Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Lidl kreće 11. oktobra
STRANA 1 OD 2  
zeljkoa Lidl kreće 11. oktobra 03.10.2018. 09:22 T66241

status: admin
broj poruka: 712
Nije baš vezano za IT, ali mnoge će zanimati spisak gradova u kojima se otvaraju prve Lidl prodavnice u Srbiji:

https://www.lisica.rs/tabloid/lifestyle/lidl-se-otvara-11-oktobra/nws-232

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Željko Arnautović,
Network IT doo
https://www.lisica.rs - https://www.pcberza.rs - https://www.networkit.rs
https://www.bginfo.rs - https://www.kginfo.rs - https://www.nsinfo.rs - https://www.nisinfo.rs
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Iskustvo 03.10.2018. 11:38 #649904

status: user
broj poruka: 842
U Lidlu nikad nisam nasao nesto zanimljivo da kupim, sve je to neki shlj kvalitet za male pare.

Ali kao neko ko je otpocetka bio ukljucen u Razvoj Lidla u Srbiji, projektovanje izvodjenje prodavnice, Upravna zgrada distributivni centar, mogu da kazem da su im poslovni standardi prilicno visoki, sve po PSu, sve po pravilima struke, kako treba, Nemacka poslovnost i ozbiljnost, Mislim cak da je njihova upravna zgrada na putu da postane prva Platinum LEED sertifikovana zgrada u Srbiji.
Ako im tako budu radili i u prodavnicama bice to pravo otkrovenje za Srpsko tziste

https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Moje iskustvo... 03.10.2018. 23:37 #649915

status: user
broj poruka: 3737
Usao sam u jedan Lidl u Londonu...kao da sam usao u postapokalipticnu prodavnicu.

Prve su mi u oči upale pločice...stare žute kao na bivšoj železničkoj stanici u Beogradu.
Drugo je bilo evidentan nedostatak korpi i kolica...tj...nije ih bilo uopšte.

Ljudi bi uzimali prazne kartonske kutije i u njih trpali robu.

ISkreno, ne sećam se šta sam kupio ni kako sam platio ali loš utisak je ostao.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 04.10.2018. 00:19 #649916

status: user
broj poruka: 1038
Ja sam kupovao par puta u njihovim radnjama u Spaniji i sve izgleda picikato kao u apoteci. Verovatno zavisi od zemlje do zemlje. Jedna od dobrih stvari je sto ce posle njih doci i drugi diskontni lanci pa nece vise toliko moci da nas udaraju po usima sa cenama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion my2cents 04.10.2018. 00:51 #649917

status: user
broj poruka: 2480
Radio sam za Lidl korporativna video snimanja i montazu u prethodnih godinu i kusur i mogu reci da su bas sjajno organizovani i sama upravna zgrada je vrhunska.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | AORUS 1080Ti | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 re: 04.10.2018. 01:17 #649918

status: user
broj poruka: 456
Kupovao sam u više supermarketa, Lidl uglavnom zaobilazim ne zbog asortimana nego zbog visokih cena, moja dva favorita barem u Nemačkoj su Aldi i Rewe, Aldi sa super cenama i solidnim asortimanom Rewe sa vrlo dobrim asortimanom i povoljnijim cenama nego u Lidlu. U Penny idem ponekad onako usput, inače i on je pod vlasništvom Rewe-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 04.10.2018. 01:43 #649919

status: user
broj poruka: 289
Bla, bla... Jos kad bi se neko setio da kaze sta je uopste Lidl. Jel to kao Maksi ili sta? Sta tu ima gde nema drugde? Ako uopste ima. Glupost.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 04.10.2018. 07:58 #649922

status: user
broj poruka: 4866

Lidl, Tesko i Billa su mi na 5 min od stana.

Ima Lidl svojih prednosti i mana, jedna od prednosti su niske cene, pogotovo za njihove proizvode.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 04.10.2018. 08:09 #649923

status: user
broj poruka: 1327
Probaj Google, u kom ćumezu živiš ?


:: Bla, bla... Jos kad bi se neko setio da kaze sta je uopste Lidl. Jel to kao Maksi ili sta? Sta tu ima gde nema drugde? Ako uopste ima. Glupost
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 04.10.2018. 12:58 #649926

status: user
broj poruka: 289
Ocu, sve trcim. Za svaku glupost cu da guglam. Nemam pametnija posla. Kad postavis temu, objasnis sta je ono sto se u njoj opisuje. Zato se zove tema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 04.10.2018. 18:46 #649930

status: user
broj poruka: 302
@ pajsgudgud

Generalizujes druze, isto tako bih i ja mogao reci kad sam bio u Nemackoj i usao oko 10 navece u Mek, nigde gostiju, samo klinci Turci sede i dosadjuju se, ne jedu nista, stolovi nisu obrisani pitaj boga od kad itd. I onda ispada da ne bih trebao ni u nas Mek da udjem, a svaki je Hilton za taj tamo u Nemackoj.

Nisam fan Lidl-a a niti ni jednog drugog lanca, ali ipak su ovo nove radnje, radnici su prosli duzu obuku a uvek me raduje mogucnost izbora izmedju vise ponudjaca.

Neka pocnu pa cemo da vidimo cene, kvalitet i uslugu, onda cemo moci detaljnije da sudimo.

Svako dobro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 05.10.2018. 09:52 #649934

status: user
broj poruka: 1327
Uh bre. Skoro da nema dana kada nema na nekim vestima o Lidl-u u poslednjih nekoliko godina. Sad mi samo kaži da nisi čuo za Ikea-u ???
Izađi ponekad iz te pećine.


:: Ocu, sve trcim. Za svaku glupost cu da guglam. Nemam pametnija posla. Kad postavis temu, objasnis sta je ono sto se u njoj opisuje. Zato se zove tema
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 05.10.2018. 12:14 #649936

status: user
broj poruka: 289
Za Ikeu, Maxi, Ideu, Vero i JYSK (i ko zna sta jos) jesam, za Lidl, Fidl i Prdl nisam :P Na rts-u prilog, PR zena prica tri minuta, nista nije rekla. Koliko kosta pomenuti u jednoj recenici namenu objekta? Amaterizam.
Izadji iz mentalne pecine :P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: re 05.10.2018. 13:54 #649937

status: user
broj poruka: 1327
O Ceci, turbo folku i splavovima verovatno znaš sve. ??

:: Za Ikeu, Maxi, Ideu, Vero i JYSK (i ko zna sta jos) jesam, za Lidl, Fidl i Prdl nisam :P Na rts-u prilog, PR zena prica tri minuta, nista nije rekla. Koliko kosta pomenuti u jednoj recenici namenu objekta? Amaterizam.
:: Izadji iz mentalne pecine :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 05.10.2018. 21:14 #649946

status: user
broj poruka: 289
Manje od tebe, garantujem. Ono sto znam je da samo juzna pruga citira bespotrebno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 06.10.2018. 00:15 #649960

status: user
broj poruka: 2800
Ni ja neam pojma šta prodaju a evo guglao sam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 06.10.2018. 10:08 #649967

status: user
broj poruka: 302
Evo sta prodaju

https://www.lisica.rs/akcijski-katalozi/lidl-info-letak - brand - 325 - katalog - 22736


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Svako trosi svoje novce gde mu je volja... 06.10.2018. 17:55 #649974

status: user
broj poruka: 7761
Kad god sam bio u Grckoj uvek sam seckalice za dorucak kupovao u Lidlu...

Kad sam isao za Dansku videh stotine danaca kako se vracaju iz nemacke u kolima koja su do krova napunjena robom kupljenom u Lidlu...

Kad sam bio u Svajcarskoj tako sam posecivao Aldi i interspar...

U Sloveniji sam cesto isao u InterSpar zato sto su imalil solidnu kantinu prilicno povoljnu i sve sto sam tamo uzeo je bilo ukusno...

Ja nisam primetio da se ono sto oni prodaju losijeg kvaliteta od bilo cega sto se nudi u nasim radnjama... ALI sam primetio da tamo ima dosta stvari koje su po meni bolje i pomalo mi je bilo zao sto takvih proizvoda nema kod nas...

Nije jasno zasto pojedinci pisu ista protiv Lidla, po meni konkurencija je u ovoj zemlji porebna kako bi se NEMASKIRANI razbojnici (ciji vlasnici nisu iz ove zemlje) u vidu raznih Maksija, Ideje, Arome, itd... naucili pameti...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Svako trosi svoje novce gde mu je volja... 07.10.2018. 09:47 #649980

status: user
broj poruka: 1327
Lokalne prodavnice deru ko lude. Lidle bije glass da prodaju dosta lokalnih proizvoda i pospešuju domaću privredu.
Discount lanci su popularni u svetu, ne libe se ni bogati da kupuju u njima. Maxi i slični njima, traže hiljade Evra samo da stave neki proizvod na police psokuplujići ih nekoliko puta. Postoji puno kvalitetnih proizvoda koji sa prave u malim količinama i ne isplati im se da plaćuju velike sume samo da se nađu u prodaji. Lidl i drugi pravi discount lanci idu na količinu prodaje sa malom maržom umesto da cepaju po cenama.


:: Kad god sam bio u Grckoj uvek sam seckalice za dorucak kupovao u Lidlu..
::
:: Kad sam isao za Dansku videh stotine danaca kako se vracaju iz nemacke u kolima koja su do krova napunjena robom kupljenom u Lidlu..
::
:: Kad sam bio u Svajcarskoj tako sam posecivao Aldi i interspar..
::
:: U Sloveniji sam cesto isao u InterSpar zato sto su imalil solidnu kantinu prilicno povoljnu i sve sto sam tamo uzeo je bilo ukusno..
::
:: Ja nisam primetio da se ono sto oni prodaju losijeg kvaliteta od bilo cega sto se nudi u nasim radnjama... ALI sam primetio da tamo ima dosta stvari koje su po meni bolje i pomalo mi je bilo zao sto takvih proizvoda nema kod nas..
::
:: Nije jasno zasto pojedinci pisu ista protiv Lidla, po meni konkurencija je u ovoj zemlji porebna kako bi se NEMASKIRANI razbojnici (ciji vlasnici nisu iz ove zemlje) u vidu raznih Maksija, Ideje, Arome, itd... naucili pameti..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @Strikan 07.10.2018. 10:35 #649981

status: user
broj poruka: 3737
Ne generalizujem, samo prenosim moje iskustvo.

Otvara se Lidl na 500 metara od mene i znam da je nova i da će biti super fensi.

Nisam rekao da su im loši proizvodi već da pravimo veliki hajp oko toga što se otvara nova prodavnica.
Uvek bude veliko interesovanje i nakraju se ispostavi da se sve završi na praznim obećanjima i da se novopridošli utope u masu i brzo podignu cene na nivo koji drže lokalni lopovi.

Ja bih vole da dođe i intersparr pošto sam tamo takođe lepo pazario, pa da konkurencija bude još jača.

I kad smo već kod toga...kao da se tamo negde iza zatvorenih vrata dogovaraju...kartel...


support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner LIDL... 07.10.2018. 20:27 #649988

status: user
broj poruka: 7761
Organizovano, cisto, uvek se puni robom, svi radnici rade sve, cak i sefovi...
Imaju svoj parking, i to je keva a ne da se ljudi parkiraju po livadama, zaustavljaju saobracaj u jednoj od traka sa sva cetri, itd...

No videcemo kako ce to ici kod nas, nadam se bolje nego ostali...

Meni dva najbliza su na Trosarini i Vidikovcu, nazalost podjednako udaljeni od mene...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: @Strikan 08.10.2018. 09:02 #649996

status: user
broj poruka: 1327
Tipčno SrBsko- Balkansko razmišljanje ali ima i istine u tome. Tolike strane firme počnu odlično pa ih posle pokvare ovdašnji običaji. Ipak, toliko svetski poznate firme drže do sebe. Pogledaj priče i `hype` o Ikeji, čekalo se godinama a usput im predviđali propast a sada su toliko zadovoljni da otvaraju još jednu prodavnicu u Beogradu.
Političari su u stvari ti koji prave hype, dolazak takvih lanaca i firmi označava bolje stanje na našem tržištu i privrede uopšte.


:: Ne generalizujem, samo prenosim moje iskustvo
::
:: Otvara se Lidl na 500 metara od mene i znam da je nova i da će biti super fensi
::
:: Nisam rekao da su im loši proizvodi već da pravimo veliki hajp oko toga što se otvara nova prodavnica
:: Uvek bude veliko interesovanje i nakraju se ispostavi da se sve završi na praznim obećanjima i da se novopridošli utope u masu i brzo podignu cene na nivo koji drže lokalni lopovi
::
:: Ja bih vole da dođe i intersparr pošto sam tamo takođe lepo pazario, pa da konkurencija bude još jača.
::
:: I kad smo već kod toga...kao da se tamo negde iza zatvorenih vrata dogovaraju...kartel..
::
::
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: @Strikan 08.10.2018. 17:05 #650003

status: user
broj poruka: 1327
https://www.b92.net/biz/fokus/intervju.php?yyyy=2018&mm=10&nav_id=1453403


:: Tipčno SrBsko- Balkansko razmišljanje ali ima i istine u tome. Tolike strane firme počnu odlično pa ih posle pokvare ovdašnji običaji. Ipak, toliko svetski poznate firme drže do sebe. Pogledaj priče i `hype` o Ikeji, čekalo se godinama a usput im predviđali propast a sada su toliko zadovoljni da otvaraju još jednu prodavnicu u Beogradu
:: Političari su u stvari ti koji prave hype, dolazak takvih lanaca i firmi označava bolje stanje na našem tržištu i privrede uopšte
::
::
:: :: Ne generalizujem, samo prenosim moje iskustvo
:: ::
:: :: Otvara se Lidl na 500 metara od mene i znam da je nova i da će biti super fensi
:: ::
:: :: Nisam rekao da su im loši proizvodi već da pravimo veliki hajp oko toga što se otvara nova prodavnica
:: :: Uvek bude veliko interesovanje i nakraju se ispostavi da se sve završi na praznim obećanjima i da se novopridošli utope u masu i brzo podignu cene na nivo koji drže lokalni lopovi
:: ::
:: :: Ja bih vole da dođe i intersparr pošto sam tamo takođe lepo pazario, pa da konkurencija bude još jača.
:: ::
:: :: I kad smo već kod toga...kao da se tamo negde iza zatvorenih vrata dogovaraju...kartel..
:: ::
:: ::
:: :: support normalit
:: ::
:: :: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Lidl 08.10.2018. 20:08 #650008

status: user
broj poruka: 1368
Moja majka jedva čeka... Nek je živa i zdrava pa da vidimo je li bolje od Tempa, DIS-a, Rode i ostalih...
Iskreno se nadam da neće biti onako kako se očekuje, no dobro, svaka konkurencija pomenutima iznad dobro dođe...

Da smo svi zdravo!



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic LiDL 09.10.2018. 20:30 #650038

status: user
broj poruka: 18940
Iz pouzdanih izvora od prijatelja koji često ide u Nemačku i igrom slučajeva je jednom popričao direktno sa osnivačem i vlasnikom znam da je vlasnik Lidla Nemac od 90god., rekao mu je da dok je on živ, Lidl će imati politiku `jeftino, a kvalitetno i uvek sa strogom kontrolom`, manje radnika po objektima i uvek isti brendovi. Njihov brend Cian pravi jedne od najkvalitetnijih proverenih krema za lice, ruke. Sve je najstrožije kontrolisano i provereno, godinama je tako od početka.
Skoro kada sam bio u Grčkoj naleteo sam na fantastičan secko SilverCrest koji je koštao 10eu, kvalitetniji je i praktičniji od Gorenje sranja kog sam platio 50eu svojevremeno. Ima takvih stvari puno.

Sladoled Gelatelli koji žderem 10 dana odmora svaki dan po 2-3kom. u Grčkoj, najbolji je sladoled koji sam u životu jeo, kad odem tamo, ne mogu da ga se zasitim, ovde se prodaje Frikomovo smeće sa štetnim kancerogenim materijama i ko zna šta. Ukus je odvratan. Njihovi sladoledi (Gelatelli, Aloma itd.) imaju pun mlečni ukus, kada ima badem, to je pola zrna badema, bogato, a jeftino.

Ovo su proverene informacije, ali iz mog ugla samo kada je Grčka u pitanju, iskreno, ne znam kako će to izgledati kod nas, ali ako bude isto, to će biti fantazija i ogromna konkurencija.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 10.10.2018. 10:03 #650053

status: user
broj poruka: 3345
I ja se nadam da ce biti jeftinije. Dok sam bio u Nemackoj, Netto prodavnica je imala uzasno jeftine stvari, a kvalitetne. Supe su sadrzale samo so (Knorr, Maggi i neki njihovi proizvodjaci), uopste nema mononatrijum glutaminat, a bogate samo tako - oko 0.4 - 0.7 evra. Salame (sto je kod nas zimska, sendvic salama...itd.) je sadrzala samo stabilizator - oko 1.7 evra, brie sir i to dobrano pakovanje je kostalo nekih 1.4 evra. Weisswurst, Bratwurst....ma sta god isto dzaba. A pritom gledajuci njihov standard i nas, ovo sto mi imamo bi trebalo da bude duplo jeftinije. Pritom, ovo kod nas je takav krsh da to nije normalno. Ona izletnicka salama, sama mast. Uzas.

Dok sam sljakao u MAXI, video sam nabavne cene i koliko se na kraju ugrade trgovackom marzom. Nesto sto je nabavna cena 70 dinara, u MAXI kosta 130 (da zaokruzim za ono .90 ili .99) Bukvalno i skoro 100% ugradnja. A pritom distributer/proizvodjac zaradi na tu nabavnu cenu. Sto znaci da je proizvodna cena nekih 35 ili 30 dinara. A nisu jedini koji deru narod, tako je i sa mnogim drugim stvarima. Pre 10 kusur godina, stampac koji se prodavao za 4000 dinara, u stvari kostao 500 dinara (isto videh papir).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs