Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ploca i ram za Ryzen 2600
STRANA 1 OD 3  
Adzem Ploca i ram za Ryzen 2600 29.11.2018. 21:13 T66379

status: user
broj poruka: 3796
Dakle drustvo, zelim samo da bocnem i instaliram win10. Nikakvi klokovi me ne zanimaju, hocu stabilnost, dobar bios, 16gb ram i to je to. Nemam pojma kakva je situacija sa plocama i ramom, preporucili su mi Gigabyte b450 aorus elite. Hvala :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
UniqUnic MSI FTW! 29.11.2018. 21:34 #651388

status: user
broj poruka: 10
Ako hoces stabilnost i dobar BIOS, Gigabyte ostavi po strani. MSI se pokazuje vrlo dobro sa R 2nd gen, pa ti je Tomahawk najbolje za pare. Ima naravno boljih, ali za 100eur nemas bolju.
ユニークユニック

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 29.11.2018. 21:37 #651389

status: user
broj poruka: 3796
Nacuo sam takodje da se nisu ni GB ni ASUS proslavili i da gledam Asrock i Msi...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 29.11.2018. 22:35 #651391

status: user
broj poruka: 2800
https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M%20Pro4/index.asp

90€ prodavnica
75€ kp
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 MSI je sigurica, od ostalih šta ubodeš 29.11.2018. 22:41 #651393

status: user
broj poruka: 6086
Kreneš od B450M PRO-VDH, pa preko B450M BAZOOKA, B450-A PRO (koju bih ja lično uzeo da sad kupujem), B450 GAMING PLUS i završiš sa već predloženim Tomahavkom. Kupiš, naravno, onu koja ti najviše paše, mada su to sve slične/iste ploče (barem što se tiče naponske). Razlike su u broju, veličini i obliku hladnjaka, broju portova i slotova (i ATX formatu naravno).
Ja sam išao na najjeftinu varijantu kada sam se odlučio za 2600X - B350 PRO-VDH (B450 se još nije pojavio tada) i u kombinaciji sa Patriotovom Gujom 2×8GB na 2933MHz sve šljaka kao podmazano.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 29.11.2018. 23:08 #651396

status: user
broj poruka: 3796
Za sada tomahawk favorit.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako ti je bitan i kvalitet zvuka... 29.11.2018. 23:53 #651399

status: user
broj poruka: 10984
to jest, ne nameravas da ubacis neku zvucnu karticu, a treba ti surround zvuk, onda nemoj kupovati ova gowna sto imaju samo tri (jedan vertikalni set na rear planel-u) zvucna porta, nego uzimaj nesto sto je snabdeveno sa 6 portova (front x2, rear x2, side x2, mic/line in, sub/center). Meni je ovo jako bitno i rado bih, bez i najmanje grize savesti prerezao grkljane dizajnerima koji na trziste izbacuju G.O.W.N.A. pod izgovorom koji zovu ``za svaki dzep``. Ja bih na njima oprobao neke od mojih taktickih nozeva, sa obrazlozenjem ``za lecenje svake prehlade i zapaljenja grla``.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma @tortojed 30.11.2018. 00:38 #651401

status: user
broj poruka: 95
A ti bi i jare i pare. I da si ovo rekao na nekom normalnom mestu, odveli bi te u ludnicu i miliciju u isto vreme.
Po kvantnom principu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ljudski je, dakle, normalno je ne pristajati... 30.11.2018. 01:17 #651404

status: user
broj poruka: 10984
na podvale. Trziste je PREPUNO lopovluka svake vrste, a od potencijalnih kupaca ocekuje se da gutaju sve shto im se servira (``nishta nek` te ne nervira, gutaj shta ti se servira, o, kako je lepo biti g...``). Smradovi poput Dekintija, Nevidije i GlupIntela namachinju debele svote $ od rebrendovanja, od prodaje roga za sveccu, od ``usitnjavanja`` ``punokrvnog`` hardvera... pri chemu razlike u (njihovim) troshkovima ni izbliza ne prate razlike u maloprodajnim cenama (oskrnave ``punu`` maticnu plochu za onoliko, a pojeftine je za ovolicno...tom-i-to modelu dodaju komponente cija vrednost iznosi 3$ a prodaju je za 100$ skuplje).
Kurwinu im majchicu nataknem na kupu, prizmu i valjak...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 30.11.2018. 01:31 #651406

status: user
broj poruka: 95
Sve je to u redu brate, no mislio sam... nemoj nož i to, pročitaće neko odgovorno lice lol. Šta bi tek radio Apple-u, neće da poprave jedno dugmence nego da kupiš ceo uređaj opet.

Ovaj je malo dete: https://www.youtube.com/watch?v=_vwJBA3xcAw
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 30.11.2018. 02:11 #651407

status: user
broj poruka: 3796
Hahahaha torto kralju. Ma sve ih treba zgaziti, mamicu im. Ja se fino ponadao da prvi put lepo instaliram win10, dx12, vulkan, ovo-ono. Kad, evo sad gledam po you tubu, ispade win7, dx9 i dx11 najvise daju fps-a O.O hahaha, a ja jos zivim u onom vremenu kad smo ovde pricali o nekom drugom apiju i kako ce sve to bolje da radi, pa iskoriscenost, pa ovo-ono... Kad djoka, sve je kerov kurcic, to se sada krajem 2018-te lepo vidi. Magla, teska magla je taj win10. Ja cu izgleda po ko zna koji put instalirati win7 ultimate 64 bit. samo da mi stigne Samsung evo od 500gb.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nema tu posla ni za kakvo ``odgovorno lice``... 30.11.2018. 02:12 #651408

status: user
broj poruka: 10984
...jer ja sam samo izrazio svoja osecanja, ne i namere (to jest, BIO BIH u stanju da ucinim to-i-to). Hipotetika.
A ovaj video koji si lonkovao - shta recci osim da potpuno razumemo choveka. Omalovazavanje i ignorisanje kojem je, shirom sveta, od strane multinacionalnih kompanija (chitaj: kapitala) sve vishe i vishe izlozeno sve vishe i vishe ``potroshacha``, dobili su razmere organizovanog, od strane drzavnih uprava sponzorisanog kriminala.
I ne radi se samo o hardveru. Evo, na primer, ove demonstracije u Francuskoj: u jeku POJEFTINJENJA nafte, onaj kurajber od preshjednika - Makaron Makurton- podize cene goriva. Yeb` ga, potroshilo se na uvoz bliskoistocnih petokolonasha, valja na`ranit` ih da bi te izujedali...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 30.11.2018. 02:13 #651409

status: user
broj poruka: 3796
Telefoni su tek posebna prica. Ako krenem da pljujem i govorim sta sve ne valja na telefonima od preko 400-500e, ostacu ovde do ujutru kao nekad(hehe).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa da, telefoni, chak (a mozda NAROCHITO)... 30.11.2018. 02:16 #651410

status: user
broj poruka: 10984
...``flagships`` su jezivi. Bags of bugs, pechevi samo sevajui, jedna zakrpa sustize drugu, zaseravaju jedna drugu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 30.11.2018. 02:18 #651411

status: user
broj poruka: 3796
Prikljucim vrhunske sluske od 300e na s9, uzas blagi od zvuka. Kao da u sebi ima zvucnu kartu od nokije 3310. Da ne mogu da stave nesto primereno, da makar na nesto lici taj zvuk....

Sto se tice tog softvera, peceva, itd. Sve vise zivim u ubedjenju da im nije cilj da svaki novi bude bolji, nego naprotiv-JOS GORI i da baguje jos jace.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 30.11.2018. 02:21 #651412

status: user
broj poruka: 3796
https://www.youtube.com/watch?v=9CFIDz2hgd8

Eee, da je pre dve-tri godine neko rekao da ce fps biti veci na Win7, pored onoliko hajpa oko dx12, na koji smu se realno svi primili kao mladi majmuncici.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ali, shto se tiche teme - ozbiljno ti kazem... 30.11.2018. 02:25 #651413

status: user
broj poruka: 10984
uzimaj (koliko-toliko) POSHTENU plochu, sa ``analognim``, punim output/input prikljuchcima ako drzis do kvaliteta zvuka - dva reda sa po tri 3.5mm prikljuchka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 30.11.2018. 02:27 #651414

status: user
broj poruka: 3796
Hajde iskreno Torto, koju bi plocu sada ti uzeo za sebe? Jel ima neka b450 uopste, ili bi isao na jaci cipset?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Iskjucivo jachi, jer, smradovi vezuju taj ``jeftiniji``... 30.11.2018. 02:31 #651415

status: user
broj poruka: 10984
za oskrnavljenje interfejsa, to jest, stavljaju krnjavi interfejs na plochu sa jeftinijim (krnjavim) chipsetom. To je vid vezane trgovine (toboze zabranjene!), ali na mala vrata. Neces trule banane nego zrele taman koliko treba? Odlichno, ali onda kupujesh i cepterov pribor za skidanje kore...
KURWE kurwine hocce da te nateraju da kupish ovu jeftinu - pa da tugujesh. Ili da te nateraju da kupish skuplju, pa da opet budesh nezadovoljan (jer, platio si vishe, iako ti i NIJE trebao bolji chipset, nego samo interfejs gde razlika u ceni proizvodnje realno iznosi dolar-dva). Ali, neeeeeee, zashto da chovek dobije ono shto hocce (i smatra da mu je potrebno) kada lukavstvom i ucenom mozemo da mu uvalimo i ono shto NECCE i smatra da mu NIJE potrebno...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ploca i ram za Ryzen 2600 30.11.2018. 07:48 #651416

status: user
broj poruka: 18930
Ne razumem zasto gledas te slabije varijante, kada imas Z seriju vrhunskih ploca ASROCK za 100eu. Ja sam uzeo ASrock Fatal1ty, pa mi je ta favorit, jako sam zadovoljan, Taichi je isto vrhunska.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Dakle drustvo, zelim samo da bocnem i instaliram win10. Nikakvi klokovi me ne zanimaju, hocu stabilnost, dobar bios, 16gb ram i to je to. Nemam pojma kakva je situacija sa plocama i ramom, preporucili su mi Gigabyte b450 aorus elite. Hvala :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Re: Ploca i ram za Ryzen 2600 30.11.2018. 08:43 #651417

status: user
broj poruka: 6086
Z serija ploča za AMD? Vrhunska za 100 evra? Iz kod si tek ti filma Markoviću, leba ti?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Ploca i ram za Ryzen 2600 30.11.2018. 09:08 #651420

status: user
broj poruka: 911

Tako je to kad brzo kuca pa pogodi tpku pored

:: Z serija ploča za AMD? Vrhunska za 100 evra? Iz kod si tek ti filma Markoviću, leba ti
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Re: Re: Re: Ploca i ram za Ryzen 2600 30.11.2018. 11:19 #651422

status: user
broj poruka: 6086
Jbg, imam stastaturu sa YU rasporedom pa mi to nije palo na pamet. Ako je to u pitanju, onda se izvinjavam kolezi na žestokoj reakciji.
Mada, i dalje smatram da za 100 evra nema vrhunskih, ali ima dobrih ploča. Samo što nijedna nije iz EzRoka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 30.11.2018. 11:36 #651423

status: user
broj poruka: 95
Kako tebi da ne padne na pamet? Pa ti DOKTOR MAJSTOR SVETSKI GENIJE BROJ JEDAN :P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 ovako moje misljenje 30.11.2018. 11:41 #651424

status: user
broj poruka: 1661
1. gigabyte aorus najbolji lan, najbolji zvuk,najlepsi dizajn, hladnjaci za oba m.2 slota, solidan vrm, bios nema nikakav problem, ploca nema nikakav problem sa stabilnoscu sem ako ne pokusavas da OC r7 1700X na preko 4.0 ghz..po meni najbolja sveobuhvatno za te pare.
2.msi tomahavk najbolje resen vrm sto se tice hladjenja, lep dizajn... sve ostalo prosek
3. asrock fatality kao i msi stim sto ima najbolji vrm od svih pomenutih i davace najveci XFR-boost.
4. msi carbon ac daleko bolja od tri prethodne ali vec se opasno priblizava cenama x470.
5. asus strix f-gaming najbolji bios ali katastrofalan vrm i hladjenje istog uz to je skuplja 20 evra od prve tri jer jbg to sekta zvana asus strix :)

ako te interesuju one jeftinije od 60-75 evra uzmi bilo koju i ne razmisljaj..pozzz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ploca i ram za Ryzen 2600 30.11.2018. 13:48 #651428

status: user
broj poruka: 18930
Ne šizi odmah, pogrešio sam slovo, evo npr. ovo, opet bolji izbor: https://goo.gl/jBaiAv
Zvanično u prodavnicama naravno nema tih cena, tamo retko ko i kupuje.
Fatal1ty je 120eu, bila je cena pre 2 meseca kad sam poslednji put gledao okruglo 100eu.

@gangbang, stavio bih MSi tek na mesto posle svih, a slažem se za sve ostalo.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Z serija ploča za AMD? Vrhunska za 100 evra? Iz kod si tek ti filma Markoviću, leba ti
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs