Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
MTS nemoguce je uvesti opticki net bez uvodjenja fixne tel.linije
STRANA 1 OD 1
caranovic MTS nemoguce je uvesti opticki net bez uvodjenja fixne tel.linije 21.09.2018. 14:35 T66208

status: user
broj poruka: 434
Sta, nemoguce je uvesti opticki net bez uvodjenja fixne tel. linije?
Molim za iskustva.3 puta su mi prekidali chat na MTS-u.Niko od operatera mi nije dao odgovor na pitanje zasto mora da se(to kazu operateri)uvede fuxni tel da bih imao opticki net.Optika postoji u mojoj zgradi imaju i korisnike. Dakle, nisu prokleto normalni.Sto bi rekli bosanci - bakar i optika, nidje veze....Posalo mail cekam odgovor.Kolega kaze da tako otimaju od PTTa.....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
endrem mts.... 21.09.2018. 16:07 #649684

status: user
broj poruka: 224
Sta ces,pilicarska posla,bolje probaj kombinaciju sa komsijama da delite net,tj,jedan racun.....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ma teraj ta govna 21.09.2018. 16:14 #649685

status: user
broj poruka: 4659
uzmi kod drugog provajdera net i kablovsku ili samo net, ja sam taj fixni odjavio, da je jeftiniji kao sto je bio pa ajde a ova cena je samo bezvezno bacanje para.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner A sta to otimaju od PTT-a... 21.09.2018. 16:17 #649686

status: user
broj poruka: 7761
A sta to otimaju od PTT-a kad je on vlasnik MTS-a...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: A sta to otimaju od PTT-a... 21.09.2018. 18:29 #649690

status: user
broj poruka: 4228
@MaliAbner: kog MTS-a?

@caranovic: verovatno uslovljavaju uvođenje optike uzimanjem telefonske linije. Dakle, nje dobrovoljni, nego pod prisilom. Važno je da im je reklama `optika besplatno`, a nigde ne kažu da je besplatno samo uvođenje i da mora telefonska linija.

Pozdrav!

Vlada

:: A sta to otimaju od PTT-a kad je on vlasnik MTS-a..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Auuu 21.09.2018. 18:39 #649691

status: user
broj poruka: 911
Nisu uopste u obavezi da ti odgovore zbog cega zahtevaju fiksni tel koji, iz cisto tehnickog aspekta, uopste nije neophodan.
To je njihova ponuda i njihov cenovnik. Isto kao kad bi pitao zasto u hleb mora brasno.

Izbor je samo tvoj, da li ti za njihovu ponudjenu cenu odgovara ono sto dobijes (Trenutne cene su katastrofa bas zbog tog fiksnog djubreta koje vise niko mladji od 80 godina ne koristi)

Ne branim ih ali stvarno je tako. Bezveze je uopste pitati tako nesto i trositi svoje vreme cekajuci odgovor koji apsolutno nista nece da promeni.
MTS za svaku uslugu trazi uvodjenje fiksnog i nije se ni ocekivalo da ce optika to da promeni (iako kazem opet, za optiku nema potrebe za fiksnim)
Cudo je da i za mobilni broj nemaju uslov da prvo moras da imas fiksni hahah
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Auuu 21.09.2018. 19:08 #649692

status: user
broj poruka: 4228
Nije ti baš dobar taj primer o hlebu i brašnu... Ali na ostale tvrdnje nemam šta da dodam, podržavam tvoje mišljenje i slažem se s njim 100 %.

Pozdrav!

Vlada

:: Nisu uopste u obavezi da ti odgovore zbog cega zahtevaju fiksni tel koji, iz cisto tehnickog aspekta, uopste nije neophodan.
:: To je njihova ponuda i njihov cenovnik. Isto kao kad bi pitao zasto u hleb mora brasno
::
:: Izbor je samo tvoj, da li ti za njihovu ponudjenu cenu odgovara ono sto dobijes (Trenutne cene su katastrofa bas zbog tog fiksnog djubreta koje vise niko mladji od 80 godina ne koristi
::
:: Ne branim ih ali stvarno je tako. Bezveze je uopste pitati tako nesto i trositi svoje vreme cekajuci odgovor koji apsolutno nista nece da promeni.
:: MTS za svaku uslugu trazi uvodjenje fiksnog i nije se ni ocekivalo da ce optika to da promeni (iako kazem opet, za optiku nema potrebe za fiksnim
:: Cudo je da i za mobilni broj nemaju uslov da prvo moras da imas fiksni haha
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: CARPE DIEM
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic slicna prica 21.09.2018. 21:10 #649694

status: user
broj poruka: 609

slicna prica je sa sbb... mora tv a ne moze samo net

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic Razvoj situacije 21.09.2018. 21:20 #649695

status: user
broj poruka: 434
-U zgradi imamo Targo(raspad nazalost),KBC net(kantastrofa) i MTS, inace jedna od prvih ulica na NBGD gde su startovali hebenu `internet revoluciju`,usli u zgradu krenuli da rokaju kanalice bez da su pitali ikoga...Elem, kenjajuci po fejsu javi mi se drugar koji radi kod njih iT kaze da ce u ponedeljak da priupita nadleznog za NBGD hebenu revoluciju sa kojim je na spratu, za ovu problematiku. Postacu vezista pod stare dane izgleda. Elem, pri onlajn apliciranju jedno od polja kaze-fiksni br tel ali nigde u sustini u apliciranju ne pise da mora fiksni da se uzme. Hebote o hebote koja je ovo zemlja ludaka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 21.09.2018. 21:29 #649696

status: user
broj poruka: 3345
S obzirom da se SBB `digitalizuje`, time se stvara mogucnost da se uzme net bez TVa. Cak i da uvedu tako nesto, postoji ona stavka `odrzavanje`, sto je cist debilizam koji ne postoji nigde u svetu.
Sto se tice MTSa, ne bi zakonski smeli to da rade kada postoji uslov da te ne uslovljavaju, jer je optika nezavisna od telefonske linije. Optika ti ide u stan.
Ali, ovo je Srbija gde se izmisljaju razne gluposti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: slicna prica 22.09.2018. 04:07 #649702

status: user
broj poruka: 914

od kablovske tv i ima neke vajde a od fixnog nikakve samo zovu smaraci(razne promocije za dz). elem kada potrosis mislim 150impulsa koliko god to bilo ka domacoj fixnoj mrezi ili okrenes mobilni odmah te jos globe...

::
:: slicna prica je sa sbb... mora tv a ne moze samo ne
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Re: Re: slicna prica 22.09.2018. 12:18 #649703

status: user
broj poruka: 289
Nije da izigravam djavoljeg advokata, ali meni je fiksni jos uvek najsigurniji, posebno za neke hitne situacije. Mobilni moze da zaglupi, nemas kredita, nema signala... I ja razmisljam da odjavim, ali kad procenim tih 650 din naspram mana i prednosti... ne znam...


::
:: od kablovske tv i ima neke vajde a od fixnog nikakve samo zovu smaraci(razne promocije za dz). elem kada potrosis mislim 150impulsa koliko god to bilo ka domacoj fixnoj mrezi ili okrenes mobilni odmah te jos globe..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: slicna prica 22.09.2018. 13:24 #649704

status: user
broj poruka: 914

a fixni kao ne moze da zaglupi ili samo krci,za kredit ne znam koliko se isplati pripejd kad za crvenu mozes da pricas koliko hoces. Npr. moja keva placa isto toliko za neki paket mob. i nikad joj ne nestane krede... Hitne sluzbe su svuda za dz.
Naspram toga minute kod konkurencije mozes da iskoristis i sa mobilnog...

:: Nije da izigravam djavoljeg advokata, ali meni je fiksni jos uvek najsigurniji, posebno za neke hitne situacije. Mobilni moze da zaglupi, nemas kredita, nema signala... I ja razmisljam da odjavim, ali kad procenim tih 650 din naspram mana i prednosti... ne znam..
::
::
:: ::
:: :: od kablovske tv i ima neke vajde a od fixnog nikakve samo zovu smaraci(razne promocije za dz). elem kada potrosis mislim 150impulsa koliko god to bilo ka domacoj fixnoj mrezi ili okrenes mobilni odmah te jos globe..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Re: Re: Re: Re: slicna prica 22.09.2018. 14:16 #649707

status: user
broj poruka: 289
Ovo ne razumem, kako mislis?

::
:: Naspram toga minute kod konkurencije mozes da iskoristis i sa mobilnog..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: Re: slicna prica 23.09.2018. 22:23 #649736

status: user
broj poruka: 914
https://sbb.rs/telefonija/UNIFON


:: Ovo ne razumem, kako mislis
::
:: ::
:: :: Naspram toga minute kod konkurencije mozes da iskoristis i sa mobilnog..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict cisto info da imate u malom mozgu 24.09.2018. 10:48 #649740

status: user
broj poruka: 4515
Telekom Srbija ima visestruko vece prohode od pretplate za fiksni telefon, nego od interneta.
Broj korisnika fiksne telefonije im se tako osipa da su u panici, samo u SBB je preslo vise stotina hiljada. Ali goveda i dalje ne smanjuju pretplatu.

Fiksna preko optike je kao dodatni servis i apsolutno nije neophodna za rad interneta.
To je isto ono sto uzima SBB za odrzavanje mreze, gde realno moras da imas coax do kuce, ali ovo je drugi medium gde to nije neophodno e to je LUDILO.

Optika bez tog famoznog odrzavanje moze samo kod Oriona, Beotela... i tih manjih operatera, gde se dobije 200mbps za 15EUR.




:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 ... 24.09.2018. 11:19 #649741

status: user
broj poruka: 1083
Telekom mi je avgusta meseca ponudio brzine od 1000/100 Mb/s
Posto imam optiku ispred kuce. ne znam cene al me ni ne interesuje posto ne znam sta ce mi takva velika brzina. Da otvaram brze PC Berza Forum?
A fiksni jos koristim, zasad.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @caranovic 24.09.2018. 12:24 #649742

status: user
broj poruka: 17084
jbg druze to ti je sto ti je, nije neophodan kombo ali tako ga prodaju.

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic I na kraju 24.09.2018. 15:33 #649746

status: user
broj poruka: 434
Kaze menadzer za NBGD da je odluka odozgo da ne moze optika bez fixnog i to je kraj.Ostatoh na Targo-u.Eto.Nisam vezista na kraju isp`o.... Pozzz dobri ljudi!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: ... 24.09.2018. 15:38 #649747

status: user
broj poruka: 3345
Naravno. To ti je kao protok podataka izmedju dve jedinice. Sto je brzi protok, brze se ucitava. Da laicki objasnim, 20Mbps ce ti skinuti film 4.5 GB za 30 minuta, 1000Mbps za oko 40 sekundi. Tako je i sa stranicama. Sad, prostije stranice i sadrzaj na njima ce ucitavati relativno brzo i na 20 i na 1000. Sto je zahtevnija stranica (vise podataka), brze ce ucitavati.


:: Telekom mi je avgusta meseca ponudio brzine od 1000/100 Mb/
:: Posto imam optiku ispred kuce. ne znam cene al me ni ne interesuje posto ne znam sta ce mi takva velika brzina. Da otvaram brze PC Berza Forum
:: A fiksni jos koristim, zasad
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Sve će to na otpad 25.09.2018. 08:48 #649763

status: user
broj poruka: 1327
Kada dođe 5G neće trebati nikakvi kablovi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs