Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Polomljen ekran Samsung S7 - cupanje podataka
STRANA 1 OD 1
Plamen Polomljen ekran Samsung S7 - cupanje podataka 17.11.2018. 21:59 T66347

status: user
broj poruka: 2836
Imam jedan veliki problem, naime polomljen mi je ekran na telefonu (samsung s7) skroz tako da ne reaguje niti je bilo sta vidljivo. Telefon je upaljen i funkcionise.
Potrebno mi je da nadjem nacin da prebacim podatke, tj da udjem u MTP mod.
Na telefonu postoji lock screen kod, nije otkljucan usb debugging mod, fabricki je android sa fabrickim recovery modom.
OTG+mis nije moguc posto se nista ne vidi, pristup pomocu ADB-a ne moze zbog iskljucenog debugging moda... pokusavao i proceduru za njegovo otkljucavajne pomocu adb ali ne vidi telefon.
PC vidi tel al bez mogucnosti pristupa.
Precesljavam net vec par dana ali bez uspeha... Ima li neko resenje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Možda... 20.11.2018. 22:02 #651132

status: user
broj poruka: 449
Sad ću da lupim, ali može da bude izvodljivo... Koliko sam upućen, isto kao i miša, moguće je na telefon priključiti tastaturu. Istražio bih postoji li mogućnost da se preko tastature zada odgovarajuća sekvenca kojom bi se ušlo u meni omogućio MTP mod ili USB debugging.

Druga špekulacija, bio bih jako iznenađen da ne postoji neka vrsta backdoora kojom bi serviser mogao da pristupi podacima telefona, čak i u tom stanju. Ako postoji, to ne bi trebalo da bude previše posla, samim tim ni da košta ne znam koliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Teška rabota 21.11.2018. 11:09 #651140

status: user
broj poruka: 393
Najgore je što imaš i pin. Da ti je omogućen debugging onda bi i moglo nešto da se uradi. Da klikces nasumično mišem po ekranu tesko da će uroditi plodom.
Da nije slučajno povezan tel na Samsung cloud? Tako možeš da izvezes podatke. U suprotnom, juri neki displej, kakav god, ili servis...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp To bi bilo 21.11.2018. 20:53 #651159

status: user
broj poruka: 3466



Kao da uzmemo neciji tel i ne znamo pin i nabodemo na računar i vadi podatke

Nista bez ekrana bar za prvu pomoc. Ili gmail kontakti i neki klaud za slike i ostalo. Jbg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Bilo nekoliko tema 21.11.2018. 21:11 #651160

status: user
broj poruka: 9369
I u svima isti zakljucak... Nista bez drugog ekrana.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen re 21.11.2018. 23:40 #651165

status: user
broj poruka: 2836
A da npr ubacim tel u download mod i onda instaliram drugi recovery mod koji mozda ima otkljucan bootloader/debuging mode? Ako sam se dobro izrazio... Video sam takve pokusaje na xda forumu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 22.11.2018. 00:16 #651166

status: user
broj poruka: 9460
Ne gubi vreme i zivce, nema resenja osim da privremeno zakacis ekran.
Ne ide ti u prilog nikako sto nije debuging ukljucen, jbg.
Naletice ti u posed neki s7 i samo ubacis svoju plocu i vadis podatke, relativno lako se prepakuje.
Ili kupis na aliex. ekran+frame+touch za ok novac i povadis + opet imas dobar fon.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp I za dl mod 22.11.2018. 09:19 #651171

status: user
broj poruka: 3466


Treba da vidis sta je na ekranu. A i da nabodes gore dole power itd za recovery ti opet treba ekran.


Rekao bih ti ja odmah instaliraj recovery tj i ne moras samo ubaci memorijsku sa fajlovima i imas nesto kao live windows sa usb sto ide tako za tel. Ne treba ti passcode. Nista. Ali treba ekran jbg.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.11.2018. 12:01 #651173

status: user
broj poruka: 9460
Drugim recima, mora ekran.
Ja uvek ukljucim debugg i preko vysor mogu da radim i bez ekrana ako crkne...
A debugg nema sanse ni na koji nacin da ukljucis na slepo.
Probao ja jednom razne fore preko konzole i mrka kapa, jedino moze da se potvrdi kada vysor trazi autentifikaciju...ali nista bez debugg.
Jedino bi mozda moglo, ako radi touch, da ga zakacis na TV, mozda moze preko usb na HDMI. Ali opet treba da se cacka u njemu...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Teška rabota 22.11.2018. 17:08 #651182

status: user
broj poruka: 393
Najgore je što imaš i pin. Da ti je omogućen debugging onda bi i moglo nešto da se uradi. Da klikces nasumično mišem po ekranu tesko da će uroditi plodom.
Da nije slučajno povezan tel na Samsung cloud? Tako možeš da izvezes podatke. U suprotnom, juri neki displej, kakav god, ili servis...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez mozda glupo misljenje 22.11.2018. 22:47 #651187

status: user
broj poruka: 994
al da uzmes s7 od nekog i radis isto kao i na svom da pokusas nekako udjes i otkljucas debuging

ja sam imao srecu jer je ekran bio polomljen ali je treperio jedva sam uspeo sa istim problemom vise nasumicno nego sto sam video ali uspeo sam

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Plamen S7 edge display 09.12.2018. 19:16 #651634

status: user
broj poruka: 2836
Da li bi mogla maticna ploca (sa komponentama) od S7 da se upakuje u kuciste S7 edge sa ekranom?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Ne moze! 10.12.2018. 07:10 #651643

status: user
broj poruka: 69
Dva potpuno razlicita telefona. Ponudi bilo kome ko ima S7, pare za operaciju spasavanja podataka ili se raspitaj u servisu koliko bi ti trazili za takvu operaciju ako ti je stalo samo do tih podataka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs