Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Nakon nadogradnji OS-a win 10 x64 nisam u mogucnosti da vidim opcije za promenu jezika
STRANA 1 OD 1
operator Nakon nadogradnji OS-a win 10 x64 nisam u mogucnosti da vidim opcije za promenu jezika 21.09.2018. 19:22 T66211

status: user
broj poruka: 4225
Dakle, problem je što u control panelu nema opcija za promjenu i dodavanje jezika.
Da li neko zna o čemu se radi ?
Pokušao sam da sa drugog kompa gdje j instaliran identičan sistem da iskopiram fajlove nanjihova mjesta,ali se ništa ne dešava.
Inače, istu mašinu koriste 4 različita korisnika, koji svako od njih koristi različit jezik. Srpski,njemački,ruski i kineski. Svaka ideja je dobrodošla, jer nisam imao identičan problem.
Sada je dostupan samo engleski za svakog korisnika.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC To ti je sada u settings-time and language 21.09.2018. 20:28 #649693

status: user
broj poruka: 9380
Windows logo donji levi ugao na monitoru, levim klikom misa, imas malu ikonu zupcanik pa tu...
:)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG .... 21.09.2018. 22:48 #649697

status: user
broj poruka: 1586
Stavi sve na engleski, kao sto je po defaultu, to svi razumeju, sve te tvoje jezicare. :P :P :P

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 21.09.2018. 23:53 #649699

status: user
broj poruka: 3104


Spojili su Keyboard Input i Windows Display Language.
Dakle Settings>Time and Language>Region and Language> Add a Language e sad, ako vec imas Keyboard layout jezika koji ti treba, samo ga selektiras sad pa Options I TU JE SAD Download Language pack.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 elem posto je problem izgleda resen 23.09.2018. 16:39 #649728

status: user
broj poruka: 1991
elem posto je problem izgleda resen

naleteh na ovo pre neki dan, deluje da je dobro napakovano

Bob.Ombs.Modified.Win10PEx64.v4.11,

zatrebace vec nekom pre ili kasnije
https://pastebin.com/13wukMwn

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.09.2018. 14:38 #649744

status: user
broj poruka: 3104

Cek sta je ovo, neki novi `Hirens` tip?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 24.09.2018. 16:01 #649748

status: user
broj poruka: 4225
Niste me razumjeli, jer nisam bio dovoljno precizan. Naime, svako koristi svoj jezik, ali i interfejs na svom jeziku. Problem im je svima engleski interfejs tj. lokalizacija, koja nakon nadogradnje ne postoji. Ovo mi nije trebalo poslije 1709, već samo eng i srpski, pošto sam ovo radio samo u 3 banke do sada. Samo jedna koristi nadogradnje, ali nakon toga ima more novih problema i ja samo dolazim kad je problem vanstandardan. Moj problem je što iz komandne linije ne mogu da pozovem interfejs za druge jezike.
Rješenje je kopiranje fajlova sa enterprise verzije 1803 i stavljanje na staro mjesto, pošto takvu primjenu ne podržava po defaultu više win10 pro 1803 17134.258 ili 17139.1. Mora se iskopirati iz jedne od ove dvije varijante jezički interfejs i za svakog korisnika posebno podesiti. Mana je što kod izlaska nove verzije npr sa 1709 na 1803 nigdje nije naznačeno da toga više nema za verziju pro, nego samo za enterprise verziju. Problem je kratkotrajn riješen do pojave nove verzije wina pošto sada automatski skida kompletan .iso fajl i vrši nadogradnju.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re 24.09.2018. 17:55 #649751

status: user
broj poruka: 4228
Hvala za epilog! Shvatio sam u čemu je problem (nestale opcije jezika nakon Windows update), ali nisam znao kako da pomognem.

Pozdrav!

Vlada

:: Niste me razumjeli, jer nisam bio dovoljno precizan. Naime, svako koristi svoj jezik, ali i interfejs na svom jeziku. Problem im je svima engleski interfejs tj. lokalizacija, koja nakon nadogradnje ne postoji. Ovo mi nije trebalo poslije 1709, već samo eng i srpski, pošto sam ovo radio samo u 3 banke do sada. Samo jedna koristi nadogradnje, ali nakon toga ima more novih problema i ja samo dolazim kad je problem vanstandardan. Moj problem je što iz komandne linije ne mogu da pozovem interfejs za druge jezike
:: Rješenje je kopiranje fajlova sa enterprise verzije 1803 i stavljanje na staro mjesto, pošto takvu primjenu ne podržava po defaultu više win10 pro 1803 17134.258 ili 17139.1. Mora se iskopirati iz jedne od ove dvije varijante jezički interfejs i za svakog korisnika posebno podesiti. Mana je što kod izlaska nove verzije npr sa 1709 na 1803 nigdje nije naznačeno da toga više nema za verziju pro, nego samo za enterprise verziju. Problem je kratkotrajn riješen do pojave nove verzije wina pošto sada automatski skida kompletan .iso fajl i vrši nadogradnju
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs