Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
kako sačuvati licencu
STRANA 1 OD 1
kefalo81 kako sačuvati licencu 07.09.2018. 23:30 T66178

status: user
broj poruka: 775
Moja sestra ima komp kupljen u inostranstvu sa legalnim windows 10.
E sad komp nešto šteka, tj. sve se razdesilo.
Da se ne bi ja zezao sa podešavanjima ja bio reinstalirao.

E sad hteo bi da joj windows ostane legalan.
Da li je to moguće i kako?
Da li postoji negde neki kod koji ću kopirati pa ga upisati kad se bude radio reinstal?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Samo instaliaj istu verziju 07.09.2018. 23:49 #649369

status: user
broj poruka: 9380
Ako je aktivian UEFI, nece te ni pitati za verziju Windowsa, niti serijski broj, vec ce je sam instalirati. Ukoliko nije aktiviran UEFI, onda samo odaberi opciju da nemas serijski broj, odaberi verziju Windowsa koja je na tom laptopu i potom, po zavrsenoj instalaciji, Windows ce se sam aktivirati, bez potrebe za kucanjem serijskog broja ili bilo kakve tvoje intervencije. Potrebno je samo da laptop bude prilacen na internet. MS serveri imaju podatke (ID) komponenti tog laptopa, vezanih za serijski broj. Cim se zakaci na MS sajt radi aktivacije, uporedi HW IDs, vidi za koji je SN vezana ta konfiguacija, upise ti SN u sistem i aktivira ga.
Ukoliko je aktiviran UEFI u BIOSu, onda je sn vec upisan u BIOS i zato te na pocetku instalacije nece pitati ni za SN ni verziju Windowsa i to ce automatski povuci iz BIOSa.
MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Samo instaliaj istu verziju 08.09.2018. 03:59 #649377

status: user
broj poruka: 914

To nema veze da li je UEFI aktiviran vec da li u biosu postoji Za win 7 OA2 a win 8,8.1 i 10 OA3 tabela.
Ako je brediran komp udri recovery, ako nije vidi da li je Pro ili koja Home cist ili SL Kako bi bii spreman ako ti zatrazi instalacioni disk , mada za home SL ide za atome,celerone i pentiume a cist Home za Core . Nece ti raditi kljuc HMSL-a na Pro verziji ili obratno.
Ali da ne tupim evo programa koji ce ti iscitati kljuc iz BIOS-a (TPM-a)
https://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html#DownloadLinks


:: Ako je aktivian UEFI, nece te ni pitati za verziju Windowsa, niti serijski broj, vec ce je sam instalirati. Ukoliko nije aktiviran UEFI, onda samo odaberi opciju da nemas serijski broj, odaberi verziju Windowsa koja je na tom laptopu i potom, po zavrsenoj instalaciji, Windows ce se sam aktivirati, bez potrebe za kucanjem serijskog broja ili bilo kakve tvoje intervencije. Potrebno je samo da laptop bude prilacen na internet. MS serveri imaju podatke (ID) komponenti tog laptopa, vezanih za serijski broj. Cim se zakaci na MS sajt radi aktivacije, uporedi HW IDs, vidi za koji je SN vezana ta konfiguacija, upise ti SN u sistem i aktivira ga
:: Ukoliko je aktiviran UEFI u BIOSu, onda je sn vec upisan u BIOS i zato te na pocetku instalacije nece pitati ni za SN ni verziju Windowsa i to ce automatski povuci iz BIOSa
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS High Sierr
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Advanced Tokens Manager 08.09.2018. 08:59 #649380

status: user
broj poruka: 200
Pogledaj ovo:
http://tinyurl.com/yc6b8u9v
http://tinyurl.com/y9obyyu3 (Backup Licence!)
...

MSActBackUp:
http://tinyurl.com/y9lfse4g (Backup Licence!)
...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 08.09.2018. 10:11 #649381

status: user
broj poruka: 2936
Apsolutno ti nista ne treba.Ako ti trazi kljuc(slucajno,a ne bi trebao) samo preskoci taj korak.Cim izadje na net sam se aktivira.Isto je i za 8-cu.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs