Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Novi korisnik IPhone, prebacivanje slika i kontakata sa Samsung-a
STRANA 1 OD 1
arogan Novi korisnik IPhone, prebacivanje slika i kontakata sa Samsung-a 05.09.2018. 19:34 T66172

status: user
broj poruka: 524
Danas sam mlađem detetu kupio Iphone 6S, do sada je imala Samssung J5 16.
Sa Samsunga sam skinuo sve slike i vedeo zapise i izvezene kontakte (vcf) na Laptom.
Kada spojim Iphone 6S, na njemu odobrim pristup multimedijalnim podacima, kada uđem u njega preko Explorera imam samo jdan folder (mislim da je Media, sada mi je tf na prvom punjenju pa ne mogu da proveerim, ali ime foldera nije važno). Kada uđem u folder tu mi stoje današnje slike sa kamere, ali kada hoću desni klik, Paste mi je sivo iako sam pre toga kopirao neke slike sa Samsunga.
Očigledno da IPhone preko Explorera ne dopušta upis.
Pošto sam novi korisnik IPhona i ne znam ništaa o njemu (a posedujem napredno znanje na računaru), kako sa Laptopa da prebacim slike sa starog Samsung telefona na Phone.
Verovatno na IPhone-e trebam da kreiram iCloud nalog (danas sam detetu kreirao nalog na telfonu bez koga mi nije dao da skidam softver (Viber i sl.), mislim da to nije iCloud nalog, nego pandan googl nnalogu, a kreiran je na osnovu gmail adrese.
Ako je moja pretpostavka tačna verovatno da može preko iClouda, da li preko računara mogu da se nakačim na folder na iCloud-u i da uradim copy/passte fajlova sa Samsunga.

Da li postoji neki drugi naćin prebacivanja fajlova sa Samsunga na iPhone.
Koliki je memorijski kapacitet iCloud naloga, uzo sam iPhone 6S sa 16 MB zbog antidamping cene, pa mi je dodatni virtuelni memorisjki prostor jako potreban.
Da li mogu kontaakt da se uvezu preko vcf fajla, ako ne da li radi sinhronizacija sa google nalogom na iPhone-u ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pocni od treceg nacina (za kontakte). 06.09.2018. 01:34 #649327

status: user
broj poruka: 10985
1 On the new iPhone open Settings
https://is.gd/zsp5QN

ili:

Transferring photos:
https://is.gd/QGa3vX

To transfer your photos from Android to iPhone, simply connect your Android phone to your PC or Mac. Choose the photos and videos you want to move, and drag them to a folder on your computer. For simplicity we would create a new folder on the Desktop called `Photos for transfer`.

Now plug in your iPhone to your PC or Mac, open iTunes, and click your iPhone. Click Photos, select the `Sync Photos from` checkbox, and choose the folder into which you saved your photos. Click Apply and the photos will sync to your iPhone.

ili:
How to Transfer VCF Contacts to iPhone iPad?
https://www.betterhostreview.com/?p=3993

Firstly you will need to set up your email account on iPhone or iPad if not yet.

Log on your email account from a web browser on your computer, attach the VCF vCard file to a new email and send to yourself or the email account which you have configured on your iPhone or iPad. Then go to receive this email on your iOS device. You can directly tap to open the VCF file in the Mail app on iPhone or iPad.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs