Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Problem napajanje
STRANA 1 OD 1
Hyper Problem napajanje 22.09.2018. 17:47 T66214

status: user
broj poruka: 563
U pitanju je BeQuiet 550w,imam dve konfiguracije na jednoj radi normalno a na drugoj ploca dobije struju upale se ventilatori ali je mrtva,nema nikakvog bipa ili slicno....cim sam promenio i stavio drugo napajanje slabije 380w sve je normalno proradilo,vratim ovo 550w na staru konfigraciju sve radi normalno....

Konfiguracija sa kojom je ne radi je fx8300 ,ga 970a ds3p,r7 260 2gb
Konfiguracija sa kojom radi je Q6700,P5E Deluxe,HD3870 gddr4

Koliko znam TDP je veci od q6700 i hd3870 u odnosu na fx8300 i r7 260 ako je to uopste vazno posto se racunar ne moze uopste da se pokrene sa pomenutim napajanjem.....
Svi prikljucci su ispravni na napajanju,jedina razlika je sto p5e ima 8pin konektor za procesor a ova ga 970a 4pin,ali sam testira na p5e sa samim cetveropincem i radi normalno...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Meni se čini 23.09.2018. 15:03 #649726

status: user
broj poruka: 4227
da postoji problem u kontaktu kod konektora koje taj (CM?) 380 W može da prevaziđe, ali ne i BeQuiet.

Znam da si napisao da su konektori ispravni.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 24.09.2018. 19:48 #649753

status: user
broj poruka: 563
Testirano na jos tri masine i na dve radi a na trecoj nece,u sustini radi na starijim soketima

radi na 775,am2+,am3.....ne radi na AM3+ i LGA1151 sedma generacija....ove starije su veci potrosaci....ne razumem.....bar da ono upali nego je sistem mrtav ploca se ne pali a ni procesor podrazumeva se....zavrte ventovi na sekund i to je to....prema testeru naponi su odlicni....na ovim starijim masinama sto pali opteretio sam napajanje na maksimum u OCCT i jos par programa,bez greske prolazi....koristeni isti konektori sa napajanja na svim masina,definitivno nije do njih, da ne valjaju ne bi palili ni na drugim masinama....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Barem znaš da ne trpi `novotarije` 24.09.2018. 21:45 #649757

status: user
broj poruka: 4227
Koji je to tačno model? Dark Power 10 ?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Barem znaš da ne trpi `novotarije` 24.09.2018. 23:02 #649760

status: user
broj poruka: 563
Starijo je napajanje


https://imgur.com/a/bUPqhH1

:: Koji je to tačno model? Dark Power 10
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.09.2018. 10:50 #649764

status: user
broj poruka: 9460
Verovatno degradiralo vremenom. Trebalo bi zameniti kondenzatore. Cesto se desava to sto i tebi, nisu sve ploce iste po tom pitanju startovanja.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 25.09.2018. 13:06 #649767

status: user
broj poruka: 563
Znam to ali opet mi ne ide u glavu,upravo sam odradio crossfire sa HD3870 i odradio testove i napajanje ni da stucne,cak se i ne zagreje.....


:: Verovatno degradiralo vremenom. Trebalo bi zameniti kondenzatore. Cesto se desava to sto i tebi, nisu sve ploce iste po tom pitanju startovanja
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: ... 25.09.2018. 14:13 #649768

status: user
broj poruka: 4227
Onda mora da je do anlasera...

Pozdrav!

Vlada

:: Znam to ali opet mi ne ide u glavu,upravo sam odradio crossfire sa HD3870 i odradio testove i napajanje ni da stucne,cak se i ne zagreje....
::
::
:: :: Verovatno degradiralo vremenom. Trebalo bi zameniti kondenzatore. Cesto se desava to sto i tebi, nisu sve ploce iste po tom pitanju startovanja
:: ::
:: :: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: :: - Hm, mislim da će biti čupavo.

:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.09.2018. 19:23 #649772

status: user
broj poruka: 9460
Ne mora to nista da znaci. Potreban je osciloskop i onda meriti i kvalitet napona, jer pojednine ploce ako 5V SB ima prevelik sum odbijaju da startuju, isto tako i sa ostalim naponima...
Svi ti testeri mere samo da li je napon prisutan i koliko iznosi, ali ne i dalje od toga. Najcesce ode filter kondenzator na toj grani, a nije lose sve ih zameniti novima kada se vec otvara i radice kao novo maltene.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs