Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
WP 8.1 backup
STRANA 1 OD 1
Zdebeli WP 8.1 backup 30.10.2018. 09:14 T66310

status: user
broj poruka: 1372
Imam Nokiu 630 ds, i na njoj WP 8.1, i želeo bih da odradim resetovanje.
Na koji način mogu da sačuvam poruke pa da ih posle resetovanja telefona vratim, i da li mogu nekako da ih exportujem i čitam na kompu?
Da li mogu nekako da sačuvam poruke i grupe na Viberu?

Hvala.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Backup 30.10.2018. 19:32 #650617

status: user
broj poruka: 243
Skini sa stora contacts+messages backup, kada ga instaliras pojavljuje se pod Extras u Settings i sa njim odradis backup.
Mada ukoliko ti je MS nalog lepo podesen sve ces to dobiti i bez backupa ako ponovo vratis isti nalog, prethodni program ti dodje samo kao rezervna opcija za svaki slucaj.
Sto se tice vibera, mozes da vratis poruke ali samo ako si odradio root telefona jer moras da iskopiras fajlove koji ti u suprotnom nisu dostupni.
Ili da ga instaliras na komp sa istim brojem telefona i odradis sinhronizaciju a posle pokusas da to ponovis na telefonu kada zavrsisi resetovanje, ali nisam bas siguran da li ces uspeti, meni licno nije uspela ponovna sinhronizacija naloga na telefonu.


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne znam za wp 30.10.2018. 21:58 #650618

status: user
broj poruka: 3466


Ali na androidu se bekap vibera stavlja na gmail nalog
Na iosu na icloud. Mozes export da uradis pa da citas u ekselu ili tako nesto
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 31.10.2018. 08:23 #650624

status: user
broj poruka: 1372
@Compy
Probao sam preko toga još pre, ali ne radi. Za poruke mi ništa ne ispiše, tako da nemam potvrdu da je išta backup-ovano, a za setiings i sl. mi javlja da moram da nadogradim na WP10, a 630 nije podržan...
Šta znači ovo da mi je nalog lepo podešen?
Pokušaću tako za Viber, bar na kompu da imam.

@duqp
Ma Viber na WP 8.1 (ne znam za 10) je užasan, nema ništa od podešavanja, poslednja verzija je iz 2016-e.
Ko nije koristio WP ne zna koliko je sve ograničeno i komplikovano...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Mozes da isprobas 31.10.2018. 20:55 #650634

status: user
broj poruka: 243
da li je backup poruka I kontakata dobro odradjen tako sto ces uraditi restore backupa, nece ti nista obrisati vec ce samo duplirati poruke ukoliko je sve ok.
Ja sam isti program koristio vise puta i na Win 8.1 i Win 10 i nikada nije bilo problema, tj. jeste jer sam vratio poruke koje su vec bile bekapovane na nalogu ali program u sustini radi bez problema. Trebalo bi da ti pokaze koliko kontakata i poruka ima (looking for items to backup...) i da zapocne backup posle tvog klika (odaberes sta zelis da sacuvas - contacts, sms, mms i klik na backup).
Sto se tice vibera, opcija sa sinhronizacijom sa desktopom funkcionise u vecini slucajeva ali ne uvek. Mada treba napomenuti da postoje dve verzije vibera za desktop, ona sa MS stora i sa sajta proizvodjaca (Rakuten Viber) koje imaju neke razlicite opcije. Konkretno sam isprobao sinhronizaciju sa MS Store verzijom i kao sto sam rekao vec, sinhronizacija izmedju telefona i desktopa na kome je instaliran viber prvi put je gotovo 100% uspesna, dok ponovna sinhronizacija prethodno sinhronizovanog desktop vibera sa telefonom moze da bude problematicna.
Svakako treba dodati da cak i backup viber poruka na drugim platformama samo vrsi export poruka u neki drugi program, ne mogu se vise pregledati kroz viber aplikaciju vec kroz tekst editor ili excel.
Nije WP ogranicen i komplikovan, vec je greska u ocekivanjima jer je isti zamisljen skoro isklucivo kao poslovna platforma gde Office, Outloook i Skype funkcionisu besprekorno a sve ostalo je stavljeno u drugi plan. Nego korisnici ocekuju da sve radi savrseno i brzo kao i na visestruko skupljim android telefonima da ne spominjem uopste iOS namenjenim za siroke narodne mase.
WP je bio i ostao specificno okruzenje koje super funkcionise za ono sto je prevashodno i namenjeno, pa cak i posle toliko godina, sto se od androida i iOSa ne moze nikad ocekivati.


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 16GB/NZXT Kraken X52/KFA2 GTX1070EXOC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Green 2TB/2xGericom GM2600/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Hvala Compy 02.11.2018. 17:06 #650661

status: user
broj poruka: 1372
Uspeo sam da odradim backup poruka i kontakata, a od Vibera ništa.
Još uvek tražim neki čitač .msg fajla za komp, za sada bez uspeha.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs