudio jbt a ladno je htela da cima policiju tj. jako malo joj je falilo...

Eto, nije bas zahebancija dragi moji, ume ovo ljude koji veze nemaju sa ovakvim nacinom kriminala i te kako da pogodi...

Da smo zdravo, odoh ja sada na kunt a baja koji je autor SMS-a nek gori u paklu xD =)


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nisam nista razumeo: u cemu je krivica PostNet-a? 04.09.2018. 02:07 #649257

status: user
broj poruka: 10985
To jest, pitanje glasi: sa KOJEG TEL. BROJA je tvojoj majci poslata poruka? Ne razumem...


A i slabo si obavesten o nigerijama i bocvanama u Serbistanu - obrati paznju na datum, mesec i godinu:
https://is.gd/aTkhQL

10.03.2015

``U situacijama kada utvrdi zloupotrebu, “Telekom Srbija” blokira svaki broj sa koga se vrši uznemiravanje. Korisnike savetujemo da na SMS poruke sa nepoznatih brojeva ne odgovaraju...``
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs