Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Za TV: Soundbar sa subwooferom ili PC 2.1 sistem? Iskustva i mišljenja?
STRANA 1 OD 1
npaun Za TV: Soundbar sa subwooferom ili PC 2.1 sistem? Iskustva i mišljenja? 13.12.2018. 15:18 T66408

status: user
broj poruka: 104
Hteo bih da poboljšam zvuk za svom lcd TV-u, koji kao i svi (flat) televizori ima skromne zvučne mogućnosti, i želim da ga obogatim nekim eksternim zvučnicima sa subwooferom.

Pitanje je kako to najoptimalnije uraditi?
Jedna mogućno su svakako soundbarovi, međutim problem mi je njihova cena, tipično minimum 15000 ali za većinu modela i poprilično naviše. Ne treba mi nikakav posebno kvalitetan audofilski kvalitet, nikakve perverzije, prosto pristojan zvuk za filmove.
Zvuk, koji bi se na kompjuterskom 2.1 sistemu mogao dobiti i za ne više od 5000. TV nema izlaz za slušalice, već samo digitalni optički, tako da pretpostavljam da bih za PC zvučnike morao/mogao da koristim neki Toslink adapter?

Pitanje je, imate li kakva iskustva i komentare za opciju Soundbar vs. PC zvučnici? Pros/cons za ove dve opcije? Ja u principu naginjem i razmišljam ka 2.1 zvučnicima, zbog cene. Ima li nešto što je bitno, a što sam prevideo?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja koristim Altec Lansing ATP3 13.12.2018. 17:42 #651719

status: user
broj poruka: 9380
Odlicna je kombinacija sa TVom, ali ide preko izlaza za slusalice.
E sad, da li si siguran da ti TV nema izlaz za slusalice? To mi je prosto neverovatno.
ATP3 se, naravno, ne proizvode vec 10 i vise godina. Uzmi bilo koje Microlab i neces pogresiti, radice ti super posao.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Na mom lcd flat tv prijemniku 13.12.2018. 19:34 #651722

status: user
broj poruka: 4228
se izlaz za slušalice nalazi sa zadnje strane tv i malo je maskiran (oklopljen plastikom), tako da je i mene prevario. Obično ispod/iza ima nacrtan logo slušalica ili piše neki kraći naziv `spk`, `phone` ili slično.

Inače, koristim 2.1 sistem, neki Samsung, star 20 godina. Mislim da je 2 x 7,5 W + 30 W.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
npaun Re: Ja koristim Altec Lansing ATP3 13.12.2018. 19:54 #651723

status: user
broj poruka: 104
nema, proverio. I vizuelno, a i specifikacije za moj LG 49LJ515V eksplicitno kažu: `Izlaz za slušalice: Ne`
https://www.lg.com/rs/televizori/lg-49LJ515V


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 13.12.2018. 20:15 #651725

status: user
broj poruka: 3345
Soundbar sa subom. Kuci spojio TV i furaza. Samo malo drugacije posto mi zvucna ima optical in, pa je ova kombinacija - iz zvucne opticki u soundbar, a iz tv-a u zvucnu i tako mogu da furam zvuk sa oba izvora u isto vreme. I sasvim je odlicno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646079.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs