Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Chrome+Stampac+Gremlini
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Chrome+Stampac+Gremlini 16.10.2018. 17:19 T66279

status: user
broj poruka: 3104
Dakle u kancelariji smo reinstalirali sistem i kad god hoce da stampa nesto direktno iz Google Chroma, odstampa se jos jedan list koji potice iz uputstva za upotrebu stampaca (str. 24).

U startu sam mislio da samo stampac pravi probleme ali nije tako, jer je problem pravio i nakon reinstalacije stampaca. Kad ide print iz worda sve je ok, kad ide print iz Adobe sve je ok, al kad ide iz Chroma, onda ide ta bonus strana. Obrisao sam sve dodatke iz Chroma i jos je isto.

Sta tu moze da bude? Ja ni ne kapiram kako je moguce da uputstvo dodje do Chroma i to bas strana 24.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko HP laser? 16.10.2018. 18:35 #650297

status: user
broj poruka: 4228
M12a ili slični? Video sam to danas. Mislio sam da je drajver apdejtovan ili tako nešto. Mislim da sam isključio neki manual duplexing i od tada se nije dešavalo.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 16.10.2018. 20:01 #650300

status: user
broj poruka: 3104


Zaboravio sam da kazem. Philips MFD LFF6020

http://download.p4c.philips.com/files/l/lff6020_cnb/lff6020_cnb_dfu_eng.pdf

update je bio iskljucen, elem ubedjen sam da je samo do Google Chroma jer ni jedan drugi program ne printa dodatne strane.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Jeste do Google Chrome 16.10.2018. 20:47 #650302

status: user
broj poruka: 4228
Nijedan drugi program iz kojeg su puštali štampu nije pravio problem, osim štampa iz Chrome.

Dakle, verovatno nije štampač. Hvala! Dobro, žuto svetlo za uzbunu.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 16.10.2018. 21:56 #650303

status: user
broj poruka: 3104
Sta dalje? :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 16.10.2018. 22:23 #650306

status: user
broj poruka: 289
Dalje probaj neki drugi browser. Chrome je s***** u zadnje vreme. Ne stampam iz njega, ali ima drugih problema. Stalno ga nesto menjaju, nikako da smisle sta hoce. Recimo, nekoliko puta moram da se logujem na mejl dok ne prihvati, stalno vraca na login screen. Veliki Gugl, mala funkcionalnost.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: re 16.10.2018. 22:46 #650313

status: user
broj poruka: 3104
Google ni ja ne volim, ja sam 99% vremena na FF, ali drugi korisnici samo Chrome te ne smem da im se tu mesam :)

E sad, sta uraditi sa chromom osim brisanja cachea koji sam vec uradio i da ne ide brisanje passworda i drugih aktivinih loginova?


:: Dalje probaj neki drugi browser. Chrome je s***** u zadnje vreme. Ne stampam iz njega, ali ima drugih problema. Stalno ga nesto menjaju, nikako da smisle sta hoce. Recimo, nekoliko puta moram da se logujem na mejl dok ne prihvati, stalno vraca na login screen. Veliki Gugl, mala funkcionalnost
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 17.10.2018. 16:17 #650317

status: user
broj poruka: 3104

Ljudi, stvarno mi treba pomoc. Reinstalirao sam Chrome, obrisao sva podesavanja a osim profila kako bi ostao bookmark, pasword i highligts. Isti problem.

IE i FF iz nekog razloga ne mogu da urade preview mail kada se otvara .pdf. Kao pukla konekcija.

Onda sam probao da postavim u Chromu da on ne otvara PDF nego da ga downloaduje i pokrene u Adobe ali nema effekta za to.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Proverio sam danas 17.10.2018. 18:32 #650323

status: user
broj poruka: 4228
Od kad sam juče bio i isključio manual duplexing ne štampa uputsvo.

Ali nisam proveravao `podstanare`.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 19.10.2018. 12:08 #650361

status: user
broj poruka: 3104


Reseno....barem ovaj bitan problem

Problem je bio u Chromu sto je u settingsu obelezeno da uvek bude DVOSTRANO, a stampac to NE MOZE, da sam imao jos jedan gram mozga pa da shvatim zato sto ta jedna te ista stranica koju on stampa, govori o tome kako stampac ne podrzava dvostrano.

Problem zasto ne moze da se stampa sa GMaila preko FF i IE, jos nije resen, a i nije ni interesantan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko pa... 19.10.2018. 14:17 #650367

status: user
broj poruka: 4228
Duplexing = dvostrana štampa.

Nije da ti nisam dao ideju.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: pa... 19.10.2018. 15:05 #650370

status: user
broj poruka: 3104
Tacno, al nisam skontao. Hvala u svakom slucaju.


:: Duplexing = dvostrana štampa
::
:: Nije da ti nisam dao ideju.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs