Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Pitanje za clanove koji se bave video editovanjem....
STRANA 1 OD 1
Hyper Pitanje za clanove koji se bave video editovanjem.... 16.09.2018. 13:41 T66200

status: user
broj poruka: 563

Kakve su ovo kartice i za sta tacno sluze,takodje i koja je njihova vrednost?

https://imgur.com/a/UApvi06
https://imgur.com/a/68mp9qH
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ladnoimam Grass Valley profi oprema za video montazu 16.09.2018. 14:27 #649594

status: user
broj poruka: 36
To je kartica sa raznim hardverskim efektima za montazu (tipa korekcija boje, prelazi i sl.) i ima niz OUT portova i kontrolu za razne uredjaje tipa BETA, DV, DVCpro koje moze da kontrolise u isto vreme i da ubacuje materijal sa traka simultano. Jos uvek je standard na PrvojTV jer je njihov server Grass Valley.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Grass Valley profi oprema za video montazu 16.09.2018. 15:05 #649598

status: user
broj poruka: 563
Hvala,pretpostavio sam da je za tako nesto,a kolika je cena ovoga kompleta ako je ovo ispravno ,naravno ako imas predstavu?


:: To je kartica sa raznim hardverskim efektima za montazu (tipa korekcija boje, prelazi i sl.) i ima niz OUT portova i kontrolu za razne uredjaje tipa BETA, DV, DVCpro koje moze da kontrolise u isto vreme i da ubacuje materijal sa traka simultano. Jos uvek je standard na PrvojTV jer je njihov server Grass Valley
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 16.09.2018. 15:22 #649601

status: user
broj poruka: 3345
Ako je funkcionalno, mozda hiljadu jura. Tipa 1000. Bar po onome sto sam pretrazio na netu kosta oko 1300-1600 dolara.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: .... 16.09.2018. 15:25 #649602

status: user
broj poruka: 563
Zezas :D ...sada cu pogledati ali mi je to nekako nerealno za nesto staro 10 godina

:: Ako je funkcionalno, mozda hiljadu jura. Tipa 1000. Bar po onome sto sam pretrazio na netu kosta oko 1300-1600 dolara
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ..... 16.09.2018. 19:18 #649609

status: user
broj poruka: 3345
Pazi, to su dve kartice sa front case I/O.
Taj Canopis NHX-B10, Edius NX karta i ovo trece nisam siguran
Edius NX se prodaje negde oko 700 dolara, polovan.

Najbolje bi bilo ako znas oznake pojedinacnih elemenata (mozda gresim za Eidus NX da imas u posedu), pa se time lako proberi preko Amazon/Ebay. Nema veze sto je staro 10 godina, jer je to video editing hardver za realtime dzidzabidze, podrska za par kamera i sl. Naravno, zavisi od modela i sta podrzava.

Ono sto je bitno, to su oznake na svakoj toj ploci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 16.09.2018. 20:29 #649613

status: user
broj poruka: 3345
Moja greska, posto sam gledao sa mobilnog.

Ovako:
Canopus NHX-B10 - oko 75$
Canopus NHX-E1 sa E2 PCIe - oko 300-400$ mada NHX-E1 obican PCI ima za oko 500 i nesto dolara.
Canopus Firecoder - ne mogu da nadjem model, ne pojavljuje se taj kod S41-PC-701, ali ima neki firecoder na Ebay (postoje dva modela, jedan sa IEEE 1394 i drugi sa IEEE 1394 i YRYBY) koji kosta 350 dolara

Sto znaci ipak negde izmedju 725 i 925 dolara.
I da, jedna Edius verzija softvera ima podrsku za Win7, verovatno i jos neke druge.
Samo sam zapazio da je potreban neki USB key za rad sa softverom i hardverom.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: .... 16.09.2018. 22:52 #649614

status: user
broj poruka: 563
Hvala ti na iscrpnom pretrazivanju,video sam i ja sada da je ta cena otprilike....instalirao sam ih na windows 10....kada instaliram edios 7 program ova glavna dobije drajver a ova druga ne ali se vidi u device menageru kao multimedia kontroler ali bez drajvera,verovatno bi na sedmici radila.....program je vidi ali ja nemam blage veze kako je testirati...verovatno tu treba druge opreme koja se prikaci na njih ili tako nesto...


:: Moja greska, posto sam gledao sa mobilnog
::
:: Ovako
:: Canopus NHX-B10 - oko 75
:: Canopus NHX-E1 sa E2 PCIe - oko 300-400$ mada NHX-E1 obican PCI ima za oko 500 i nesto dolara
:: Canopus Firecoder - ne mogu da nadjem model, ne pojavljuje se taj kod S41-PC-701, ali ima neki firecoder na Ebay (postoje dva modela, jedan sa IEEE 1394 i drugi sa IEEE 1394 i YRYBY) koji kosta 350 dolar
::
:: Sto znaci ipak negde izmedju 725 i 925 dolara
:: I da, jedna Edius verzija softvera ima podrsku za Win7, verovatno i jos neke druge
:: Samo sam zapazio da je potreban neki USB key za rad sa softverom i hardverom
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs