Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Business grade mobitel
STRANA 1 OD 1
MACHINE Business grade mobitel 13.10.2018. 12:56 T66273

status: user
broj poruka: 5696
Posle samo 1.5 god mi je crkao Google/LG Nexus 5x (iako sam bio polu-svestan bootloop problema sa BullHead plocom na telefonu) ipak sam ga uzeo za nemalih 300e obzirom da je model bio star 1god i da je plastican. Kako je izdahnuo, trenutno sam privremeno an nekom Tesla 6.3 sranju

Da li se u nekim nasim radnjama mogu uzeti telefoni na rate (6)? Ono sto bih kupio je nesto sto bi u najvecoj meri pokrilo listu ispod, imajuci u vidu da se na telefon oslanjam u svemu jer sam cesto na putu i raznim situacijama:

- iOS ili Pure (ili Near Stock Android) OS sa regularnim upgrade-ima (Android One modeli)
- generacija pre, zbog nedovoljnih iskustava u radu, uvek zaobilazim najnovije modele/flagshipove i uzimam prethodnu generaciju
- ne prevelik za ruku/nosenje (~5in)
- brandiran (voleo bih kombinaciju Huawei i Samsung po dizajnu :) - Motorola, Nokia, iPhone, Nokia, Samsung (iako nisam miljenik), Huawei,
- sto duza garancija (min 2 godine)
- dobra baterija, brz, pouzdan, stabilan, sa malim brojem reklamacija
- da radi i na -20C i +50C, najmanje sa IP67 sertifikatorm
- koliko toliko otporan na padove
- solidna kamera, brzo punjenje
- time-proof u smislu da ne zastari najmanje dok je garanciji (2 god)
- cena: ~500e

Negde mi je ideja S9 vs P20 vs ip8

Sad sam nesto bas gledao Nokia x6 sa Qualcomm 636 i 4 GB LPDDR4 sa oficijelnijm Android sistemom deluje superirorno za 250e ali ga ne vidjam kod nas

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re 14.10.2018. 16:23 #650256

status: user
broj poruka: 1130
Ja imam P20 pro i moji primerak je zesce sranje iz vise razloga ja bi ti preporucio da izbegavas Huavey sto dalje.
Jabucicu uzimaju samo hard core Fanatici, Fanbojevi, oni koji se osecaju prihvacenim sa logom jabucice i sem sto znaju da je tu jabuccica nista vise ni neznaju, i oni koji imaju brdo love.

Meni je jako neobicno da posle tolikog koriscenja Neksusa cistog Androida oces da probas jabucicu.. Sto je za mene nesvativo, prvo imaces velikih problema sa njime ne samo u pocetku nego kroz proces upoznavanja telefona, to bi mogao da razumem za GPU karte da se prelazi iz jednog u drugi tabor ali ovo (srecno)

Samsung uzmi lepo S9 i uzivaj.

Pozz :)







:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Xiaomi MI A2 14.10.2018. 17:27 #650257

status: user
broj poruka: 214
Kratko i jasno,odlican model,cist android,odlicne kamere,pristojni novci,daleko ispod 500e

https://www.mi-srbija.rs/mi-a2/
https://www.benchmark.rs/artikal/test_xiaomi_mi_a2_video-4647

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako se oslanjas na telefon u svemu 14.10.2018. 17:34 #650258

status: user
broj poruka: 9380
Onda samo iPhone.
Ne uzimaj u obzir komentare hejtera. Ja sam na iPhone 6+ vec 2.5 godina i bar jos toliko nemam nameru da ga menjam, radi posao kao i prvog dana a u potpunosti se oslanjam na njega, verujem mozda i vise nego sto su tvoje potrebe.
Verovatno ti je poznato i da mi je to treci iPhone od 2007 godine. Menjam ih na svake 4, otprilike.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Ako se oslanjas na telefon u svemu 16.10.2018. 19:58 #650298

status: user
broj poruka: 5696
Nijedan nije savrsen, ali je iPhone preskup za vremesni dizajn koji ima. Njegova najveca prednost u verziji iPhone 8 je iOS ostalo ne.

VMARC, slazem da je recimo XS najbolje ste se moze uzeti ali on kosta 2x vise nego ostali u Zonder klasi :D

Nasao sam S9 za 550e na 6 rata mislim da je best buy za flagship uredjaj pa cu kad se vratim iz Egipta da pazarim verovatno njega, bice to Novembar :D


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Onda samo iPhone.
:: Ne uzimaj u obzir komentare hejtera. Ja sam na iPhone 6+ vec 2.5 godina i bar jos toliko nemam nameru da ga menjam, radi posao kao i prvog dana a u potpunosti se oslanjam na njega, verujem mozda i vise nego sto su tvoje potrebe
:: Verovatno ti je poznato i da mi je to treci iPhone od 2007 godine. Menjam ih na svake 4, otprilike
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS High Sierr
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs