Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Zamena stakla na Iphone i zašto je do toga došlo
STRANA 1 OD 1
tosas Zamena stakla na Iphone i zašto je do toga došlo 09.11.2018. 15:18 T66331

status: user
broj poruka: 304
Zdravo ljudi,
Ne volim da nosim zaštitu, ali to ako se rasplamsa tema mogu da objasnim posebno :)
Iz tog razloga mi je naprslo staklo na Iphone SE prilikom pada na asfalt... I mislio sam da se pomirim sa tim je znam da ako se menja displej onda nema ništa više od fingerprint readera, jel da?
A onda videh da je možda moguća samo zamena stakla jer je samo sa strane malo puklo i vidi se linija na staklu samo pod određenim uglom, touch radi normalno, nema razlivenih boja pa rekoh možda je samo staklo...
Ima li iskustva i kod koga to odraditi? I da li se to radi pouzdano uopšte? Šta kaže @duqp?

Hvala i pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Nije tacno 09.11.2018. 17:25 #650844

status: user
broj poruka: 9380
Ekran se isporucuje bez fingerprint readera (home button), on se prepakuje.
Kupi slobodno kineski ekran od 20ak eura, nema realne razlike u prikazu slike.
To sto si naveo vazi za zamenu home buttona, gde ti vise ne radi touch id, ali radi home funkcija.


MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Nije tacno 09.11.2018. 17:33 #650845

status: user
broj poruka: 304
Dobro, to mi ide u prilog. Hvala.
A zamena samo stakla, da li je to opcija(naravno pod uslovom da ekran nije oštećen)? Neki reklamiraju to.


:: Ekran se isporucuje bez fingerprint readera (home button), on se prepakuje
:: Kupi slobodno kineski ekran od 20ak eura, nema realne razlike u prikazu slike
:: To sto si naveo vazi za zamenu home buttona, gde ti vise ne radi touch id, ali radi home funkcija.
::
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Mojav
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Od 5s pa do ip8 09.11.2018. 18:03 #650846

status: user
broj poruka: 3466

Otisak prsta je odvojena stavka od ekrana. Ali kada se desi da pukne ekran u delu gde je home button onda nema spasa.

Reparacija stakla moze da se uradi na iphone se

A te kineske ekrane zaobidji. Em je boja nekako isprana i drugacije svetli itd itd

Ja sam imao druga koji je zapeo za kineza kao nezdrav i sutradan ga je izlupao jer ga nervirao travnjak kao sa tetrisa i aj ipak daj original ali da doplatim razliku sto sam dao za kineza. Tu smo se razisli.

Slobodno promeni ceo ekran ako ti je cena približna reparaciji {jer reparaciju moras da cekas a zamena ekrana gotova za par minuta}

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja sam na 6+ vec dva puta menjao ekran 09.11.2018. 18:57 #650847

status: user
broj poruka: 9380
Od 20$
Kada ga uporedim sa originalnim ekranom drugog 6+, nema ama bas nikakve razlike u prikazu boja. Jedino gde se vidi razlika i to jedva kada se zagledas, je kada je telefon ugasen, ovaj kineski je malo prozirniji, kao da nije jasno crn.
Drugarici sam menjao na SE, nista nije provalila. Kaze da je njoj sve isto ali da joj je najvaznije da radi.
Ipak, ako dodjes do nekog SE zakljucanog na icloud, onda je svakako bolja opcija da uzmes njegov originalni ekran.
Samo zamena stakla ti je drndanje za malu razliku u novcu. Zamenom ekrana ti ostaje ovaj fabricki, koji je koliko toliko funkcionalan, pa ako ga opet polomis, barem imas rezervni dok ne zamenis ponovo :)

I, naravno, uvek vise uvazi misljenje duqp, jer se on bavi servisom mobilnih, ja ih samo koristim.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 10.11.2018. 15:35 #650860

status: user
broj poruka: 304


Hvala vam. I ja sam imao loše iskustvo sa kineskim ekranom, bila isprana boja, doduše na 4s.
Ne znam koja je cena original displeja ili nekog sličnog. Nije mi problem da sačekam ako će biti kvalitetno, tako da mi i reparacija stakla odgovara. Nego da lj posle te reparacije bude ko original, da mi se ne promeni rad touch-a ili tako nešto. Video sam da je za SE to prilično jeftino 20-40e, ali nisam zvao da potvrdim.
Duqp, da li ti radiš reparaciju? Daj neki kontakt da se čujemo možda ako se odlučim za zamenu. Čini mi se da sam imao tvoj broj kad sam tražio hosting(još uvek sam na duka hosting), ali ne mogu da nađem...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs