Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Excel pitanja
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Excel pitanja 05.10.2018. 11:31 T66243

status: user
broj poruka: 3104
Koristim Excel 2010 i napravio sam sebi evidenciju nekih predmeta, i onda sam dodao drop down listu Da i Ne da oznacavam da li je taj predmet kod mene ili ne.


Interesuje me, da li moze nekako da se sredi, da ukoliko je opcija `Da`, da se taj red prikaze i u drugom Sheetu koji bi u sustini bio spisak predmeta koji se zaista nalaze kod mene, kako bih imao bolju preglednost predmeta, a da ne moram da stalno koristim Sort pa da redjam po `Da`?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Mislim da ne moze 05.10.2018. 14:02 #649938

status: user
broj poruka: 9381
Jer takva vrsta sortiranja i pregleda podataka zalazi u domen Accessa. Svojevremeno sam i ja imao potrebu za slicnim pregledom, uspeo nesto da nabudzim preko SUME (=), ali mi je podigao velicinu fajla sa nekih 1MB na 80MB. S’ obzirom da mi je taj fajl stajao na dropboxu, da se otvarao dosta duze i da je bio sklon pucanju, odustao sam. U pitanju je asortiman od oko 1000 artikala i imao je vezu sa 5-6 sheetova.
To je bilo pre preko 10 godina i Office 2007. Ispraticu temu, pa ako neko ima resenje, pokusao bih ponovo to da sredim.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko U ćelijama.. 05.10.2018. 19:56 #649940

status: user
broj poruka: 6643
Pretpostavka da si u A koloni sheet1 stavio nazive a u B koloni vrednosti da ili ne, onda u sheet2 možeš izvući vrednosti označene sa da, ovako:
=IF(Sheet1!B1=`da`.Sheet1!A1.``)
(da je u navodnicima, i na kraju su dvostruki navodnici a ovaj forum ih ne prikazuje)
Prevuci formulu u ćelije na dole koliko ti treba pa to sve u koloni označi i napravi listu (Data-list)... Promeni naziv liste kako hoćeš i filtriraj nonblanks... Ovo sa filtriranjem može i u makro komandu ali nikad nije elegantno kao u accessu. Ali, radi. Imaš dinamičnu listu zagađenu blankovima.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Advanced filter je ono sto ti treba 05.10.2018. 19:57 #649941

status: user
broj poruka: 243
Pretpostavimo da su ti predmeti na sheet1 u koloni A, a oznaka da li je predmet tu ili ne u koloni B (da/ne, yes/no, TRUE/FALSE, 1/0...kako god si odlucio da to prikazes) i da su polja A1 i B1 labeli (zaglavlja) koje si dao kolonama.
Odaberes bilo koje polje koje ti je van korisnih podataka (kolone A i B) i u njega uneses label kolone B (npr. G1). U tom random odabranom polju moras imati isti label kao i u polju B1.Ispod tog random polja (G2)uneses vrednost koju si odabrao za oznaku predmeta koji su tu.
Na novom sheetu u kolonu koju zelis da ti prikazuje isfiltrirane predmete uneses label (pretpostavimo da je to polje A1 na sheet2) a zatim odaberes neko polje koje ce biti van mesta gde zelis prikaz (hoces da ti se isfiltrirani predmeti prikazu u koloni A, biras polje koje je u bilo kojoj drugoj koloni sem A).
Zatim ides na tab Data, Sort&Filter pa odaberes Advanced.
Kada ti se otvori prozor biras opciju Copy to another location.
Pod List range biras sheet1 na kome su ti prvobitni podaci i odaberes ceo opseg unetih podataka (i kolone A i B).
Za Criteria range biras opseg koji obuhvata prethodno odabrano random polje u koje si uneo label i polje sa oznakom da li je predmet kod tebe (ono pretpostavljeno G1 i G2).
Za Copy to biras na sheet2 samo polje A1 u kome je prethodno uneti label.
Ostaje ti da pritisnes OK i ukoliko si sve uradio kako treba dobices izlistane samo one predmete za koje si uneo trazeni kriterijum u polju G2 na sheet1.
Kriterijum mozes da promenis po zelji i da dobijes samo predmete koji nisu tu veoma lako.


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Re: U ćelijama.. 05.10.2018. 20:03 #649942

status: user
broj poruka: 243
Cim ima formulu polje nije stvarno prazno iako tako izgleda i ne moze da se filtrira sa blanks i nonblanks. Pa mu u novom spisku tako ostaju prazni redovi za polja gde je bilo `Ne`.



Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy A moglo je i ovako odmah a ja se raspisao... 05.10.2018. 20:04 #649945

status: user
broj poruka: 243
https://www.youtube.com/watch?v=BdG43GjIwRg


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs