Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Da li ovo ima buducnost...
STRANA 1 OD 1
nbkom Da li ovo ima buducnost... 01.10.2018. 21:19 T66235

status: user
broj poruka: 321
Pogledah neki stariji video na:https://youtu.be/tNjuulAWntc?t=2223
pa me interesuje nesto:
-da li je cilj da se nadograde funkcije retro racunara al da ostane stari sistem
ili je cilj stvoriti novi sistem.
Da li to znaci da danas moze bilo ko da napravi komponente i da sve to radi a da se veliki proizvodjaci ne bune.Ima li zarade u tome ili je to samo pokazivanje znanja.Sta mislite o tome.
(obican sam korisnik -ne poznajem elektroniku)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom Da li ovo ima buducnost...ispravka 01.10.2018. 21:58 #649879

status: user
broj poruka: 321
Evo prave adrese clipa: https://youtu.be/tNjuulAWntc?t=385

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 01.10.2018. 23:28 #649881

status: user
broj poruka: 1586
To je na provm mestu ogromna ljubav i posvecenost. I zelja da naprvis nesto novo od neceg starog i za vecinu neupotrebljivog, sa tacke gledista potrosaca.

Posto sam iz tog sveta, mogu ti reci da cesto ljudi koji naprave nesto izuzetno novo, zavrse na platnom spisku neke firme koja pokaze interesovanje za njihov dizajn. Istorijski postoji onaj opste poznati primer Stiva Voznijaka, ciji personalni kompjuter je HP odbio, uz podsmeh. To sto je HP odbio, je stvorilo Epl.

Velike firme milione daju samo da naprave nesto novo. I ne, vise ne mogu nista ovakvim ljudima poput coveka sa snimka, nekad asu mogli da ga ucutkaju, otkupe i slicno, sada to vise nije opcija, jer sve izlazi javno, na internet.

A internet daje tu mogucnost da kada nesto smislis, napravis, pokazes, tda to vidi veliki broj ljudi. Pa sad, ako nekoga to zainteresuje, mozes racunati na raznorazne pomoci i slicno.

Ovakav pristup se cesto naziva i militaristicki :) Zato sto je cesto u vojsci situacija da se povezuju naizgled nepovezive stvari i da se u sustini nista ne bac ai ne otpisuje.

I ono glavno - kada se jednom uhvatis toga... UH.. pa jos nisam upoznao coveka koji je uspeo da se izvuce :) :) :)





U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Majsta je bog za kooompjutere i elektrotehniku 02.10.2018. 09:15 #649882

status: user
broj poruka: 842
Imas na jednom domacem forumu celu temu posvecenu razvoju Vampir kartice, decko ima nick Majsta.

Pratio sam pricu od pocetka i deluje nerealno sta je uradio, kako su znanje talenat rad i entuzijazam pobedili mega korporacije .

Zarade moze da bude ali im trenutnonije primarna, (koliko sam shvatio iz pisanja nije zanemarljiva) osnovni cilj je nadogradnja retro racunara(internet na amigi!), ali potencijalno moze da odvede u stvaranje cipa sa drugacijom arhitekturom od sadasnjih


https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom Koliko je realno.. 07.10.2018. 10:36 #649982

status: user
broj poruka: 321
Sad shvatam.a koliko je realno da tako nesto covek napravi sam u kucnim uslovima-ko razume materiju.
Obicno kazu ima dostupnih upustva i materijala pa radite-niko vam ne brani.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs