Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Grejanje na struju
STRANA 1 OD 1
JovanZ Grejanje na struju 24.10.2018. 18:45 T66296

status: user
broj poruka: 2998
Evo i mene sa temom skroz nevezanom za IT.

Cime zagrejati sobu velicine 13-15 kvadrata - na struju?

Uljani radijator, panelni radijator, konvektorska grejalica, da li su panelni radijatori i konvektorske grejalice isto?
Izolacija sobe je dosta dobra, prozor dihtuje kako treba. Recimo ta soba bi se grejala 5-6 sati dnevno.

Drugim recima, samo jedna soba, koje je, kada su vrata zatvorena `odsecena` od ostatka kucnog krejanja - sta je najefikasnije?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 24.10.2018. 19:21 #650449

status: user
broj poruka: 18472
Za tvoje potrebe nista bolje ne moze od ovog. Inace ovo je i najefikasniji a najbolji nacin grejanja na struju.

http://www.magazingrejanje.com/cenovnik/

Ceo stan sam pokrio ovim radijatorima.

Za tebe je i vise nego dovoljan jedan od 1kw.
Termostat kad dostigne temperaturu radijator se iskljuci. Zavisno od zadate temperature, pali se opet nakon 30-45 min a nakon konacnog iskljucenja moze da zadrzi temperaturu do 3h, da ne bude hladno u sobi.


Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Erm 25.10.2018. 00:31 #650472

status: user
broj poruka: 4740

Mermerni ti je najskuplji, ali se više isplati na duže. I najlepše izgleda. Ako je samo 5 - 6 sati dnevno, možeš i s uljnim da probaš. Panelni i konvertorske su isto, to ne bih uzimao jer troše više i isušuju vazduh. I, naravno, ništa što izduvava.

Oh, and hello! :P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.10.2018. 08:05 #650474

status: user
broj poruka: 9460
konvektorska grejalica. Koristim je za slicnu kvadraturu unazad 7,8 godina i prezadovoljan sam. Maltene, na pola snage se grejem. Ako sve dobro dihtuje, neces imati problema i kod najhladnijih dana za toliki prostor.
@alrad, ne postoji grejno telo koje ne isusuje vazduh, jbg. Kad nesto isijava toplotu, logicno je da ce da pojede vlagu...
Zato postoje ovlazivaci, loncici sa vodom i sl :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 25.10.2018. 12:25 #650488

status: user
broj poruka: 1586
Za tako malu kvadratru, uvek bih isao na TA pec, monofazna od 2kw

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zxcvbnm dve mogućnosti 25.10.2018. 12:44 #650489

status: user
broj poruka: 183

Prvo pitanje je da li imaš dvotarifno brojilo? Ako imaš onda TA peć AEG-ova poželjno sa tajmerom da se sama puni u jeftinoj tarifi a ti kada ti treba pustiš da greje. Možeš 2KW kao što je predložio MilosNBG a i 3KW je ok.

E sada ako nemaš dvotarifno brojilo najisplativije bi ti bilo inverterska klima ali to košta ako ćeš kvalitetno (Ako izabereš neku sredinu po kvalitetu, one imaju sezonski COP za grejanje oko 4, što znači da će ti u praksi potrošiti 4 puta manje struje nego drugi vid grejanja na struju)

Na prvom mestu TA peć jer ti je struja u jeftinoj tarifi 4 puta jeftinija nego u skupoj/srednjoj tarifi a dugotrajnija je od klima uredjaja i dooosta jeftinija

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Ovaj ne susi vazduh 25.10.2018. 14:51 #650495

status: user
broj poruka: 1083
http://ekotekshop.com


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 25.10.2018. 14:59 #650497

status: user
broj poruka: 2998
Hello, hello!

Ovi mermerni deluju dobro, ali kako je sada malo stiska sa budzetom jer se renovira cela kuca, verovatno ce ove godine radijator, obicni, za sledece mermer.

TA pec deluje kao malo prevelika investicija za nesto sto ce se koristiti par meseci do 4-5 sati dnevno. Sada sam probao jedan uljani radijator i prilicno brzo zagreje. Za ove panelne, nisam pametan, neki kazu da im super smanjuju racun neki da im povecavaju, nisam pametan, koliko sam video oni brze zagreju prostor a krace drze.

Mislim da ce za sada biti ipak ulje. Opet moji zvrzani odgovori, posao i sve to, izvinjavam se. .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Pogledajte ovo 25.10.2018. 15:06 #650498

status: user
broj poruka: 1083
https://www.youtube.com/watch?v=C1LtRkF4uNo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 25.10.2018. 15:21 #650500

status: user
broj poruka: 4740

Zipa gilopile, u pravi sui donekle. Ali, ne viđam da drže lonče na radijatoru, samo na TA. Možda ne bi bilo loše, ne može da smeta (ako ga ne prevrneš na utikač). Ali, duvalice u bilo kom obliku, prašinčina, virusi, bakterije... NOP. Jebeš uštedu kad je štetno.

Jovane, to sa panelnim zavisi od proizođača, modela, veličine, konstrukcije, kvaliteta... Ima svašta. Cene su od tri hiljade pa do petnaestak, tj. vrednosti mermernog.

Elem, ako ste umetnički raspoloženi, možete pazariti ovaj i slikati po njemu uljanim bojama pa će biti i uljni, ili barem nauljeni :P https://goo.gl/84Vrw4

Da li je pravilno uljni ili uljani radijator? Mislim da je ovo prvo, nešto kao kad bi rekao strujni ili strujevni. A i samo sadrži ulje, nije napravljen od njega...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 25.10.2018. 16:55 #650502

status: user
broj poruka: 2998
Onda je moja logika bolje neki kvalitetni uljani nego jeftin panelni?
A onaj mermerni stvaro mnogo dobro izgleda, verovatno ce sledece godine pasti, nisam znao ni da to postoji, hvala Sky!

A za slikanje... neka hvala, ako narednih par godina ne farbam vise nista bicu sasvim ok.

Inace, pravilno je i jedno i drugo, zavisi od toga sta ti vise godi u datom trenutku. Recimo uljni skriljac a ovde uljani radijator. :)

Vidim neke radnje na nekim mestima pisu uljni a negde uljani, za svaki slucaj, da pogode makar u pola slucajeva. Isto kao sto je matica srpska izdala knjigu kojoj je na koricama pisalo pravopis srpskoga jezika a na prvoj strani pravopis srpskog jezika. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 25.10.2018. 17:49 #650504

status: user
broj poruka: 4740

Ja mislim da je logika na mestu. Mada, teško je davati savete jer ima mnogo faktora. Nego, gledam sad ozbiljno ovo što sam ubo slučajno. Nisam ni znao da ima ovih keramičkih. Nije preskupo, veliko, veoma mala potrosnja, displej... Hm. Dođe nešto kao mermerni, ali jeftinije i manje troši. Hm, hm... Za slikanje se zezam, naravno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Pozdrav svim zvecarkama :) 25.10.2018. 23:27 #650509

status: user
broj poruka: 18472
John, nema na cemu .)


Da dodam u cemu je razlika kad je rec o odasiljanju toplote. Iz kamena toplota isijava.
Teze se hladi, duze odrzava toplotu naravno, nema susenja vazduha.

Sto se tice potrosnje. Ne znam. Na papiru mnoge “spravice” su stedljive pa i taj uljani zna da potrosi poprilicno.

Komsija se greje na njega ali ne sme bas da ga odrzava u kontinuitetu jer osetnije podigne racun.
Uljani se takodje ohladi dok si rekao keks cim ga iskljucis a temperatura spadne u sobi za kratko vreme kao da nisi ni grejao. Moze da posluzi, svakako je ok za odredjene uslove.

Ovo pricam jer sam svoj problem istrazivao i dosao do tog resenja i zakljucka da su mermerni radijatori najbolji izbor. Sve zivo sam gledao, od norveskih, svedskih itd. Izvikano. Uglavnom su ljudi mahom nezadovoljni mada ima i onih kojima je to ok, manje ih zulja novcanik :)

Sto se tice estetike, ovo ne da je lepo vec odaje jedan elitni utisak. U nekom stanu koji je ekstra sredjen, legne kao kec na deset mada svugde izgleda odlicno. Jedino me kablovi po podu nerviraju, treba da budu iza lajsne od parketa ali ja to nisam jos uradio, mrzi me :)




Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 29.10.2018. 22:04 #650597

status: user
broj poruka: 2998
Znam da je zezanje za slikanje, ali opet... da ne farbam nista vise :)

Slazem se, mermerni stvarno izgleda kao najbolje resenje za duze staze a i najlepse. Ali za sada uzeo sam najobicniji uljni i zagreje sobu brzo, no videcemo kako ce da radi kada krene zima kako treba.

Gledao i keramicke i nisam pametan. A i ostao bez zivaca i snage. Sledece sezone.

Ah, cari sakrivanja kablova iza lajsni i ugradjivanje onih u koje mogu da se sakrivaju kablovi... divan posao. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 29.10.2018. 22:20 #650598

status: user
broj poruka: 4740

Kažu da ide topla zima. Meteorolozi. Hahahahahahahaha. Gori su od astrologa, iako to nie moguće.

Šta si uzeo i koliko greje nakon sto se isključe grejači? I koliko je vreo dok su uključeni, jel može da se skuva Barilla testenina?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 29.10.2018. 22:41 #650599

status: user
broj poruka: 9460
Alrade, samo Kurir daje najtacniju prognozu :D :D
Kod njih nema cile mile, ili ledeno doba -50 ili te ocekuje pakao +50 ako slucajno ne uleti svakodnevno najavljivan smak sveta :)
Kakvi debili, bem ti zivot.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 29.10.2018. 23:52 #650601

status: user
broj poruka: 4740

Dakle, Ice Age Collision Course ili Fire Age Kurirllision Curse.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Konacno da se javim 01.11.2018. 17:34 #650649

status: user
broj poruka: 2998
Najobicniji uljani radijator, bez ventilatora i takvih stvari koje se sada kace. Firma je Tesy, ne znam koliko je poznata ali moji imaju dva komada koji rade vec 10-15 godina bez problema.

Soba nije preterano velika tako da se zagreje za desetak minuta ako se radijator bas `odvrne`, mada mi je obicno smanjen skoro skroz, samo dogreva, tako da se retko ukljuci, ali definitivno se oseti razlika, kako ce biti kada udari zima, videcu, ali sada koliko sam video soba ostane topla jos neko vreme i kada se radijator ugasi, ali sada je zavrsena, pa je izolacija kako treba a i sve sto treba da dihtuje - dihtuje kako treba. A radijator ostane topao mozda 10-15 minuta posle gasenja, onako odokativno, nisam merio.

Inace dok radi, ako ga bas odvrnes, postane dovoljno vreo da mozes da se fino opeces, mada onda ne moze da se sedi u sobi od vrucine. :)

Opet, kada dodje zima bicu merodavniji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs