Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Thunderbolt pitanje
STRANA 1 OD 1
Qm65 Thunderbolt pitanje 15.11.2018. 02:29 T66340

status: user
broj poruka: 37

Pozdrav,

Imam plocu MSI z97 MPOWER koja koliko ja znam nema Thunderbolt, i zanima me je l` postoja neka pci-e kartica ili slicno koju bih mogao da dodam, posto planiram da uzmem neki Thunderbolt Audio interface?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz re thunderbolt 15.11.2018. 08:32 #650935

status: user
broj poruka: 137
Zasto bas thunderbolt audio interface za PC?

Audio interfejsi su i ovako dovoljno hiroviti za povezivanje u sistem sa windows okruzenjem, sa lose napisanim driverima i jos gorom korisnickom podrskom.

Adapteri postoje, ali su odvratno skupi i niko ne moze da garantuje da ce kombinacija koju si zamislio da proradi u takvom sistemu.

Mozda bi pomoglo i da navedes koji Audio Interface je u pitanju i u kom Software-u planiras da radis.

Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 24GB Kingston Hyper X Savage 1600, Zotac GTX1050, WD1002FAEX, WD1003FZEX, Focusrite Scarlett 6i6, Fostex PM-1, TT SPS-630w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Qm65 re: 15.11.2018. 09:49 #650936

status: user
broj poruka: 37
Zato sto ne postoji USB varijanta interface-a koji hocu da uzmem.


U pitanju je ovaj interface:

https://focusrite.com/thunderbolt-audio-interface/clarett/clarett-2pre


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Postoji 15.11.2018. 20:35 #650950

status: user
broj poruka: 1196
USB varijanta

https://focusrite.com/usb-c-audio-interface/clarett-usb/clarett-2pre-usb
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Qm65 @Neba 15.11.2018. 20:54 #650951

status: user
broj poruka: 37

Hvala!

Istripovao sam da ima samo Thunderbolt.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 15.11.2018. 21:57 #650952

status: user
broj poruka: 1060
mali hint: focusrite je generalno očajan sa drajverima, to da znaš.. ako imaš iole keša da uzmeš nešto što pravi RME, onda udri, ima podrško ko nvidia za drajvere :D
e sad, ako si baš baš rešio da to bude ta karta zbog ne znam čega, onda ok

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herr re: Nikako Thunderbolt 16.11.2018. 02:03 #650955

status: user
broj poruka: 22

+ Za RME - daleko najbolje zvučne karte...
Ova ti je jedno 27 puta bolja po svim parametrima i još je USB https://www.kupujemprodajem.com/Muzika-i-instrumenti/Zvucne-karte-i-interfejsi/RME-Babyface-USB-karta-68725380-oglas.htm?filter_id=156541288



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Qm65 re: RME 16.11.2018. 14:14 #650962

status: user
broj poruka: 37
Hvala ljudi na sugestijama!

I ja sam cuo da su MOTU i RME najbolje karte, ali cini mi se da su dosta skuplje. (nove)

Ma ja imam ono djubre Komplete Audio 6 (tako da znam i sta su problemi sa driverima :D), i skoro sam testirao Scarlett 6i6 (kod mene na monitorima/sluskama) i ne verujem koliko bolje zvuci sve, a kao gistro su u istom rangu.

A za Clarett sam cuo od nekih iskusnijih ljudi da su mnogo bolji od Scarlett-a, i porede ih sa nekim dosta

skupljim a vidim i po netu ih hvale i cuo sam neke primere snimljene na Scarlett/Clarett/Clarett sa nekom AIR opcijom i meni to zvuci full.


@herr A sto ne Thunderbolt, koji si interfejs probao?

I za to kazu da su dosta manje latencije i da kao rade stabilnije nego USB interfejsi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herr re:re:RME 16.11.2018. 19:42 #650966

status: user
broj poruka: 22

U vezi Thunderbolta, vidi post alexz-a sa kojim se apsolutno slažem...
(Sa DAW-ovima /sintijima/ zvučnim karticama se `igram` još od doba Atarija 1040ST (1986 god.)).

Mika će ti reći ovo, Žika ono...Svako ima svoje mišljenje...Vidim da si zapeo za Thanderbolt, kupi UAD karticu i konfiguraciju sa Thanderbolt interfejsom, stavi WIN 10, pa nam prenesi iskustva iz prve ruke..Skupo će te sve to koštati, a možda i bude radilo o.k.

Što se tiče poređenja RME i Focusrite, neumesno je (kao da porediš Lamba za Dačijom)...
RME kartice koštaju mnogo više, ali su i daleko, daleko kvalitetnije i bolje...Imaju najbolje/nastabilnije/najbrže drajvere...MOTU je dobar, ali ne i za WIN mašine.

Posedujem RME Babyface USB...Super stabilna, vrhunski zvuk, portabilna, radi na svakom O.S.-u, RTL (latencije) - STVARNE ! na 44,1KHZ:

48 semplova - 4,86 ms
64 - 5,58 ms
128 - 8,48 ms

Na baferu od 48 radi bez problema (za traking), za standardnu upotrebu na 128 fantastičan (latencija ispod 10 ms je neprimetna, jedino ako si Ritchie Blackmore i snimaš gitaru (brz solo - treba 4,86 ms))
Imaš na njoj i Zero-Latency Monitoring + FX...Takođe ima TotalMix softwer koji je najbolji u klasi...Pogledaj po netu...

Veruj mi, lično iskustvo i dosta ljudi koje znam je da je svako ko je probao RME, ne menja posle proizvođača...Kad imaš dobar alat, zaboraviš na isti i posvetiš se kreiranju muzike...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz RME vs Focusrite 16.11.2018. 20:46 #650967

status: user
broj poruka: 137
Ukoliko ti budzet dopusta, bez svake sumnje RME. Besprekorni preampi i jos bolji konverteri.
O RME driverima ne treba vise govoriti...

Imao sam skoro slicnu dilemu i opredelio sam se za Focusrite samo zbog odnosa neophodnog broja ulaza i predvidjenog budzeta. Daleko od toga da sam nezadovoljan Scarlettom, ali uvek moze bolje...

Ukoliko ne snimas vise izvora istovremeno, onda izbor definitivno pada na recimo Babyface (ukoliko nemas budzet za UCX...)

Sto se tice Thunderbolt konekcije na PC, apsolutno se slazem sa @herr. Zaobidji moguce probleme, kakve si vec iskusio, i ustedi sebi jos 50e za adapter.

PC-RME (USB), MAC-UAD (Thunerbolt).


Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 24GB Kingston Hyper X Savage 1600, Zotac GTX1050, WD1002FAEX, WD1003FZEX, Focusrite Scarlett 6i6, Fostex PM-1, TT SPS-630w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Qm65 re 16.11.2018. 21:41 #650969

status: user
broj poruka: 37

Hvala puno, sacekacu onda jos malo pa cu da uzmem neki RME interfejs,ubedili ste me, nisam zapeo za thunderbolt samo sam cuo da su kao stabilniji a kao sto ste rekli i meni je to najbitnije pored kvaliteta konvertera.


@herr, Da ne dodje do zabune, kada sam napisao iskusnijih, mislio sam na iskusnije od mene. :D

Hvala jos jednom.

Aj da ne otvaram novu temu a vidim da se isto zezate sa ovim, sta bi po vama bio upgrade za JBL LSR 305, uzeo bih nesto sa 8` driverima?

Sta mislite o ovim Focal Alpha 80?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexz re monitori 16.11.2018. 22:08 #650970

status: user
broj poruka: 137
Hmmm zavisi za sta ih koristis...

Focali su odlicni monitori, sa sjajnom stereo slikom i definicijom prostora. Istina Alpha 80 seriju nisam `slusao`, ali Shape i Solo jesam i imao sam prilike da se uverim u kvalitet istih.

Moj izbor 8 inch monitora uvek pada na Genelec 1031, ali to je vec subjektivna stvar....

Zato, svoju muziku na flesku i pravac u radnju/studio na jedno lepo kriticko slusanje.

Ako mene pitas, izbor audio monitora je bas licna stvar. Zvuk nije egzaktna nauka.

Svako od nas moze da ti da preporuku , ali izbor mora da bude samo tvoj.


Intel i7 4770, Gigabyte Z87-D3HP, 24GB Kingston Hyper X Savage 1600, Zotac GTX1050, WD1002FAEX, WD1003FZEX, Focusrite Scarlett 6i6, Fostex PM-1, TT SPS-630w, TT Soprano RS200

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
herr re: monitori 16.11.2018. 23:23 #650971

status: user
broj poruka: 22

alexz ti je ponovo dao odlične savete, samo bih dodao da obratiš pažnju i na akustični tretman radnog prostora (vrlo bitna stavka)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Qm65 re: Monitori 17.11.2018. 00:37 #650972

status: user
broj poruka: 37

Hvala ljudi!

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646076.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs