Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Kvalitetan OFTAMOLOŠKI pregled - promena stakla na naočarima?
STRANA 1 OD 2  
markopvict Kvalitetan OFTAMOLOŠKI pregled - promena stakla na naočarima? 12.09.2018. 16:06 T66189

status: user
broj poruka: 4515
Gde odraditi kvalitetan kompletan oftamoloski pregled. Treba mi preporuka ko od ovih privatnika radi top i sa dobrom opremom i dobrim strucnim kadrom.
Kada sam radio pregled kod drzavnog, ta doktorka sto mi je radila pregled, kao dodji u Oculus, ja tamo radim, da odradim full 35EUR :)

Cena mi je totalno nebitna, samo da je kvalitatan pregled, menjam stakla i povecava mi se dioptrija poslednje 3-4 godine... tj od kad sam krenuo da nosim naocare, sve gore i gore vidim.

Thx
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Alternativa 12.09.2018. 16:13 #649469

status: user
broj poruka: 1083
http://www.cps.org.rs/naocare.htm

http://drsulc.com/proizvod/oci/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 12.09.2018. 16:48 #649470

status: user
broj poruka: 289
Pa zato ti se povecava, sto menjas na svoju ruku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: re 12.09.2018. 16:50 #649471

status: user
broj poruka: 4515
menjam na svoju ruku? WTF

Necu da idem u opticarsku radnju gde prodaju naocare, da mi tamo `tetkica` odredi dioptriju!



:: Pa zato ti se povecava, sto menjas na svoju ruku
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon sb Sveti Vid... 12.09.2018. 17:00 #649472

status: user
broj poruka: 200
Isto kaze da je pregled 40e. Jel dugo sedis ispred racunara dnevno?
http://svetivid.com/cenovnik/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 12.09.2018. 17:08 #649473

status: user
broj poruka: 289
`menjam stakla i povecava mi se dioptrija poslednje 3-4 godine` Iz datog se zakljucuje da si menjao nekoliko puta u toku 3-4 godine. Ako nije tako ok, ali pisi jasnije. Inace, u `opticarskim radnjama` rade oftamolozi koji mogu biti kvalitetniji od izvikanih derikoza. Cena nista ne mora da znaci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Ako nosis naocare, svake 2 do 4 god, ces duplirati dioptriju 12.09.2018. 17:13 #649474

status: user
broj poruka: 1083
Zato primeni alternativu, i sredi kicmu a pogotovo vratne prsljenove

http://dodaj.rs/image/1R1Ah
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Plus ili minus? 12.09.2018. 17:34 #649475

status: user
broj poruka: 10984
Ako je plus, to ce se verovatno i dalje pogorsavati, donekle, pa ce stati. Ako je minus, nagli rast dioptrije (u tvojim godinama (cenim, po secanju, da si presao 40) ukazuje na neki tezi problem.
U Dobracinoj ulici, ``pri dnu``, beshe jedna dobra firmica za te poslove (brzo i efikasno ``utvrdjivanje dioptrije`` i izrada djozluka. ``Radnja`, da, ` ali stvarno radi radnju...

edit: sad nadjoh na gugl-mapama - Dioptra.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.09.2018. 18:10 #649476

status: user
broj poruka: 9460
Torto, a sta mislis kakva je sa mnom situacija, poceo sam da odaljavam tel da bih video. Skoro pa cela duzina ruke :) Znaci, nemogucnost da izostrim kada mi je nesto blizu, a pre toga sam video super. Maltene preko noci oslepih. Primetio slucajno u kupatilu kad sam citao sampon ( sitna slovca ), a pre toga video celu deklaraciju i uputstvo bez problema. Nisam jos vrsio nikakve preglede, obicno koristim lupu kada radim i donekle mi zavrsava posao za sada, ali zesci smor je ovo sve :(

45 gazim :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Sta je to kvalitetan oftamoloski pregled... 12.09.2018. 19:48 #649480

status: user
broj poruka: 7761
Evo kod mene u kraju lokalni opticar svake srede nudi besplatni pregled dioptrije...
Ali to nije oftamoloski pregled... to je provera dioptirje...
Kompletan oftamoloski pregled podrazumeva dosta toga a izmedju ostalog i ocni pritisak, ocnu duplju, itd...
Tako da ta cane od 35E nije tako puno...

Taj opticar kaze da on priznaje samo onu ocnu kliniku u bulevaru JNA (sada je bul. Oslobodjenja) na pola puta od autokomande do trosarine... pa nekoliko mesta prazno i onda ovi sto se reklamiraju na svim mogucim televizijama...

Meni licno se ne dopada sto ti kazes da si u poslednjih par godina prilicno puta menjao dioptriju... nije zgoreg da proveris i secer u krvi...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: ...@Gilopilence - ti si minuser (he, he, he!) 12.09.2018. 20:05 #649482

status: user
broj poruka: 10984
Situacija sa minusom razvija se ovako: sa 18 - 20 godina, ustanovi se da je dioptrija -0.25 - 0.5, pa doguras do dvojke, oko pedesete? E, sada se postavlja drugi problem - trebaju ti naocari ``za blizinu`` i naocari ``za daljinu`` (a dioptrija stakala je, nominalno, ista, to jest minus 2). Tu postoji neka caka sa uglovima pod kojima se prelama svetlost, daljina fokusa, valjda... Verovatno ti trebaju minuserke, ``za blizinu``.

edit: da se nadovezem na Abnera

Temeljna kontrola ociju podrazumeva pregled tkz. ochnog dna. Tu svasta moze da se (ot)krije.


:: Torto, a sta mislis kakva je sa mnom situacija, poceo sam da odaljavam tel da bih video. Skoro pa cela duzina ruke :) Znaci, nemogucnost da izostrim kada mi je nesto blizu, a pre toga sam video super. Maltene preko noci oslepih. Primetio slucajno u kupatilu kad sam citao sampon ( sitna slovca ), a pre toga video celu deklaraciju i uputstvo bez problema. Nisam jos vrsio nikakve preglede, obicno koristim lupu kada radim i donekle mi zavrsava posao za sada, ali zesci smor je ovo sve :
::
:: 45 gazim :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 12.09.2018. 20:19 #649484

status: user
broj poruka: 1372
Ja koliko znam, ozbiljnije provere tipa očno dno i sl, nema gotovo nijedna optičarska radnja, to ili kod državnog ili neka klinika.

@Gilopile
Baci lupu, to je veliko zlo, bukvalno za nekoliko dana korišćenja možeš da trajno upropastiš dioptriju.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 12.09.2018. 20:30 #649485

status: user
broj poruka: 289
@tortojed
Ako stavi minuserke imace problem sa daljinom. Ne znam kako se resava taj problem. Dvoje naocara, stakla sa dve dioptrije (pola-pola)...

Inace, kompletan pregled (ocno dno, pritisak) sam radio u `radnji` pre par godina za 800 din. Dole radnja, gore ordinacija. To je bilo u Kumodraskoj preko puta poste.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: re 12.09.2018. 20:38 #649486

status: user
broj poruka: 1083
Za to se kaze. imas naocare za citanje i naocare za daljinu.


:: @tortojed
:: Ako stavi minuserke imace problem sa daljinom. Ne znam kako se resava taj problem. Dvoje naocara, stakla sa dve dioptrije (pola-pola)..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 12.09.2018. 20:38 #649487

status: user
broj poruka: 1368
Ah te lupe, lupim ih lupom po ``staklu``... -1 na oba oka maltene od 13.-te godine a uz komp sam od 7.-me...
Čim skinem naočare - svane mi! Lakše mi je da gledam u ekran bez njih nego sa njima a opet nemam dobar ``fokus`` kad gledam sitna slovca na FHD/UHD televizoru. Polikarbonat, fotogrej i zaštita od veštačkog svetla... Ljudi sve više i više mislim da su LED svetla i LED tehnologija veće zlo od CRT i konvencionalnih volframskih lampi/sijalica odnosno halogenih. To što Jevropa hoće da se potrošnja struje svede na 0 kWh ako može ikako i što sve što guta struju (šporeti npr.) ide na indukciju ili gas je samo razlog što se povećava nivo obolelih od tog istog zračenja mrske mi reči da pomenem i mrzim taj horoskopski znak odnosno trovanja ugljendioksidom.
Pušač sam i to heavy kategorija ali iskreno, sve prokleto utiče na zdravlje, a VID ne bih voleo da izgubim ni pod razno. Nekako bih radije da prvo umrem a ukoliko se to desi ranije - naciljao bih srce nekim dobrim kvalitetnim kuhinjskim nožem.
Oprostite na mračenju ali zaista pričam iz duše, čuvajte oči ljudi moji, ne štedite na staklima, izbegavajte staklo zapravo već i fotogrej (potamnjuju na UV zracima - sunčevoj svetlosti) i svakako makar zaštita za elektronsko tj. veštačko svetlo i odmarajte oči kada vam ne trebaju naočare.

Pitanje: Lasersko skidanje dioptrije u Svetom Vidu? Uf, već mi je loše od naočara... bem ti ukleto prokletstvo. Joj strave i užasa za ljude sa plusom, muke proklete.


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Hrana, cirkulacija, kicma i sve ostalo utice i na vid i na celokupno zdravlje 12.09.2018. 20:48 #649488

status: user
broj poruka: 1083
https://www.facebook.com/brightside/videos/2133029447015024/

https://www.youtube.com/watch?v=Wr7HomPV9gE


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ne vidim na daljinu 12.09.2018. 21:44 #649489

status: user
broj poruka: 4515
isped kompa sam 8 sati dnevno minimum.

Krenuo sam da nosim naocare sa -0.75
Sad sam na poslednjem pregledu posle 4 godine -1.5 ili - 1.75
Na pregled idem kod drzavnog svake godine, zbog posla koji obavljam, ali mi se ne dopada sto dioptrija raste. Hocu da odradim ozbiljan pregled kod privatnika i da uzmem kvalitetna stakla.



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: ne vidim na daljinu 12.09.2018. 21:51 #649490

status: user
broj poruka: 1083
Dioptrija ce ti se povecavati sve dok ne promenes ishranu i sredis kicmu pa i cirkulaciju. A ocne misice treba ponovo aktivirati da bi brze fokusirale cilj.

:: isped kompa sam 8 sati dnevno minimum
::
:: Krenuo sam da nosim naocare sa -0.7
:: Sad sam na poslednjem pregledu posle 4 godine -1.5 ili - 1.7
:: Na pregled idem kod drzavnog svake godine, zbog posla koji obavljam, ali mi se ne dopada sto dioptrija raste. Hocu da odradim ozbiljan pregled kod privatnika i da uzmem kvalitetna stakla
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mogu samo da ti preporucim Diopta 12.09.2018. 23:14 #649492

status: user
broj poruka: 7694
Pricao sam sa likom koji radi tamo ,ono drugari smo ,vidim da si za kompom dosta ,postoje naocare sa specijalnim staklima za komp ,ne anti-reflex nego nesto najnovije ,ja nisam probao ,ali mi on kaze da su super ,skuplje su i od anti-reflex i kostaju oko 9-10 soma ,samo stakla + okvir.Po njegovim recima prijatne su ,ne pocrveni ti oko od naprezanja itd ... Mozes kod njih i da izmeris dioptriju itd ...Inace on sam nosi naocare ,stalno .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Mogu samo da ti preporucim Diopta 12.09.2018. 23:34 #649493

status: user
broj poruka: 1368
Pa pobogu raspitaj se gde šta i kako i pomozi ljudima, svi smo mi iza nekih ekrana po celi dan i noć, nemaju svi ultra mega giga napucane monitore sa ko zna kakvim panelčinama itd., itd..
Evo meni prvom šibni mejl sa linkom, ne štedim za to, a što se tiče maropvict-a neka on bude PRIORITETAN, računari koliko god da su izvor hleba svima živima su ipak đavolje sprave i života mi, ne shvatam više taj napredak tehnologije sve u nekom smeru ka tome da se čovek što brže samouništi i postane rob ovog prokletog sistema koji je po meni jedna velika greška i nepravda, 8 sati u ekran bez pauza od po 15 minuta na svakih 45... Jbt, pa ljudi moji ja ne znam života mi moga, poludeo bih načisto...

@nenika2009
Druže moj mili, ja sam se naježio na FB link, majonez, sir i margarin su objasnili šta je zlo, trebalo je da se testira i mleko i meso, a što se jaja tiče o tome ne bih, zdravo jaje tone na dno hladne vode a jaje koje je stajalo dugo ne tone, samo da se zna! Bude puno vazduha!

A za pušače poseban savet - primećujete li nekad kod jakih i skupih cigareta bukvalno tamno braon odnosno skoro crno na filteru? E pa toga nema korišćenjem ni najjačeg domaćeg duvana. Požute prsti brže jer nije OPRAN hemijom ali filter bude zlatno žut. Da, da, zlatno žut! POD HITNO LEGALIZACIJA PRODAJE DOMAĆEG DUVANA!


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Pricao sam sa likom koji radi tamo ,ono drugari smo ,vidim da si za kompom dosta ,postoje naocare sa specijalnim staklima za komp ,ne anti-reflex nego nesto najnovije ,ja nisam probao ,ali mi on kaze da su super ,skuplje su i od anti-reflex i kostaju oko 9-10 soma ,samo stakla + okvir.Po njegovim recima prijatne su ,ne pocrveni ti oko od naprezanja itd ... Mozes kod njih i da izmeris dioptriju itd ...Inace on sam nosi naocare ,stalno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Bilo koja prodavnica Diopte 12.09.2018. 23:59 #649495

status: user
broj poruka: 7694
to je lanac prodavnica ima ih vise po gradu ne znam gde mu je
najblize,on ce traziti naocare za komp u pitanju je ozbiljna firma.
Nije on ni prvi ni zadnji ,vecina programera ima taj problem.
Evo recimo moze u Novi Merkator oni tamo imaju prodavnicu 9-22 svaki
dan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ..... 13.09.2018. 00:27 #649496

status: user
broj poruka: 3342
Ako sedis za kompom i tebi je minus dioptrija, koja raste, pod hitno da se odvojis od kompa i bliskih predmeta, posebno stan/kuca - zatvoren prostor. Smanji to koliko mozes. Pokusaj sto vise da gledas na daljinu, koliko god mutno bilo, vezbaj tako ocne misice. U zavisnosti od problema, vezbe misica u ocnoj duplji mogu poboljsati vid, ali kako kome i neki put ne skroz. Vezbaj po danu, po noci. Sa naocarama i bez njih.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 13.09.2018. 00:55 #649497

status: user
broj poruka: 289
Najgore je igranje. Ne trepćeš, osuše se oči. Dioptrija ne gine. Programiranje je manji problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Pricao sam sa drugarom koji radi u Diopta 13.09.2018. 15:14 #649514

status: user
broj poruka: 7694
stakla se zovu eyeprotect ,9000 din kostaju stakla koja
pravi Diopta ,11000 din su Karl Zeiss uvozna (isto kupujes u Diopta),suzbijaju
plavu svetlost itd .. Ovo je cena samo za sociva ,okvir ie
posebno.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon SunsetScreen 13.09.2018. 15:29 #649517

status: user
broj poruka: 200
http://tinyurl.com/yaq9jw83

...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Smejurija od ponude 13.09.2018. 20:11 #649535

status: user
broj poruka: 4515
Satro svi bukirani za preglede narednih nedelju dana. Uradio pregled u diopti, koji se gadja sa pregledom od pre 10 meseci, za 2 god narasla dioptrija na minus 2,5. Uzeo sam stakla Zeiss sa svim layerima ukupno 16100din. Eto info ako nekog zanima. Ova domaca su precenjena patka iz grossoptica ugrinovci.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs