Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
restartuje se! I ne mogu da provalim u cemu je stvar...
STRANA 1 OD 1
Antilohije restartuje se! I ne mogu da provalim u cemu je stvar... 13.09.2018. 03:13 T66191

status: user
broj poruka: 684

Od odredjenog trenutka, ne mogu da identifikujem neki specijalan dogadjaj, desktop mi se restartuje. Najbolje sto mi pada na pamet je neki WIN 10 update.

Sta je u pitanju?

Processor AMD APU A12 9800 ristol Ridge 28nm Technology
RAM 16.0GB Dual-Channel 1197MHz (16-16-16-39)
ASRock AB350M Pro4 (AM4)

obicno nema skrina a ponekad se na kratko pojavi BSOD sa kodom - neki hardverski problem.

Testirao memoriju sa Mem86 - sve ok
Promenio napajanje nilo neko Crsair 500w, stavio drugo seasonic
Flleshovao bios do zadnje verzije
Procesor se greje do 85 stepeni kad nesto renderuje - zamenio termalnu pastu i dodao jos jedan fan u kuciste - bez promene...

Strucnjaci, pomoc publike?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Smušeno 13.09.2018. 07:15 #649498

status: user
broj poruka: 6643
ba-ga`, ne razumem te baš. Desktop se ne restartuje. Restartuje se operativni sistem, ILI neki program koji zaglavljuje unutar operativnog sistema, ako je podešen na automatsko pokretanje. Isto doduše, važi i za sistemske procese, ali svakako ne za #desktop#.
Recimo, da je to ipak operativni sistem.
Odgovor se nalazi u BSOD poruci. Podesi da ti se windows NE RESTARTUJE u slučaju kraha već da ti ostane BSOD poruka dok ga ručno ne restartuješ, i, onda slikaj-prepiši kod greške koja je prouzrokovala BSOD. Postuj je ovde, ali, lakše ti je da je upišeš u google ili program specijalizovan na bsod, koji će ti objasniti karakter i mogući uzrok greške.... to isto ćemo i mi uraditi ako nam kaćeš koja ti se greška pokazuje.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 13.09.2018. 12:35 #649506

status: user
broj poruka: 1586
Jesdi pogledao event viewer, da vidis da li neka aplikacija pravi problem?


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije hvala na odgovirima 13.09.2018. 14:57 #649510

status: user
broj poruka: 684
@Pisko - normalno da sam gledao poruku i googlao - da sad ne trazim opet kod (slikam, prepisujem, kacim ovde) - vec rekoh - kod na bsodU kaze da je HARDVERSKI PROBLEM.

jedino slicno sto sam nasao na netu je da se neki zale kako nestabilno radi pomenuta poloca sa drugim APU - Ryzen 5 2400g, izaziva overheat itd. Palio sam i gasio BSOD u windowsu, razlika je sto se pri upaljenom BSODu plavi prozor ponekad pojavi na na manje od jedne sekunde pre gasenja (a uglavnom uopste)

@MilosNBG - gledao sam, nije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 13.09.2018. 15:11 #649512

status: user
broj poruka: 2998
Da li si probao da ugasis fast boot?

https://lifehacker.com/enable-this-setting-to-make-windows-10-boot-up-faster-1743697169

Samo nemoj enable nego disable.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 13.09.2018. 15:17 #649515

status: user
broj poruka: 3104

Morace ovde da padne jedan reinstal Wina.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Proveri hrd disk HDD Sentinelom 13.09.2018. 15:25 #649516

status: user
broj poruka: 9381


MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije hvala 13.09.2018. 15:58 #649518

status: user
broj poruka: 684

@JovanZ - fast boot - nisam ugasio, mogu da probam

@Srdjanc - I ja bih rekao...

@VMARC - HDDs sam proverio, sentinel kaze perfect stanje

Cini mi se da su situacije u kojima se komp, pardon sistem, restartuje vezane za video - obicno kad gledam neki film, enkodiram nesto iz jednog u drugi format itd. Ali i dok se nesto daunloaduje, ili postoji neki transfer fajlova sa jednog na drugi disk, particiju. Tu temperatura processora naravno skoci na 85 celzijusa (pratio sam sa speccy)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 13.09.2018. 18:13 #649527

status: user
broj poruka: 2155


ne mora da znaci da je do hardvera, kad bi postavio sliku ovde mogo lakse bi ti utvrdili problem. Mnogo puta win kaze da je hardver a ono konflik izmedju softvera i hardvera i uvek bude problem u sfotveru ( kodek, drajver, aplikacija, virus, adware ... )

probaj sve to iz safe moda da uradis ako se tad ne restartuje onda definitivno imas problem sa softverom.

elem jos jednom daj kod ili sliku, ili probaj sebi da postavis ovako pitanje kako si ga ti definisao pa vidi da li bi moga da das neki konkretan odgovor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: re 13.09.2018. 18:36 #649529

status: user
broj poruka: 3104
:: Mnogo puta win kaze da je hardver a ono konflik izmedju softvera i hardvera i uvek bude problem u sfotveru ( kodek, drajver, aplikacija, virus, adware ...
::

Ovo jeste tacno, skoro sam pukao mozak razmisljajuci sta sam uradio pogresno, kad ono samo renderovanje nije bilo dobro. https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=66161&forid=23&katid=6
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Testiraj sa live CD/USB 14.09.2018. 01:35 #649543

status: user
broj poruka: 776
Meni je uvek to bio najbolji pokazatelj. Stavis na flesku neki live OS, npr linux mint (najslicniji windowsu) i peglas po aplikacijama, pogledaj neki film/seriju, kopiraj fajlove, tj radi aktivnosti koje dovode do BSOD-a i ako sve sljaka kako treba onda reinstall windowsa ce 100% resiti problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije elem 14.09.2018. 02:23 #649544

status: user
broj poruka: 684
U trenutku kada sam otvorio temu - Juce- bilo je vec nekoliko nedelja kako me muci ovaj problem i postao sam prilicno `ocajan`...

Dakle juce, zadnji put kada se restart desio, prilikom istog windows je uradio ponovo neki update, sa porukom `please do not turn off your computer until we finish sa tvojim apdejtom`. Wrteo je ono do 100%, restartovao se sam jos jednom kada je zavrsio update.

Od tada - problem se nije pojavio ponovo!? Ja pokusavam da radim sve sto mi se ranije cinilo da izaziva taj restart ali ne desava se... Zakacio sam par externih HDD copirao simultano sa jednog na drugi, pustio enkodiranje, gledam film i downloadujem kroz browser i downloader istovremeno ali nista!?

Zasto se sada ne restartuje!!!???

Javljam se ponovo ako se pojavi... Da li je moguce da sam bio u pravu kada sam rekao u prvom postu da je neki Win update izazvao ovo?!?

A ovaj ga fixnuo:
September 11, 2018—KB4457128 (OS Build 17134.285)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 14.09.2018. 15:34 #649549

status: user
broj poruka: 3345
Imas odgovor. Prethodni update je bio problematican, ovaj je ispravio.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: .... 14.09.2018. 23:28 #649552

status: user
broj poruka: 4228
+1

Pozdrav!

Vlada

:: Imas odgovor. Prethodni update je bio problematican, ovaj je ispravio
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ustanik Sedmica rulez 17.09.2018. 23:13 #649624

status: user
broj poruka: 1
Dobro je da je problem rešen. To se na Sedmici nikada nije dešavalo. Ne zato što nije bilo loših zakrpa, nego zato što si uvek mogao da biraš šta ćeš da instaliraš. Gde god mi je neophodan Windows, Sedmicu i dalje dižem bez razmišljanja, a Desetku samo na VM-u.

Od pomisli da će zakrpa da mi zaglupavi sistem na neodređeno vreme, a da se ja u svemu ništa ne pitam, diže mi se kosa na glavi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: restartuje se! I ne mogu da provalim u cemu je stvar... 18.09.2018. 09:34 #649626

status: user
broj poruka: 1066
Ako se digne windows do kraja i vidis ikone onda je nesto hrdverske prirode ako ne nego dodje samo do ucitvanja windowsa onda je problem u podesavanjima za achi i ide ili raid. Moras da probs to...

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard ASUS M5A99FX PRO R2.0
Kingston HyperX Blue 2x4 gb 1600
Sapphire Vapor-X R9 280X 3G D5
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

::
:: Od odredjenog trenutka, ne mogu da identifikujem neki specijalan dogadjaj, desktop mi se restartuje. Najbolje sto mi pada na pamet je neki WIN 10 update
::
:: Sta je u pitanju
::
:: Processor AMD APU A12 9800 ristol Ridge 28nm Technolog
:: RAM 16.0GB Dual-Channel 1197MHz (16-16-16-39
:: ASRock AB350M Pro4 (AM4
::
:: obicno nema skrina a ponekad se na kratko pojavi BSOD sa kodom - neki hardverski problem
::
:: Testirao memoriju sa Mem86 - sve o
:: Promenio napajanje nilo neko Crsair 500w, stavio drugo seasoni
:: Flleshovao bios do zadnje verzij
:: Procesor se greje do 85 stepeni kad nesto renderuje - zamenio termalnu pastu i dodao jos jedan fan u kuciste - bez promene..
::
:: Strucnjaci, pomoc publike?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs