Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
USB tastatura i mis ne rade....
STRANA 1 OD 2  
Hyper USB tastatura i mis ne rade.... 04.09.2018. 12:47 T66166

status: user
broj poruka: 563
Ovako problem je sto ne rade ni jedan USB mis i tastatura ,ni u windows 7,10 ni u BIOS-u.....dok flash-evi rade?Koji bi mogao biti problem,da su crkli USB ulazi ne bi radio ni flash?

ploca je LGA1155 Asus P8P67-pro

da napomenem u biosu je sve ukljuceno vezano za USB,pre par dana je sve normalno radilo.....jedino je promenjeno kuciste,napajanje,hard disk,graficka....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Par informacija 04.09.2018. 14:39 #649273

status: user
broj poruka: 200
Jesi li usput instalirao novi Windows ili su `odjednom` prestali fa rade posle ove zamene hardware-a? Jesi li probao sve USB portove, pozadi na ploci i recimo napred na kucistu? Jesi li uradio u BIOS-u `Load Setup defaults`?
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Par informacija 04.09.2018. 14:41 #649274

status: user
broj poruka: 563
posle zanene navedenog hardwera,ne rade ni u biosu ni na sveze instaliranim sistemima,bios na deafult,ali fleske rade,mozda napajanje?Takodje front panel usb ne radi...


:: Jesi li usput instalirao novi Windows ili su `odjednom` prestali fa rade posle ove zamene hardware-a? Jesi li probao sve USB portove, pozadi na ploci i recimo napred na kucistu? Jesi li uradio u BIOS-u `Load Setup defaults`
:: ..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 04.09.2018. 14:51 #649275

status: user
broj poruka: 200
Koji sistem Win 7?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 04.09.2018. 14:52 #649276

status: user
broj poruka: 563

Ne verujem da je do sistem,mis i tastatura moraju da rade i biosu a on nema veze sa sistemom,sistem je 64bita....

:: Koji sistem Win 7
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon front panel usb 04.09.2018. 14:55 #649277

status: user
broj poruka: 200
Jesi li zakacio za odgovarajuci konektor na ploci front panel usb? Load setup defaults?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: front panel usb 04.09.2018. 14:59 #649278

status: user
broj poruka: 563
ima ih vise,ne radi ni jedan a radio je pre novog kucista


:: Jesi li zakacio za odgovarajuci konektor na ploci front panel usb? Load setup defaults
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon konektori 04.09.2018. 15:05 #649279

status: user
broj poruka: 200
Proveri jos jednom konektore na kucistu, proveri jesi li zakacio usb2 u usb2 konektor, isto vazi i za usb3, prodji polako bios stavke mozda ne treba sve da bude `upaljeno`.
...

Na kraju mozda je stvarno otkazala ploca!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: konektori 04.09.2018. 15:08 #649281

status: user
broj poruka: 563
provericu ali sve je radjeno,ali zasto rade fleshevi ako je crka usb kontroler,hvala ti u svakom slucaju


:: Proveri jos jednom konektore na kucistu, proveri jesi li zakacio usb2 u usb2 konektor, isto vazi i za usb3, prodji polako bios stavke mozda ne treba sve da bude `upaljeno`
:: ..
::
:: Na kraju mozda je stvarno otkazala ploca
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 04.09.2018. 15:27 #649282

status: user
broj poruka: 200
Proveri da li si dobro gurnuo konektor od napajanja. Jesi li sacuvao staro napajanje? Ja znam da je sad sve to smaranje da se ispita ali na kraju probaj i njega...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 04.09.2018. 15:31 #649283

status: user
broj poruka: 563
to cu obavezno probati....ne znam sta drugo


:: Proveri da li si dobro gurnuo konektor od napajanja. Jesi li sacuvao staro napajanje? Ja znam da je sad sve to smaranje da se ispita ali na kraju probaj i njega..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Revizije 04.09.2018. 16:33 #649285

status: user
broj poruka: 200
Vidim da je to ploca sa vise revizija i sa vise ugradjenih usb3 kontrolera, pretpostavljam da u medjuvremenu nisi menjao BIOS ali ako jesi proveri da li si ugurao odgovarajuci BIOS. Proveri u `Onboard Device Configuration` da nisi slucajno iskljucio dodatni USB kontroler.

Jos jedino sto mi pada na pamet, evo necu vise da davim:

http://tinyurl.com/ybgat8mb
...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp 04.09.2018. 17:21 #649286

status: user
broj poruka: 1368
Iskljuci napajanje na prekidac i za svaki slucaj izvuci ga iz struje, bateriju izvadi na 3-5 minuta a zatim ostavi jedan RAM modul i vrati staru graficku ako je jos imas. Onda raskaci sve zivo sa napojnih kablova - SSD, HDD, dakle ostavi ga samo da moze da baci sliku.
Nakon toga bi morala ploca da vidi misa i tastaturu ukoliko su ispravni i onda udji u bios, podesi kako inace stoji pa vrati jednu po jednu komponentu nazad (dok je napajanje ponovo iskljuceno) i valjda je to to.
Nesto ga je opasno zbunilo.
Preporuka: PROBAJ PRVO SA PS/2 misem i tastaturom ako ih imas pa vrati USB tastaturu i misa ako rade i metodom eliminacije vidi sta je geknulo u nadi da nije nista.
Za pocetak prvo i ponajpre - stavi provereno i ispravno napajanje.
Ja vise nemam ideju sta jos da radis, jako mi je cudan problem.

Odgovori mi pre svega da li zasvetle lampice na tastaturi prilikom paljenja racunara?



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 04.09.2018. 19:50 #649288

status: user
broj poruka: 563

sutra ce biti sve pokusano ponovo,tastature misevi neki zasvetle a neki ne kao da ne dobiju struju...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 04.09.2018. 20:36 #649289

status: user
broj poruka: 2155



probaj zadnje USB portove, znaci one koji su direktno zakaceni na plocu, vidi drajvere u win da li su instalirani za usb, proveri u device manager-u da li detektuje povezane uredjaje. USB tastatura i mis ne rade u bios-u uvek, ploca prvo detektuje PS2 port pa ako on proradi onda usb, zato uvek imam staru tastaturu pri ruci, posebno kada radim restartovanje bios-a na default vrednosti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.09.2018. 21:14 #649290

status: user
broj poruka: 9460
Izvadi plocu na astal i probaj. Ako radi, mozda se negde nesto spaja na masu, mozda odstojnici za MB nisu na pravim mestima u kucistu...
Garant se 5V negde spaja. Fleski verovatno treba manje napona za rad, dok tastatura i mis idu preko duzih kablova i samim tim im je potrebna veca struja, pa ako negde gubi, spaja se sa kucistem, eto.
Resi to sto pre dok nije nesto vise odapelo.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 04.09.2018. 21:58 #649293

status: user
broj poruka: 4228
+1

Moguće da na kućištu ima neki metalni odstojnik postavljen za uATX ili je na matičnu pao neki šraf, pa nešto kratko spaja. Odšrafi matičnu i kao što gilopile napisa stavi je `na astal`. Pre toga je okreni naopačke i proveri da li nešto metalno `otpada` sa ploče.

Takođe, ako si već premeštao ploču u drugo kućište hoće oni zupci od zadnjeg limčića da se `zariju` u usb, lan... Proveri i to.

Inače, Hyper, odlična ti je konstatacija `jedino je promenjeno... SVE`

Pozdrav!

Vlada

:: Izvadi plocu na astal i probaj. Ako radi, mozda se negde nesto spaja na masu, mozda odstojnici za MB nisu na pravim mestima u kucistu..
:: Garant se 5V negde spaja. Fleski verovatno treba manje napona za rad, dok tastatura i mis idu preko duzih kablova i samim tim im je potrebna veca struja, pa ako negde gubi, spaja se sa kucistem, eto
:: Resi to sto pre dok nije nesto vise odapelo
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 BIOS 05.09.2018. 11:54 #649301

status: user
broj poruka: 1234
Kako uđeš u BIOS ako ne radi tastatura?

Nije promenio ploču, procesor i memoriju.

Tako da može da bude neki spoj kućište-ploča.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 05.09.2018. 14:41 #649306

status: user
broj poruka: 3345
Koja je revizija te ploce?

I da, proveri da li si ti to lepo namontirao u kuciste, bez da pravi spoj negde.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: BIOS 05.09.2018. 19:00 #649314

status: user
broj poruka: 4228
Možda ima ps/s tastaturu.

Pozdrav!

Vlada

:: Kako uđeš u BIOS ako ne radi tastatura
::
:: Nije promenio ploču, procesor i memoriju
::
:: Tako da može da bude neki spoj kućište-ploča
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 06.09.2018. 18:02 #649339

status: user
broj poruka: 563

Sve pokusano i zakljucak je da zadnji izlazi ne dobijaju struju kao i front panel,USB 2 samo rade za flesheve zbog manje zahtevnosti ocigledno....sve ostalo ne radi,ni LAN ni Audio....svi kontroleri su ispravni i sistem se ih normalno vidi,mrezna postoji,zvuk radi...kratak spoj negde postoji i on je potvrdjen sad gde to sam bog zna,koliko bi ovo ksotalo za popravku,a ploca je p8p67 m ja sam gore pogresio....hvala vam svima na pomoci u svakom slucaju....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: re 06.09.2018. 18:43 #649341

status: user
broj poruka: 2936
Brate ala si se ti upetljao.
1`.samo rade za flesheve zbog manje zahtevnosti ocigledno` = apsolutno netacno,jer usb napaja risiver koji je manji potrosac od fleske,a tastatura i mis napajaju baterije
2.`.kratak spoj negde postoji` = 99.9% ne bi mogao da upalis plocu(tako je konstruisana)
3. vidi u bios-u one postavke za Legacy USB, to precesljaj malo...



Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


::
:: Sve pokusano i zakljucak je da zadnji izlazi ne dobijaju struju kao i front panel,USB 2 samo rade za flesheve zbog manje zahtevnosti ocigledno....sve ostalo ne radi,ni LAN ni Audio....svi kontroleri su ispravni i sistem se ih normalno vidi,mrezna postoji,zvuk radi...kratak spoj negde postoji i on je potvrdjen sad gde to sam bog zna,koliko bi ovo ksotalo za popravku,a ploca je p8p67 m ja sam gore pogresio....hvala vam svima na pomoci u svakom slucaju...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Re: re 06.09.2018. 19:00 #649342

status: user
broj poruka: 563

Koje baterije napapaju usb tastaturu i mis?Ne bezicnu nego USB
Flesh ocigledno ima dovoljno struje kada radi,LAN i Audio takodje ne radi,U biosu je sve kako treba....

:: Brate ala si se ti upetljao
:: 1`.samo rade za flesheve zbog manje zahtevnosti ocigledno` = apsolutno netacno,jer usb napaja risiver koji je manji potrosac od fleske,a tastatura i mis napajaju baterij
:: 2.`.kratak spoj negde postoji` = 99.9% ne bi mogao da upalis plocu(tako je konstruisana
:: 3. vidi u bios-u one postavke za Legacy USB, to precesljaj malo..
::
::
::
:: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
::
::
:: ::
:: :: Sve pokusano i zakljucak je da zadnji izlazi ne dobijaju struju kao i front panel,USB 2 samo rade za flesheve zbog manje zahtevnosti ocigledno....sve ostalo ne radi,ni LAN ni Audio....svi kontroleri su ispravni i sistem se ih normalno vidi,mrezna postoji,zvuk radi...kratak spoj negde postoji i on je potvrdjen sad gde to sam bog zna,koliko bi ovo ksotalo za popravku,a ploca je p8p67 m ja sam gore pogresio....hvala vam svima na pomoci u svakom slucaju...
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 06.09.2018. 19:02 #649344

status: user
broj poruka: 3345

Ovako,

raskopcaj komp i izvadi plocu napolje. Izvadi bateriju sa nje i imas sa desne strane ploce CLRRTC nesto sa tri pina i dzamperom. Prebaci dzamper u polozaj pored, sacekaj 30 sekundi, vrati dzamper, vrati bateriju. Vrati plocu u kuciste, pogledaj da nesto ne kaci, zasrafi je na odstojnike i polako kopcaj sve kako treba.
Pusti komp i rad.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 06.09.2018. 19:03 #649345

status: user
broj poruka: 563
Sve je to vec uradjeno,cak je izprogramiran novi bios cip iz dosade i sve isto....

::
:: Ovako
::
:: raskopcaj komp i izvadi plocu napolje. Izvadi bateriju sa nje i imas sa desne strane ploce CLRRTC nesto sa tri pina i dzamperom. Prebaci dzamper u polozaj pored, sacekaj 30 sekundi, vrati dzamper, vrati bateriju. Vrati plocu u kuciste, pogledaj da nesto ne kaci, zasrafi je na odstojnike i polako kopcaj sve kako treba
:: Pusti komp i rad
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 06.09.2018. 19:05 #649346

status: user
broj poruka: 2936
Sry , sve vreme mislim da je bezicna.Cek sad te ne razumem uopste.Nista sa zadnje starne ne radi sem fleske?


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs