Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Problem sa igrama i premium bankovnim nalozima na novim bildu win 10
STRANA 1 OD 1
operator Problem sa igrama i premium bankovnim nalozima na novim bildu win 10 02.11.2018. 09:40 T66314

status: user
broj poruka: 4225
Evo prošlo je skoro mjesec dana na zadnjem buildu Win 10 RS5 i mogu samo da dam sljedeća zapažanja.
Na velikom broju mašina gomile igara ne rade kako treba.
Probano i na AMD i Intel platformi.
Sve igrice su radile i na 1511 i 1709, dok neke nisu već na 1803 ili 1804, kako kod koga.
Ovaj zadnji build je donio da se gomila igara ne pokreće uopšte i stvarno ne znam, šta ih ograničava. Novost je i da niste više u mogućnosti bez posebnih alata da isključite windows update,određeni servisi se ne mogu ni isključiti, a bez popriličnog poznavanja servisa, niste ni u mogućnosti da ih isključite ni preko gpedit.msc. Ako isključite određene servise, poput Windows update medic service, na dosta mašina se desi da kompletan kompjuter se smrzne. Ako nemate system restore, onda je jedino riješenje da reinstalirate sistem. Ja sam se gnjavio sa par mašina skoro 2 nedelje i nisam uspio da riješim problem, kao uostalom i niko drugi.
Sve starije igrice od 2016 pa na dole imaju gličeve, tj. sporadičan pad performansi i smrzavanja ekrana. Da ne pomislite da nije nešto u redu sa računarom.
Dosta i online igara po defaultu ne radi, poput poker 888poker, otvaranje servisnih naloga WD-a, Samsunga i Corsair-a, što sam i prjavio i gomila servisera se žali na dati problem.
Preporuka pozamašnog broja administratora je da se vrati a build 1709, jer je poslije 1511 je pokazao najstabilniji.
Čak i Raysen 2700x mnogo bolje radi i sitem je neuporedivo odzivniji od 1803 i 1809.
Zanimaju me mišljenja drugih i problemi na koje nailaze.
Npr. premium nalozi u bankama Inteza,Rajfajzen i AIK uopšte ne rade na novim build-ovima 1803 i 1809 za banke i još ništa nije riješeno po tom pitanju u Srbiji. Korisnički nalozi rade bez problema, ali ni jedan premium nalog.
Sa 1709 tih problema nema. Probao sam isto i u Austriji, Belgiji i Njemačkoj i isti su problemi. I sa igricama i sa premium nalozima.
Da li je neko imao sličnih problema ?
Gasimo redovno telemetriju, otkako je M$ od 1803 počeo da provjerava sve naloge i sve IP adrese, koje se koriste u bankarstvu. I za one malo upućenije. Porta se ostavljaju za nadgledanje. To su 701, 709, 811 do 827.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Meni je sutra u Stokholmu sve radilo normalno 02.11.2018. 10:39 #650654

status: user
broj poruka: 9381
Probacu juce u Haraciju.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 02.11.2018. 11:23 #650655

status: user
broj poruka: 3104
Овако, сматрам себе да нисам апсолутно упућен у Вин10 зато што га активно користим од билда 1803 тако да ћу изнети запажање које имам.

Упдате сам угасио. Да, ја сам од оних што не воле да при сваком упдату МС мења ствари на рачунару. Ако све ради, не дирај, а за безбедност сам осигуран бекаповима.

Прву вест о 1809 коју сам чуо, јесте да МС је повукао довнлоад са свог сајта због озбиљних проблема, након лепог смеха одлучио сам да се поиграм са њиме и омогућио сам Упдате. Након упдејта комп ми избацио БСОД и тада сам реинсталирао систем назад на 1803.

Крај.

Поука ове приче је да ако и сам МС тврди да су га укакили и склонили са сајта, онда јесте проблематичан и треба га заобићи.

ЕДИТ, видим сад да су пре четири дана избацили Упдате фор вариоус фиксес, ко зна шта су сад урадили, ја се у то не уплићем више.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 02.11.2018. 11:40 #650656

status: user
broj poruka: 4225
Konstruktivno Horacije. Samo konstruktivno. Ako si naišao na problem, javi kako si ga riješio. Ako nisi, igraj se kod kuće i pusti ljude koji hoće da riješe probleme da rade. Dovoljno imaš inteligentnih da se igraš sa njima.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Za sada nema problema 02.11.2018. 11:51 #650657

status: user
broj poruka: 6086
Ne znam ni sam kako mi je promaklo da je Bili povukao 1809 verziju zbog prevelikog broja problema. Ja sam ga skinuo sa M$-ovog sajta, roknuo čistu instalaciju i za sada nisam imao nikakvih problema. Apdejt uglavnom držim isključen. Od sigara igram samo NFS Payback i on radi kako treba.

Mašina je R5 2600X, B350, 16GB i RX 480, ako nekom znači.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Za sada nema problema 02.11.2018. 13:27 #650658

status: user
broj poruka: 3104
https://www.computerworld.com/article/3216425/microsoft-windows/microsoft-patch-alert-octobers-been-a-nightmare.html

Citiram sajt

Rule #1: Don’t trust Microsoft.
Rule #2: Don’t click “Check for updates.” In Microsoft-speak, “check for updates” means “install most (but not necessarily all) available updates.”
Rule #3: Refer to Rule #1.

:: Ne znam ni sam kako mi je promaklo da je Bili povukao 1809 verziju zbog prevelikog broja problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ah... 02.11.2018. 20:03 #650667

status: user
broj poruka: 6643
Vi isto, ja isto... nema vam pomoći, ima da instalirate kad tad. Ili ste ostali na windows 98?
MOŽETE KAKO HOĆETE, ALI NE I DOKLE HOĆETE. To je naša stara izreka....
Preskočićete neki update, ali ćete platiti na ćupriji. Celokupan arsenal štapova je u rukama MS-a, poprilično džaba se batrgamo. Moraćete kad-tad na najnovije, i to onako kako su u MS-u hteli. Na kraju krajeva, dali su nam džabana njihov proizvod, ima da ga naplate koliko budu hteli.
LM, oko update verzija: moje malo istraživanje je da je rešenje u clean install-u ili, još bolje, ali poprilično slično, u korišćenju opcije da se sve resetuje iz samog win-a što mu dođe SKORO isto kao clean install ali ne baš. Sve što nije radilo tj. zabagovalo se nakon prethodnih update-a sada radi dobro ili bolje. Drugim rečima, MS je miljama daleko od npr. Ubuntu-a koji neuporedivo češće šatro pravi nove verzije koje su isti qtz već generacijama spolja pa uglavnom skoro sve radi mnogo mnogo stabinije i bolje nego sa ovim update-ovima MS-a.
Dakle, nema izgleda mnogo sreće od klasičnih apdejtova jedan na drugi, to nešto baguje kad tad ili bar u nečemu i to se ko za q ne vidi odmah. Kad upadnete u govna, resetujte pc pa jovo-nanovo. Ko je pomenuo windows 98? E, baš to. Isti recept.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 03.11.2018. 00:32 #650672

status: user
broj poruka: 1586
na daily driver masini sam celu stvar resio stavljanjem Ubuntu Linuxa.

Na radnim masinama je win 10 1803, apdejt ide redovno, bez iakvih problema iako su opterecene raznorazni programima pocev od acroabta pro, pa do premijera, Lightroom, Corel....

Vec desetak dana se zanimam sa jednim Phenom-om starije generacije, na kojem je 10 - 1803, i igra se na njemu staro i mlad od igrica, pocev od Fortnite-a, CS GO, WOT, GTA V, IV, NFS, Project Cars, Dirt.... i tako dalje... nesto neprimetih da postoje bilo kakvi problemi bilo koje vrste.

Zena se vec mlati sa e-placanjem i ostalim i nesto mi se ne zali da je problem bilo sta niti bilo koja banka kako na poslu tako i kod kuce, a takodje je 10 - 1803.

.... mislim... bem li ga....

Ja se neki put zaista pitam sta ljudi rade sa svojim racunarom kada toliko izmenjaju OS da nakon jednog update-a, sistem ne mzoe das e sabere i oduzme kako treba da bi nastavio dalje da radi....

Zapravo, odgovor sam delimicno dobio bas veceras, ubedjujuci se sa jednom musterijom koja je na CoreDuo masini i G41 chipseu hrabro stavila WIn 10, koji pola toga na kompu ne podrzava..... Prijave gresaka u sistemu su sarolike - od manjka RAM-a u Photoshopu, do nasumicnog zamrzavanja, jezivo sporog odziva sistema, kasnjenja slike i zvuka na tubetu.... Izgleda da neki jos nisu naucili da nece podmladiti komp ako stave novi OS....

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 03.11.2018. 01:49 #650673

status: user
broj poruka: 289
I onda neko kaže desetka manje zahtevna of sedmice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 03.11.2018. 09:51 #650674

status: user
broj poruka: 4225
Da me ljudi pogrešno ne shvate. Meni sve radi kako je i radilo, ali dosta korisnika ima problema. Meni radi i 888poker i sve ostalo, ali probao na dosta mašina isti build i jednostavno ne radi kod njih, dok sve predhodne verzije rade bez problema. Išao da radim stanove po Beču, Briselu i Študgartu i spopadali me ljudi da im nakon nadogradnje ili nove instalacije ni igrice ni premium nalozi za banke ne rade, pa u pauzama dok sam hoblao parkete, krečio, mjenjao stolariju, mjenjao pločice i sklapao kuhinje, instalirao sam laptope uglavnom, pa sam primjetio navedene probleme. Vratio se u Srbiju i provjerio sa par kolega, koji me mjenjaju po bankama, šta se dešava i isto sranje. Čist 1803 radi ok, gdje je blokirana nadogradnja, ali čim povuče prvi update, odmah prestane sve da radi. Ranije tih problema sa 1803 nije bilo.
@VMARC
Jesi probao zakjuče u Horaciju i u Štokholmu? Nemoj sad da ne može.

Ako ti ne radi, promjeni klapnu i ugurtnu. Stavi svječice da ti računar sija.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Univerzalni vojnik... 03.11.2018. 10:33 #650675

status: user
broj poruka: 289



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 03.11.2018. 11:00 #650676

status: user
broj poruka: 18940
Od 1803 kod korisnika se susrećem sa nekim bagovima, koji su vezani za neke trivijalne stvari u Windows-u. Prvo, problem sa hp-ovim drajverom i cumulative update-om za 1803, ekran smrti, sledećeg dana je izašao fix, koga nije svako video, tek posle par dana je Microsoft ispravio stvari.
Powerpoint prezentacija, na clone monitoru prikaže sliku, na izvornom neki random ekran.
Treće, Epson profesionalni skeneri DS-50000 ne rade dobro na Win10, iako postoji regularan drajver, brljavi. Četvrto, ne može da se promeni da određeni program otvara fajl ekstenziju.

Ima još mnogo, nego nije otkriveno trenutno...

Za sve ovo (sem za skener još uvek) postoji obilazno rešenje, koje zahteva rad administratora, kucanje u CMD-u, patch-ovanje, restartovanje, prčkanje po registry-u itd. Na sedmici to se dešavalo jaaaaaaaaaaaaaaaaako retko. Win10 počinje da me podseća na Linux, gde je potrebno nešto više od samo maintain-a.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Da me ljudi pogrešno ne shvate. Meni sve radi kako je i radilo, ali dosta korisnika ima problema. Meni radi i 888poker i sve ostalo, ali probao na dosta mašina isti build i jednostavno ne radi kod njih, dok sve predhodne verzije rade bez problema. Išao da radim stanove po Beču, Briselu i Študgartu i spopadali me ljudi da im nakon nadogradnje ili nove instalacije ni igrice ni premium nalozi za banke ne rade, pa u pauzama dok sam hoblao parkete, krečio, mjenjao stolariju, mjenjao pločice i sklapao kuhinje, instalirao sam laptope uglavnom, pa sam primjetio navedene probleme. Vratio se u Srbiju i provjerio sa par kolega, koji me mjenjaju po bankama, šta se dešava i isto sranje. Čist 1803 radi ok, gdje je blokirana nadogradnja, ali čim povuče prvi update, odmah prestane sve da radi. Ranije tih problema sa 1803 nije bilo
:: @VMAR
:: Jesi probao zakjuče u Horaciju i u Štokholmu? Nemoj sad da ne može
::
:: Ako ti ne radi, promjeni klapnu i ugurtnu. Stavi svječice da ti računar sija
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 04.11.2018. 11:13 #650699

status: user
broj poruka: 4225
Hp 1018 i 1010 rade na par mašina. I samo odjedanut prestanu da štampaju. Uradi se reset dokumenta i ugase štampači i radi. Ali, nekada se desi da neće ni nakon 10 puta ponavljanja istog ostupka. Rješenje je samo print spooler da se onemogući u servisima i restartuje računar i onovo omogući. Sa epson mf 5620 se ne dešava aj problem. Da li neko zna kako trajno da se riješi bez navedenog ostupka, pošto niti sam ja dostuan uvijek preko team viewera, niti mi odgovara da gubim 30 minuta za taj postupak. Hp ovi su odštampali preko 200 000 strana. Radio sam reinstalaciju sistema, ali se samo na tom jednom od 6 latoa to dešava. Razlog mi nije poznat.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646089.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs